درمان درد زانو

در کلینیک درد به آذین روش های درمان درد زانو به صورت کلی به دو روش تقسیم می شود :


1 -  بدون عمل جراحی
2 -  با عمل جراحی


که توضیحات کاملی برای هر دو روش در ادامه در سایت درج شده است :

1 - درمان درد بدون نیاز به عمل جراحی به 3 روش زیر

2 - درمان درد با جراحی به روش آرتروسکوپی

آرتروسکوپی چیست؟

آرتروسکوپی یک وسیله جراحی است که پزشک متخصص ارتوپدی از آن برای دیدن داخل مفصل به جهت تشخیص یا درمان بیماری استفاده میکند. کلمه آرتروسکوپی به معنای دیدن داخل مفصل است.

Arthro به معنای مفصل و scopy به معنای دیدن است. در واقع یک آرتروسکوپ یک مفصل بین است. پزشک معالج با دیدن داخل مفصل میتواند بسیاری از بیماریهای آنرا تشخیص داده و میتواند اقدام به درمان جراحی بعضی از آنها از طریق ارتروسکوپ کند.

گرچه توجه به آرتروسکوپی از جانب مردم بیشتر به علت استفاده از آن در درمان ورزشکاران معروف بدست آمد، ولی درمان با آرتروسکوپ در بعضی بیماری ها میتواند موجب ساده شدن عمل جراحی، درد کمتر بیمار بعد از جراحی و دوران نقاهت کوتاهتر میشود. بیمار معمولا همان روز یا روز بعد از جراحی میتواند از بیمارستان مرخص شود. خیلی از اوقات بیمار میتوان بعد از چند روز به سر کارش برگردد.

انتخاب کدام روش ؟

 

روش هایی که پزشک برای درمان درد بیمار انتخاب خواهد کرد پس از معاینه بیمار ، شدت درد ، نواحی درد ، سن بیمار و چند مورد دیگر بستگی دارد که پزشک برحسب تشخیص و صلاحدید بیمار یکی از روش های بالا یا  ترکیبی از روش های مورد اشاره  برای رسیدن به نتیجه مطلوب انتخاب خواهد کرد ....


 زانو درد

درمان زانو درد و مفاصل

علت زانو درد

 

 زانودرد#درد زانو#درمان درد زانو و مفاصل#علت درد زانو#علت زانو درد#درد زانو و درمان آن#درد زانو پا#دلایل زانو درد#علل زانو درد#زانو درد و درمان آن#درمان زانودرد#درمان درد زانو#علت درد پشت زانو#متخصص زانو#سائیدگی زانو#صدای زانو#تعویض مفصل زانو#درد مفصل زانو

 

 • اگر مدتها است که از درد زانو رنج می برید؟
 • اگر درد آرتروز زانو جریان عادی زندگی شما را مختل کرده است؟
 • اگر درد ناشی از زانو شما را کلافه کرده و دیگر طاقت تحمل درد آن را برای شما دیگر میسر نیست؟ 

در مطب به آذین به فکر درمان نهایی و بدون عمل جراحی زانو باشید. بله درست حدس زدید کاهش درد زانو در کلینیک به آذین با روش جدید تزریق گاز اوزون به زانو که این روش به نام اوزون تراپی یا اوزون درمانی در دنیا معروف می باشد .

 

فهرست مطالب :

علت زانو درد

درمان زانو درد

درمان درد زانو و مفاصل

علت درد پشت زانو

 

پرسش و پاسخ با اقای دکتر محمد علی جلیلی در مورد درمان درد زانو

زانو درد

 

علت زانو درد

 

معمولاً علت دردهای شانه و زانو چیست و در اثر چیزی ایجاد می شود ؟

 عمده دردهای مفاصل زانو که به کلینیک درد به آذین مراجعه می شود ، ناشی از آرتروز است . ولی خیلی علل های مختلفی می تواند داشته باشد. در مورد زانو در کشور ما آرتروز بسیار شایع می‌باشد یک مقدار نوع زندگی و یک مقدار هم ژنتیک برمیگردد.

 

  آیا ممکن است درد زانو در سنین پایین نیز اتفاق بیافتد ؟

 درد زانو پا از سنین پایین شروع می شود آرتروز معمولا از سن ۲۵ سالگی شروع شده و با پیشرفت سن ، با همه ما پیشرفت میکند.  این میزان سرعت پیشرفت مهم می باشد و جلوگیری کردن از پیشرفت آرتروز مهم است.

 

 • زانو درد را اولش باید ببینیم علتش چی هستش؟

 خیلی از مواقع وقتی که ما با درد ناشی از زانو مواجه می شویم ممکن است این درد مربوط به خود مفصل زانو نباشد یا از قسمت بالاتر منشأ گرفته و انتشار پیدا کرده و به زانو ها رسیده است . گاهی مواقع مشکل در کمر می باشد درد کمر می باشد که خودش را به عنوان درد زانو نشان می‌دهد. یا درد مفصل لگن بوده که دردش رو به صورت درد زانو نشان می دهد و یا اگر در محدوده خود زانو باشد همیشه به تنهایی مربوط به مفصل زانو و آرتروز آن نیست .  خیلی  مواقع بافت های اطراف زانو می باشد ، که باعث علت درد زانو می باشد اگر درد مربوط به آرتروز خود زانو باشد این بررسی می شود و عکس برداری می شود و در درجه بندی آرتروز برای ما مهم میباشد:

 • و اینکه چه مقدار ناتوانی برای بیمار ایجاد کرده ؟
 • و بیمار در چه سنی می باشد ؟
 • قطعا وقتی که در سنین پایین ، و علت فقط آرتروز در درجه های پایین باشد ؟

  درمان زانو درد

فرضا از ۵ درجه توی فازهای ۱ و ۲ باشد خیلی درمانهای پیشگیری کننده و خیلی درمان‌های کامل و ترمیم کننده برای دردمان درد زانو  وجود دارد . مثل استفاده از داروهای خوراکی  غضروف ساز یا تزریق این داروها داخل مفصل یا غیر از این داروهای غضروف ساز ، تزریق داروهای خاصی مثل گاز از مخلوط اوزون و اکسیژن  (اوزون تراپی)که جدیدا خیلی رایج شده است استفاده می شود.که خیلی خوب و موثر بوده است .

 

درمان زانو درد به کمک روش جدید ازون تراپی


اما در روش اوزون درمانی به این نکته باید توجه شود که این تزریق باید به جا و صحیح استفاده  شود. یا تزریق های مختلفی مثل سلولها که صحبت از سلول‌های بنیادی می‌شود یا تزریق پی آر پی که از خون خود مریض استفاده می شود برای کمک کردن به سلول سازی و یا داروهای خاص دیگری مثل دکستروز داروهایی که تحریک می کنند سلولهای سازی و غضروف سازی را این داروها می باشد. که این درمان ها در فازهای اول و دوم  استفاده می شود.

 درمان درد زانو و مفاصل

 

 آیا این درمان ها موقتی می باشد یا باید چندین مرتبه تکرار شود ؟

 

معمولا دفعات تزریق کردن این داروها داخل زانو بیش از یکبار است تقریبا دفعاتشان  ۵ تا ۶ جلسه می باشد. 

 

آقای دکتر جلیلی بعد از ۵ جلسه بهبودی کامل دارد یا موقتی می‌باشند؟

 

نمیشود گفت که موقتی می باشد. مواقعی موقتی می باشد که یک آرتروز درجه بالا در یک سن بالا فرضا درجه ۳ وقتی ما تزریق می کنیم بین شش ماه تا یک سال خوب می باشد. بعد باید تکرار شود در مراحل پایین تر وقتی ما استفاده می کنیم قطعاً طولانی تر می باشد این ممکن است سال های بد احتیاج به تکرار داشته باشد.

 

 

 اگر درجه درد زانو و مفاصل ( آرتروز ) شدیدتر باشد و اگر تزریق ها جواب ندهد باید چه کار کنیم؟

در موارد درجه خیلی بالاتر درد زانو ( آرتروز ) که به این روش ها جواب نمی دهد باید درمان‌های تهاجمی‌تر ی برای آنها توصیه کرد. مثل تعویض و جراحی مفصل و کارهای جراحی که دیگر از محدوده کاری کلینیک درد به آذین  خارج می شود. قطعاً زانو با آرتروز بالا را ما فقط می توانیم درد آن را کنترل کنیم یا RF کنیم امروزه RF مخفف رادیو فرکانسی میباشد امواج رادیویی که درمان بسیار بی خطر و بسیار موثری می باشد. در آرتروز های پیشرفته که با کنترل درد با خاموش کردن اعصاب انتقال دهنده پیام درد ، درد زانو و مفاصل  را کنترل می کند و همین امر سبب می‌شود بیمار بهتر راه رفته و عملکرد آن بهتر شود و کیفیت زندگی اش بهتر شود و قطعا فشار کمتری بر روی قلب و عروق و ستون فقراتش ایجاد شود.  و بتواند درمان هایی مثل آب درمانی و فیزیوتراپی را بهتر انجام دهد ، موثر خواهد بود . حتما در فاز دردناک ارتروز زانو ما هرچقدرهم بخواهیم به بیمار اصرار کنیم که فیزیوتراپی را انجام دهد ! درد اجازه نمیدهد که فیزیوتراپی را انجام دهند که نتایج خوبی را از فیزیوتراپی بگیرد .

 

 علت درد زانو

 

 

 بهترین روش پیشگیری درد زانو (آرتروز) چیست؟

جواب :

بهترین راه پیشگیری از پیشرفت آرتروز کم کردن وزن می باشد . عمده مشکل ما کسانی هستند که وزن اضافه دارن  واقعا کم کردن وزن هر مقداری هم که کم باشد کمک بزرگی به آرتروز زانو دارد .

 مصرف مکمل ها که معمولا از سنین ۲۰ سالگی بعضی از خانم ها استفاده می کنند مثل قرص های کلسیم یا ویتامین های D آیا اینها تاثیری در این زمینه دارد یا نه ؟

جواب :

 مکمل ها که جایگاه ویژه ای در درمان درد زانو دارن ولی تاثیر آنها به اندازه مصرف شان هیچ وقت نبوده ولی بی نتیجه هم نبوده  ولی باید آنچنان توقعی از این مکمل نداشته باشیم. این قبیل از مکمل ها باید از یک دوره سنی خاصی شروع شود که در بیماران ایرانی کمبود ویتامین C و D بسیار شایع میباشد. حتی بچه ها هم نیاز دارند باید از دوران بچگی ویتامین D را شروع کنند.در سنین میانسالی و قطعا به بالاتر نیز نیاز به این ویتامین ها لازم می باشد. همینطور یکسری مکمل های دیگری هم می باشد که کمک می کند بهبود و توصیه میشود. مثل ترکیبات گیاهی مانند آووکادو و زنجبیل یا سویا و قطعا موثر بوده و از سنین ۵۰ به بعد جایگاه خوبی دارند برای جلوگیری از پیشرفت آرتروز و کنترل دردهای زانو.

 

درمان در زانو و مفاصل

 

در کلینیک به آذین تهران ؛ توسط دکتر محمد علی جلیلی

 

به روش ازن تراپی ؛ جدیدترین روش درمان درد مفاصل زانو

 

 طب فیزیکی و توانبخشی درد های مفضلی و آرتروز را بدون نیاز به عمل جراحی درمان می کنند.  شاید در فامیل یا آشنا هاتون کسی رو داشته باشید که دکتر بهش گفته که باید کاسه زانوش رو عمل کند.امروز در کلینیک درد به آذین  توسط دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل درمان بيماري هاي زانو و شانه و آسيب هاي ورزشي ، درمان درد زانو بدون عمل جراحی صورت می گیرد .در این مطلب ما اشاره می کنیم که چگونه میتوانیم دردهای مفصلی و زانو  را بدون عمل جراحی درمان کنیم.البته باید از درمانهای ترکیبی استفاده کنید تا حالا لایه ازن مطلب زیاد خوانده اید ، با لایه ی ازن کاری نداریم ما می‌خواهیم از گاز اوزون استفاده کنیم . با تزریق گاز اوزون زانو درد شما را درمان می کند.

 امروز می خواهیم در مورد درمان درد زانو به روز و جدید صحبت کنیم .

درمان درد زانو با تزریق گاز اوزون ....

بله یک روش جدید و نو است که هر روز بیشتر در مورد آن در دنیا صحبت شده است . در این نوع درمان درحقیقت گاز اوزون را داخل مفصل زانو تزریق میکنیم گازاوزون به علت افزایش خونرسانی در در ناحیه و مفصل زانو و همچنین و افزایش فاکتورهای رشد و کاهش التهاب و نداشتن اثرات جانبی یکی از درمان هایی میباشد که روز به روز داره بیشتر جا می‌افتد به عنوان یک درمان بخصوص در دردهای آرتروز هایی که داره دردش  بیمار را اذیت میکنه در مواقعی که شدت  مشکل به گونه ای می باشد که حتی فرد نیاز به عمل جراحی داشته باشد ولی به دلایل مختلف نمی‌خواهد جراحی کند ما می آییم از گاز اوزون استفاده می کنیم گاز اوزون را هم در داخل مفصل استفاده می کنیم و هم با دوز مختلف در ساختمان های اطراف مفصل محدوده سنی خاصی برای استفاده از مطرح نمی باشد.به طور عمده اکثر مراجعه کنندگان ما افرادی هستند در سنین بالا که دچار درد مزمن زانو می باشند هر چند که در افراد سنین پایین هم نیز مشاهده می‌شود. تزریق کاملا راحت بوده بیمار به صورت نشسته بدون بیهوشی ، محل تزریق قبل از تزریق توسط بی حسی مانند لیدوکائین بی حس میشود سپس تزریق را انجام می دهیم.

 

 آیا قبل از تزریق بیمار باید از قسمتی که درد دارد عکس برداری بکند یا نه ؟

 

قطعاً ما هنگامی که میخواهیم به یک مفصلی گاز اوزون تزریق کنیم و قبلش از یک رادیوگرافی ساده ناحیه درد را می بینیم بر لزوم استفاده از گاز اوزون را بررسی می‌کنیم در ضمن از بیمار سوال می شود که آیا در شب گذشته از آسپیرین استفاده کرده است یا نه ؟

موارد منع استفاده از تزریق گاز اوزون افرادی  بیماری فاویسم” یا حساسیت به باقلا  هستند نمی توانند از این نوع درمان استفاده کنند.

ابتدا محل تزریق را مشخص نموده محل را به درستی علامت گذاری میکنیم تا در هنگام تزریق آمپول به استخوان برخورد نداشته باشد .

 

آیا گاز اوزوزن عوارض ندارد؟

خوشبختانه یکی از خوبی های این درمان ، معمولا عارضه خاصی ندارد.

 

به علت خاصیت ضدعفونی کننده ی که این گاز اوزون  دارد در بسیاری از موارد به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده مطرح می‌شود.به وسیله بتادین منطقه ای را که میخواهیم تزریق در آن انجام شود استریل می کنیم اگر محل مورد تزریق درست انتخاب شود آمپولی کوچکترین برخوردی با مقصد نخواهد داشت. دستگاه اوزون گاز را آماده می کند و گاز توسط پزشک به مفصل تزریق می کنیم یکی از موارد مهمی که باید به ان توجه کنید این می باشد که بعد از تزریق باید ورزش های درمانی را نیز انجام دهید تا تاثیر تزریق را در مفضل زانو خود ببینید.

 

 •  تزریق بدون درد
 • بدون بیهوشی
 • بعد از تزریق نیازی به استراحت خاصی نیست ، و بیمار می تواند به کارهای روزمره برسد.
 • بدون عوارض

بیشترین مراجعه کنندگان به کلینیک درد برای درمان درد چه نوع افرادی می باشند؟

 بیشترین مراجعه کنندگان یک متخصص ارتوپد دردهای سیستم اسکلتی را تشکیل میدهد که در بین این درد ها باز بیشتر این قسمت را افرادی تشکیل می دهند که دچار کمردرد یا درد زانو  شده باشند.

سوال :

امروزه درد زانو در کشور ما بیشتر مشاهده می‌شود چه افرادی با چه نوع دردی در زانو نیاز به مراجعه به کلینیک درد دارند؟ چه کارهایی انجام دهیم که از درد زانو پیشگیری کنیم ؟

دردهای زانو می تواند علل های مختلفی را داشته باشد و بسته به سن افراد می‌تواند علل های مختلفی در ایجاد درد در زانو باشد در افراد مسن بیشترین علت یا شایع ترین علت زانو درد ارتروز یا ساییدگی زانو می باشد ، با توجه به فرهنگ ما ایرانی ها به علت شیوه زندگی می باشد .

 

 علت درد پشت زانو

 

منظور از شیوه زندگی چه چیزی میباشد؟

 نحوه نشستن افراد و اختلالات در وزن یا چاقی که ممکن افراد داشته باشند نوع دستشویی و استفاده زیاد از پله ها باعث افزایش بروز این اختلالات در زانو می‌شود. که معمولا در افراد ایرانی بیشتر دیده شده است .در واقع خم شدن بیش از حد زانو هم در دستشویی و هم در فعالیت های روزمره نحوه نشستن که در زندگی افراد می باشد حتی در هنگام نماز خواندن این ها عواملی می‌باشند که باعث تشکیل این حالت و باعث بروز ساییدگی در زانو میشود .

 صدایی که از زانو شنیده می شود هنگامی که راه می رویم و زانو صدا میدهد

آیا نشانه آرتروز زانو می‌باشد؟

آیا این صدا مهم است یا نه ؟

 

 صدایی که در مفاصل ممکن است تشکیل بدهد علت های مختلفی دارد ممکن این عوامل به صورت داخل مفصلی باشد یا عوامل خارج مفصلی باشد در افراد جوان به خصوص افرادی که وزن کمتری دارند و لاغر تر هستند و افرادی که عضلات بهتر و قوی تری دارند اینها به خاطر سفتی عضلات این صدا به وجود می آید و یک پدیده کاملا طبیعی می باشد و نیاز به مراجعه خاص و درمان خاصی ندارد . از طرف دیگر این حالت علت جدی تری هم می تواند داشته باشد که نیاز به درمان خاصی براشون صورت می‌گیرد اگر صدای مفاصل همراه با درد باشد یا باعث کاهش دامنه حرکتی مفاصل یا قفل شدن مفصل باشد نشان میدهد که حتما مورد جدی‌تری وجود دارد و فرد باید دنبال تشخیص و درمان باشد. و به پزشک مراجعه کند این مورد بیشتر در سنین بالاتر دیده می شود چرا که همراه با علایم و درد می باشد.

اگر صدای زانو را زودتر تشخیص بدیم یا درمان کنیم  احتمالا بهبودی کامل است ؟ تا جایی که می‌دانیم درمان قطعی برای آن وجود ندارد از کجا بدانیم که در مراحل اولیه آرتروز زانو قرار داریم یا در معرض آرتروز هستیم و بتوانیم آن را پیشگیری کنیم ؟ علائم بارز وجود دارد که نشان می دهد آرتروز شروع شده است؟

 

 آرتروز در واقع پروسه ای می باشد که با افزایش سن فرد در هر مفصلی در هر فردی این پروسه ایجاد می شود ولی سرعت رشد ، و  پیشرفت این حالت متغیر میباشد و متناسب با نژاد فرد بستگی به وزن فرد دارد و همچنین بسته به شدت فعالیت هایی که فرد دارد تعدیل می‌کند.

 زانو درد و درمان آن

 

درمان آرتروز مفاصل چیست ؟

این درمان درد مفصل های مختلف و در سن های مختلف چه فرق هایی با هم دارد ؟

 

  درمانی که می‌توان گفته شود برای آرتروز مفاصل 3 بخش اصلی دارد.

 

بخش اول درمان:

 

درمانی که اولین قدم درمان میباشد و قدم اصلی درمان گفته میشود تغییر شکل سبک زندگی بوده که در واقع سخت ترین قسمت درمان هم محسوب میشود. و به راحتی حاصل نمی‌شود از فرد خواسته می شود که وزن خود را کاهش بدهد فعالیت اش را کاهش بدهد فعالیت هایی که باعث افزایش درد و ناراحتی می شود مثلاً استفاده از پله سرویس های بهداشتی ایرانی آنها را کم بکند. هیچ وقت به فرد توصیه نمی‌شود که کلاً فعالیت‌هایش را متوقف کنه یا اصلا هیچ فعالیتی نداشته باشد اگر فرد کاملاً بی حرکت باشد و هیچ فعالیتی را انجام دهد این اثر سو دارد. بر روی سیستم عضلانی تاثیر می‌گذارد و حتی ممکن است  آرتروز افزایش دهد از فرد خواسته می‌شود که فعالیت هایش را کم بکند یعنی اگر فعالیت بدنی سنگین انجام می دهد یا اگر از پله ها زیاد بالا و پایین میرود یا در واقع دو زانو و چهار زانو زیاد می‌نشیند در زندگی روزمره خود این کارها را انجام ندهد. ولی پیاده روی حتی ورزش های سبک یا حتی آب درمانی با استخر را توصیه می کنیم .

 

بخش دوم درمان:

 

بخش درمان دارویی می باشد و به خاطر درد التهابی که درون مفاصل وجود دارد از مسکن‌های داروی ضد التهاب که انواع مختلفی دارد استفاده می شود تا درد فرد کاهش پیدا کند. و فعالیت‌های خود را شروع کند گاهی اوقات توصیه می شود که علاوه بر درمان دارویی درمان های فیزیوتراپی یا درمان های عضلانی در کنار درمان های دارویی نیز داشته باشند . جدیدترین روش ها استفاده از اوزون درمانی می باشد که برای دردهای مفاصل موثر بوده است.


چه مسکن هایی بیشتر از بقیه مسکن ها توصیه میشود وچگونه فرد مسکن را می تواند مصرف کند ؟

 درواقع مسکن های مختلف برای کاهش درد مسکن وجود دارد نوع دارو  بسته به شرایط فرد متفاوت می باشد. و بسته به اینکه به چه بیماریهای زمین گیری ممکن است داشته باشد ؟

آیا چه حساسیت‌هایی نسبت به دارو دارد ؟ 

و چه داروهایی را از قبل مصرف نموده است ممکن است این موارد در نوع انتخاب دارو نیز موثر باشد.این داروها باید توسط پزشک تجویز شود در واقع شرایط مختلف تاثیر بسیاری دارد استفاده مداوم از مسکن ها توصیه نمی شود در واقع فرد به آن مرحله از درد می‌رسد که نیاز است که به صورت مداوم و روزانه از داروهای مسکن بر ضد التهاب استفاده کند این باعث می‌شود که ما به سراغ قدم سوم یعنی درمان به وسیله عمل جراحی می باشد.درمان جراحی هم بستگی به شرایط فرد دارد که در چه مرحله ای از آرتروز می باشد ممکن است با یک شست و شو دادن مفصل در اتاق عمل برطرف شود این بیشتر در افرادی انجام می‌شود که در مرحله اول راه هستند چه کسی این کار را انجام میدهد متخصص ارتوپدی آن را انجام میدهد. قدم نهایی عمل جراحی هم تعویض مفصل بوده که مفصل آسیب دیده برداشته می شود و یک پروتز به جای آن قرار داده می شود.

درد پشت زانو

علت درد پشت زانو

‍ اگر از درد زانوها بخصوص درد پشت زانوها  رنج‌ میبرید باید بدانید تنها کسی نیستید که این درد را تجربه میکنید. ای درد با علائم زیر میتواند همراه باشد:


۱.التهاب پشت زانوها
۲.تورم توپی شکل در پشت زانوها
۳.جمع شدن مایع اطراف زانوها
۴.حس قفل شدن زانوها
۵.صدا دادن زانوها


 
و اما چه عللی باعث بروز علائم فوق به همراه درد پشت زانوها میشود ؟
 

۱.ایجاد کیست بِیکر: از علل بسیار شایع درد پشت زانوها ، کیست بیکر میباشد.
۲. آرتریت: سابیدگی و از بین رفتن غضروف زانوها به مرور زمان باعث آرتروز زانوها میشود که ممکن است به علت التهاب به وجود آمده در پشت زانو تجمع کند.
۳.پارگی مینیسک : در اثر ضربه های مختلف بخصوص در ورزش ممکن است مینیسک های زانو دچار پارگی اندک یا کامل شود که همراه با التهاب است و در اثر التهاب آب در فضای زانو تجمع پیدا میکند و باعث درد میشود.
۴.وارد شدن ضربه های ناگهانی به زانوها در اثر تصادف ، افتادن و ... میتواند التهاب شدید به همراه تورم ایجاد کند که درد فراوانی را پشت زانو یا حتی زیر زانو را دارد.

 

 

 
 درمان درد های مفاصل 

زانو ، کمر ، شانه

دکتر محمد علی جلیلی

ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل

فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

تلفن بخش درمان درد

01 84 39 22  021

 

درمان درد زانو علل زانو درد

 

 

اوزون تراپی | تزریق PRP | تزریق ژل

اوزون تراپی | تزریق PRP | تزریق ژل

اوزون تراپی
کلینیک درد به آذین

 

 درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي ، خار پاشنه

با استفاده از جديدترين و به روزترين روش دنيا 
روشي نوين در كننرل و بهبود درد وآرتروز و جلوگيري از پيشرفت بيماري

دکتر محمد علی جلیلی


ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل
درمان بيماري هاي زانو و شانه و آسيب هاي ورزشي

مصاحبه با بیمارانی که در کلینیک به آذین بر روی نواحی درد تزریق گاز اوزون صورت گرفته است

بخش جراحی کلینیک به آذین