01 84 39 22
اوزون درمانی

اوزون درمانی

 درمان درد های مفاصل 
زانو ، کمر ، شانه

با تزریق گاز اوزون
دکتر محمد علی جلیلی
ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل
فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

تهران ، خیابان اندرزگو


اوزون تراپی

اوزون تراپی

 

کلینیک درد به آذین

 درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي ، خار پاشنه

با استفاده از جديدترين و به روزترين روش دنيا 
روشي نوين در كننرل و بهبود درد وآرتروز و جلوگيري از پيشرفت بيماري

دکتر محمد علی جلیلی
ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل
درمان بيماري هاي زانو و شانه و آسيب هاي ورزشي
جهت دیدن کلیپ های مربوط به نظرات بیمارانی که در کلینیک به آذین از روش تزریق گاز اوزون استفاده کرده اند

پایه بیوشیمیایی سمیت ازن
ازن (O3) اکسید کننده عمده ای از سیگار فتوشیمیایی است. اثر بیولوژیکی آن به توانایی آن در ایجاد اکسیداسیون یا پراکسیداسیون بیومولکول ها به طور مستقیم و یا از طریق واکنش های رادیکال آزاد نسبت داده می شود. یک دنباله از حوادث ممکن است شامل پراکسیداسیون لیپید و از دست دادن گروه های فعال آنزیم، تغییر نفوذپذیری غشا و آسیب یا مرگ سلولی باشد. قرار گرفتن در معرض O3 در معرض O3 سبب آسیب به ریه می شود که شامل سلول های ساق پا در راه های هوایی و سلول های اپیتلیال نوع 1 در منطقه آلوئولار است. به علت از دست دادن سلول ها و تجمع سلول های التهابی، اثرات به ویژه در محل اتصال ترمینال برونشیول ها و مجاری آلوئولار موضعی هستند. در حالت معمول قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت، پاسخ بافت ریه دو فاز است: فاز اولیه آسیب شناسی مشخص شده توسط آسیب سلولی و از دست دادن فعالیت های آنزیم، و پس از آن یک فاز تعمیر مرتبط با فعالیت های متابولیک افزایش یافته است، که همزمان با تکثیر سلول های فعال متابولیک ، به عنوان مثال، سلول های نوع 2 آلوئولی و سلول های برونشیولار کلارا. قرار گرفتن در معرض O3 در معرض O3 می تواند باعث افزایش یا افزایش بیماری های ریوی شود، از جمله احتمالا افزایش بروز تومور ریه در مدل های حیوانات حساس. قرار گرفتن در معرض ازن باعث اثرات خارج ریوی شامل خون، طحال، سیستم عصبی مرکزی و سایر اندام ها می شود. ترکیبی از O3 و NO2، که هر دو در سیگنال فتوشیمیایی رخ می دهد، می توانند اثراتی ایجاد کنند که ممکن است افزودنی یا هم افزایی باشند. احتمالا آسیب های ریه های سینرژیک ناشی از تشکیل رادیکال های قوی و واسطه های شیمیایی است. مثلا ویتامین E، ویتامین C و سلنیوم می توانند از اثرات O3 محافظت کنند.

اثر ضد آرتریت 100؛ 150؛ و 300 میکروگرم بر کیلوگرم i.p. مخلوط اکسیژن / اوزون بر روی آریتمی ناشی از i) ایسکمی؛ ii) ایسکمی / رپرفیوژن؛ iii) آکونیتین (15 میکروگرم / کیلوگرم / i.v.)؛ کلرید پتاسیم (1.5٪ i.v.) در موش صحرایی. 25 دقیقه از ایسکمی سرخرگ کرونر قلب در ناحیه قلب موجب بروز شدید تاتکاردی بطنی، فیبریلاسیون بطنی و مرگ و میر می شود. این داروها قبل از درمان رت ها با مخلوط اکسیژن و اوزون در دوزهای 150 و 300 میکروگرم در کیلوگرم قابل توجهی کاهش می یابد. در آزمایش های جداگانه با استفاده از یک پروتکل از ایسکمی 5min و سپس 8min reperfusion باعث ایجاد آریتمی ها در 6 +/- 1 ثانیه می شود. فراوانی تاکی کاردی بطنی 100٪ بود، در حالی که فیبریلاسیون بطنی در 75٪ حیوانات اتفاق افتاد و در سن 85 تا 14 سالگی ادامه یافت. مرگ و میر 5/62٪ بود. این ارقام به طور معنی داری (P <0.01) در حیوانات درمان شده با 150 میکروگرم در کیلوگرم اکسیژن / اوزون کاهش یافت و افزایش قابل ملاحظه ای با 300 میکروگرم در کیلوگرم مشاهده شد، در حالی که تحت تاثیر دوز کمتر از 100 میکروگرم بر کیلوگرم قرار نگرفت. 150 و 300 میکروگرم بر کیلوگرم اکسیژن / اوزون مدت زمان شروع برای ظهور آریتمی های ناشی از آکنیتین (300 میکروگرم در کیلوگرم اکسیژن / اوزون، حدود 81٪ بیشتر) طولانی مدت را طول می کشد. اکسیژن / اوزون همچنین طول مدت تاکیکاردی بطن چپ، بروز فیبریلاسیون بطنی، نمره آریتمی و کاهش میزان بقاء موش کاهش می یابد. به عنوان مثال، این ماده از 25٪ (آکونیتین) تا 50٪ (آکونیتین + اکسیژن / اوزون 150 میکروگرم بر کیلوگرم) افزایش یافت. 100 میکروگرم بر کیلوگرم اکسیژن / ازن بدون تاثیر بود. هیچکدام از دوزهای اکسیژن / ازن بر روی آریتمی ناشی از کلرید پتاسیم 1.5٪ i.v. تمام اثرات ضد آریتمی اکسیژن / اوزون مشابه مواردی بود که لیدوکائین مشاهده شد (1.5mg / kg i.v.). در نتیجه، اکسیژن / اوزون اثرات ضد آرتریتی علیه آریتمی ناشی از آگونیتین، ایسکمی مایکوردی و ایسکمی / رپرفیوژن دارد.
 

ازن درمانی | اوزون درمانی | اوزن درمانی

ازن تراپی | اوزون تراپی | اوزن تراپی

لیپوساکشن | بادی جت | لیپوست | لیپوماتیک | مامو پلاستی | ابدومینوپلاستی | بوتاکس | اوزون تراپی

منبع : وب سایت خارجی

{KomentoDisable}

درباره ما درد

اوزون تراپی

کلینیک تخصصی به آذین، اوزون تراپی درمان درد های مفاصل (زانو ، کمر ، شانه ) با تزریق گاز اوزون دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

آدرس کلینیک درد

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

تلفن بخش درمان درد

01 84 39 22  021

instagram telegram

اوزون تراپی