اوزون تراپی

 

اوزون درمانی

 

کلینیک به آذین با سابقه ترین کلینیک در تهران در زمینه درمان درد بدون عمل جراحی با روش تزریق گاز اوزن در نواحی درد می باشد .
 
زیر نظر دکتر محمد علی جلیلی متخصص ارتوپد

 

درد كشيدن طبيعي نيست!

حتي اگر به آن عادت كنيم!

 

 

آیا به دنبال درمان درد های حاد و آزار دهنده ی خود هستید ؟

آیا از انجام عمل جراحی بر این نواحی ترس و واهمه دارید ؟

آیا هرینه های عمل جراحی برای شما سنگین می باشد ؟

آیا از روش اوزون تراپی که از جدیدترین روش درمان درد بدون عمل جراحی با تزریق گاز ازون اطلاعاتی دارید؟

در ادامه سعی خواهیم کرد جواب این سوال ها را به صورت کامل تشریح ، تا به صورت کامل در مورد روش جدید درمان درد آشنا شوید :

 

فهرست مطالب :

 

 


قبل از خواندن مطالب ،

لطفا جدیدترین گفتگوی دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیما

با موضوع " جدیدترین روش های درمان آرتروز زانو "

 

که به صورت زنده پخش شده است را تماشا کنید

 

برنامه یک فنجان سلامت

شبکه دوم سیما

تاریخ : 1398/07/20

ساعت 14:30

 

 مقدمه ازن چیست ؟

ازن همان اکسیژن است که به صورت غیر فعال می باشد . (اکسیژن فعال ، اکسیژن ‌موجود در هوائی است که ما تنفس‌ می کنیم) . اوزون‌ گاز بی رنگی است که اخیرا در علم‌پزشکی انقلابی‌ بزرگ به پا کرده است . گاز اوزن مدیکال اولین بار در سال 1857 توسط آقای werner تولید شد این گاز اکسیژن درمانی و طی یک دیس شارژ الکتریکی ایجاد شد که هنوز هم به همین شیوه کلی تولید می شود. طی سالیان متمادی مطالعات متعددی در مورد اثرات فیزیولوژیک این گاز صورت گرفت که بر طبق همین اثرات و مکانیسم ها استفاده های درمانی مختلفی از آن می شود که از آن جمله عبارتند از :

 • بازسازی واحیای تاندون، بافت ها، لیگامان ها و مفاصل آسیب دیده
 • بهبودی و کاهش درد چشمگیر درمفاصل و بافت ها
 • کاهش التهاب موجود در‌ مفاصل آسیب دیده
 • بهبود آرتروز مانند ساییدگی زانو و سایر مفاصل (شانه، مچ، لگن و ...)
 • کاهش دردهای آرتروزی در زانو و سایر مفاصل
 • کاهش دردهای ناشی از بیماری های روماتیسمی و حتی کمک به درمان آنها
 • درمان تکمیلی جهت کاهش عوارض شیمی درمانی و رادیوتراپی در سرطان
 • سم و آلرژی
 • زخم پای دیابتی و سایر زخم های عفونی
 • بسیاری از بیماری های عفونی
 • دیسک کمر
 • و ده ها موارد دیگر

 

گاز ازن در طول این مدت که در دنیا مورد استفاده قرار گرفته روز به روز استفاده های متنوع تری پیدا کرده در بیماری های مختلف و متنوع مورد استفاده قرار می گیرد ، از جمله این بیماری ها : بیماری های عفونی هپاتیت B ، C , ایدز ، بیماری های آلرژیک و آسم بیماری های التهابی روده مثل کروم و همچنین بیماری عضلانی و اسکلتی مثل درمان درد زانو ، درمان درد شانه ، درمان درد کتف ، درمان خارپاشنه مورد استفاده قرار میگیرد .

 

اما ازون ماده ای است که 3 مزیت نسبت به مواد دیگر دارد.

 1. بسیار راحت تر از مواد دیگر است و درد کمتری ایجاد می شود.
 2. به دلیل اینکه ازن یک گاز است در محل آسیب دیدگی پخش می شود و هیچ ناحیه ای وجود ندارد که اوزون به آن نرسیده باشد و به تدریج باعث درمان می شود.
 3. اوزون تراپی هیچ عوارض جانبی را برای بیماران ایجاد نمی کند ، بسیار مطلوب تر از مواد اسکلروسینگ (sclerosing )دیگر است.

عملکرد دستگاه تولید گاز اوزون :

گاز اوزون همان طور که مشاهده می کنید از یک کپسول اکسیژن ایجاد می شود در واقع اکسیژن درمانی ، توسط این کپسول وارد یک ژنراتور می شود و در آن ژنراتور تحت یک سری فعل و انفعالات الکتریکی قرار میگیرد و در نهایت مخلوطی از گاز اکسیژن و گاز ازون را تولید می کند ، که مورد استفاده درمانی قرار میگیرد . در واقع خروجی گاز ازن در درمان بیماری های مختلف با روش های مختلف استفاده می شود. یک نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است تنها ژنراتوری که در ایران مورد استفاده قرار میگیرد برند موجود در کلینیک به آذین می باشد . در واقع در طول این مدت که این دستگاه مورد استفاده قرار گرفته است دارای مجوز از وزارت بهداشت و سلامت ایران می باشد.

 

برنامه های پخش شده ار صداوسیما با حضور دکتر جلیلی :

 

 

اوزون تراپی : معرفی کامل این روش

 

 1. مکانسیم این روش ؟
 2. در چه مواردی می توانیم از این روش استفاده کنیم ؟
 3. نحوه تاثیر گاز بر روی نواحی درد
 4. آیا تاثیر بلند مدت است ؟
 5. آیا اوزون تراپی روش های مختلفی دارد ؟
 6. آیا تزریق دردناک است ؟
 7. ایا تزریق در یک جلسه است یا چندین دوره باید صورت گیرد ؟
 8. عوارض اورون تراپی ؟

 

مکانیسم اثر این گاز :

Ozone therapy یک روشی به روز برای كننرل و بهبود درد و آرتروز ، جلوگيري از پيشرفت بيماري استفاده می شود . اوزون درمانی یک روش ضدالتهابی و درمان تقریبا دائمی است که باعث بازسازی بافت های ساییده و تخریب شده برای درد های مزمن مفاصل می شود . از زمانی که اثر ضد التهابی و آنتی اکسیدان گاز Ozone کشف شد استفاده از آن در بیماری هایی که ماهیت التهابی دارند مورد توجه قرار گرفت با توجه به ماهیت کاملا التهابی آرتروز و البته بسیاری از تروماهای زانو این فرضیه که اوزون در این بیماری ها موثر است بررسی شد و بعد از انجام تحقیقات لازم استفاده از آن مورد تایید قرار گرفت . تزریق این گاز به داخل مفاصل آسیب دیده ی مد نظر (مثل زانو ، کتف ، شانه ، پا ) انجام میشود و به محض اینکه این گاز در معرض بافت بدن و بافت آسیب دیده قرار بگیرد شروع به بازسازی بافت های آسیب دیده و بافت های ضعیف در اطراف مفاصل می کند. همچنین با تزریق این گاز به داخل مفصل و بافت آسیب دیده باعث افزایش جریان خون به بافت ، در نتیجه افزایش مواد مغذی و اکسیژن میشود . این روش باعث بهبود حرکت و کاهش درد مفصل و کمک‌ به ترمیم بافت ، میشود. خصوصیات شیمیایی گاز اوزون به گونه ای می باشد که تزریق غلظت خاصی از آن به داخل مفاصل و تاندونها، سبب کاهش التهابات و بهبودی بیمارانی میباشد. که دارای درد های شدید می باشند وقتی پزشک از گاز اوزون استفاده می کند این امر سبب فعال شدن سیستم ضد التهابی بدن شده و باعث مهار آزاد شدن واسطه های التهابی در محل تزریق می شود و به دنبال آن تاثیر ضد التهابی ازون را از انواع مختلف کورتون بیشتر میکند .

 

در واقع مکانیسم های عمده ای که برای گاز اوزون بعد از تزریق آن در فضای مفصلی مورد تایید قرار گرفته شامل:

 

1- ممانعت از آزادسازی عوامل مخرب درون زانو

2- غیر فعال کردن عوامل التهابی

3- تحریک بازسازی و پرولیفراسیون سلولهای غضروفی و فیبروبلاست ها

4- ممانعت از آزادسازی پروستاگلاندین ها

 

با توجه به این مکانیسم ها و همچنین وجود عوامل التهابی به عنوان علت درد در بسیاری از تروماها و پارگی های لیگامنت در زانو استفاده از این روش در موارد ترومای زانو چه در ورزش و چه در زمینه های دیگر هم مورد استقبال واقع شده است. گاز اوزون یکی از گازهای تشکیل دهنده اتمسفر کره زمین می‌باشد که از ۳ تا اتم اکسیژن تشکیل شده است که وظیفه آن جذب اشعه ماورا بنفش می باشد. ولی نکته ای که وجود دارد این است که از گاز اوزون راه‌های درمانی هم دارد :

 

استفاده درمانی از این گاز چیز جدیدی نیست حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد ، ولی در ایران استفاده از گاز اوزون برای درمان ، جدید می باشد که از آن یک سری اثرات درمانی دارد ، مثلا تحریک کننده سیستم ایمنی است ، اثرات ضد عفونی دارد ، باعث تحریک فاکتورهای رشد می شود ، که از این اثرات برای کاربردهای درمانی استفاده می شود.

 

حدود یک قرن پیش دانشمندان به خواص دیگری از این گاز پی بردند. «اوزون تراپی» یک طب مکمل محسوب می شود که در آن اوزون از روش های خوراکی، تزریقی یا پوستی وارد بدن می شود و به بهبود انواع بیماری ها کمک می کند. این گاز دارای خواص باکتری کشی، قارچ کشی و بازدارندگی رشد ویروس است. امروزه اوزن درمانی در کنار طب رایج از جایگاه ویژه ای برخوردار است. از اوزن تراپی در درمان عفونت های ویروسی و باکتریایی و همچنین دیابت، روماتیسم، بیماری های التهابی روده، کمر درد و... استفاده می شود. در تمام روشهای غیرجراحی همانند ازن تراپى بهبودی نسبت به زمان قبل از آن درمان است که درصد این بهبودی قطعا در افراد مختلف متفاوت است مثلا یک بیمار ممکن است بیش از95درصد بهبودی داشته باشد و بیمار دیگر بسته به شدت بیماری 50تا60درصد و لذا نکته اساسی وقوع این بهبودی در فرد و بهبود شرایط عملکردی وی در زندگی روزمره میباشد. گاز اوزون با خواص منحصر بفرد خود مثل تحریک غضروف سازی در ترکیب با سایر روشهای درمانی امروزه به روشی نوین در درمان آرتروز رانو مبدل شده است. این روش که متاسفانه بسیاری از کادر درمانی و حتی پزشکان در ایران هنوز بطور کامل با آن آشنایی ندارند در دردهای دیگر مثل دردهای کمر و مفاصل ثانویه به روماتیسم هم کاربرد دارد.

اوزون درمانی

ازون درماني

ازون درماني مي‌تواند برای درمان تقريباً همه دردهايي که ممکن است شما احساس کنيد، کارآيي داشته باشد. از جمله می‌توان به درمان دیسک کمر ، کمر درد، ، گردن درد، آسيب شلاقي گردن، فتق ديسک‌ها، درد قسمت پايين کمر، درد پاشنه پا (فاسئيت پلانتار)، پارگي تاندون‌ها ، درد عصب سياتيک ، خار پاشنه ، نوروما (ورم عصب)، بيماری آرنج تنيس بازان (التهاب قسمت خارجي آرنج)، آسيب‌ديدگي ماهيچه گرداننده شانه، آسيب‌ديدگي زانو و هر نوع آسيب ورزشي ديگر اشاره کرد. چون ازون درماني باعث بازیايي و ترميم بافت غضروفي می‌شود، بنابراين اين روش برای درمان استئوآرتروز لگن و زانو هم کارآيي بسيار بالايي دارد. مزيت بزرگ روش ازون درماني آن است که فقط روشي برای برطرف کردن درد نيست، بلکه مشکل را به طور کامل و هميشگي درمان می‌کند. از روشهای بسیارنوین در درمان دیسک کمرهای علامتدار درمان با گاز اوزون میباشد که به شیوه های مختلف تزریق میشود.ذکر این نکته بسیارمهم است که درصورت بروز علایمی مثل بی اختیاری ادرار ویا ضعف عضلانی بیمار نمیتواند کاندید روشهای غیرجراحی باشد. اینکه چه بیماری کاندید تزریق گاز اوزون باشد در ویزیت و بادیدن ام ار ای مشخص میشود. بهرحال این درمان درکنار سایر درمانهای غیرجراحی مثل لیزر در هفتاد تا هشتاددرصد موارد میتوان مرتفع کننده نیاز به جراحی باشد.

 

فواید اوزون‌ تراپی:


در ابتدا شما می توانید بعد از درمان انتظار کاهش درد بلافاصله بعد از انجام تزریق را داشته باشید همچنین با استفاده از این درمان غضروف ها و بافت های شما بازسازی میشوند (این درمان می تواند روی زانو تاثیر بیشتری داشته باشد) این درمان باعث بهبودی آسیب دیدگی های مزمن، بازسازی مفاصل، بهبودی مفصل ناشی از آسیب دیدگی های ورزشی و بهبودی کلی از درد مفاصل، ماهیچه ها و عصب ها شود. اوزون درمانی می تواند در مفاصل، زیرپوست و داخل تاندون ها و ماهیچه ها تزریق شود پاسخگویی افراد به این درمان متفاوت است اما درشرایط خاص افراد به ۳تا ۵ جلسه برای درمان نیازدارند اکثر افراد بعد از انجام این روش با کاهش درد مواجه میشوند.


در ادامه مواردی که ازن تراپی برای آنها نتیجه بخش است ذکر شده:


۱- برای درمان هر گونه درد
۲- اوزون درمانی کمر درد و گردن درد برای درد های شدید مفصل کمر و گردن
۳- آسیب دیدگی تاندون روتاتور کاف
۴- آرتروز زانو و لگن
۵- بیرون زدگی و فرسودگی دیسک کمر و گردن
۶- سندروم تونل کارپال
۷- درد عصب و رگ سیاتیک
۸- سینوزیت (شدید یا ملایم)
۹- اختلال آرنج تنیس بازان (تنیس البو)
۱۰- درد و اختلالات لگن
۱۱- عفونت های دندان
۱۲- بهبودی بعد از جراحی مفاصل
۱۳- شکستگی های غیر قابل درمان
۱۴- جراحات
۱۵- آسیب دیدگی های ورزشی

اوزون تراپی روشی است که برای التیام انواع دردها در دنیا بکار می رود. ازن تراپی بر خلاف تصور عموم مردم ایران ، خیلی زمان است که در جهان کاربرد دارد و مدت هاست که در ایران نیز در حال استفاده و کاربرد توسط پزشکان متخصص است . اوزون ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می دهد در واقع یک اکسیژن قدرتمند در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد که با این اتم اضافه کارایی زیادی را بوجود می آورد.اوزون فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن در آن به هم متصلند. این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد. اتم اضافی در این ساختار آنرا به قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است. اوزون با متصل شدن به پروتئین های ضروری برای تنفس یاخته به عنوان یک میکروب کش عمل می نماید. تزریق اوزون با افزایش جریان خون در موضع ومهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده باعث درمان می شود. اوزون درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود . ازن درمانی در بعضی بیماران مفید است ولی در بعضی بیماران موثر نیست.

 

سوالات متداول


ازون تراپی در چه مواردی می توانیم از آن استفاده کنیم؟

 • زانو درد
 • درد مفصل آرنج
 • درد کتف
 • درمان آرتروز مفصل زانو و مفصل شانه
 • در اختلالات ستون مهره مثل دیسکهای کمر یا تنگی کانال نخاعی
 • در پارگی های نسبی تاندون های نسبی شانه
 • در بیماری آرنج تنیس بازان

 

اثر درمانی را چطور انجام می‌دهد ؟

اوزون تراپی یک روش کاملا جدید و موثری می باشد که در این نوع روش جهت درمان و بهبود دردهای مثل زانو ، کتف ، شانه ، پا از مایع ازن دار استفاده کرده و این محلول از طریقی به محلی که دارای درد می باشد تزریق می شود . این روش یک روش کاملا جدیدی می باشد که با تزریق گاز انجام می شود با تزریق نمودن گاز در محل درد ، با افزایش جریان خون در مفضل و با مهیا نمودن موادی که لازم است بافت های آسیب دیده که به عنوان عامل درد شناخته می شود به آن نیاز داشته باشند به درمان آن ناحیه می پردازد این روش نیز مانند هر روش درمانی دیگر که قبل از آن نیاز به معاینه و تایید پزشک نیاز دارد. گاز اوزون باعث تحریک سیستم ایمنی بدن ، باعث تقویت گردش خون ، باعث تحریک های فاکتور رشد می‌شود اینها بدین معنی می باشد که گاز اوزون یک مسکن نیست بلکه اثر درمانی دارد. و این اثر درمانی معمولا موقتی نیست یعنی طولانی مدت می باشد و همین یکی از مزایای اصلی کاربرد گاز اوزون می باشد.

 

یک بیمار ازن درمانی انجام می دهد درد آن کاهش پیدا می‌کند و التهاب مفصل آن کاهش پیدا می کند چقدر واقعا طول می کشد تا اوزون تراپی بعدی نیاز داشته باشد ؟

البته پاسخ افراد مختلف متفاوت می‌باشد و بستگی دارد آن علل بیماری چه چیزی بوده باشد : معمولاً در زمینه آرتروز مفصل زانو یک دوره تزریق گاز اوزون حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی را مرتفع کند و نیاز به جراحی تعویض مفصل یا حداقل سالها به عقب بیاندازد.

 

آیا اوزون تراپی روش های مختلفی دارد؟

بله اوزون تراپی به روش های مختلفی استفاده می شود ممکن است گاز اوزون داخل کرم های ترکیب شده باشد برای بیماری های پوستی استفاده می شود. ما آب های ازن نشده داریم که معمولا فرد بیمار آن را می نوشد یا حمام های گاز می باشد که برای زخم های دیابتی یا زخم های عفونی استفاده می شود ولی آن چیزی که در رشته ارتوپدی استفاده می شود تزریق گاز اوزون می باشد : یعنی که معمولاً با سرنگ گاز اوزون را به آن محل درد تزریق می کنند حالا ممکن است این محل زانو باشد به علت مثلاً آرتروز مفصل زانو یا مثلاً ستون مهره باشد.

 

آیا این تزریق دردناک می باشد یا نه؟

پاسخی که ما می دهیم در اندازه تزریق یک سوزن درد دارد ولی این دفعه خیلی موقتی و کم می باشد اما معمولاً پوست محل موضع را بی حسی استفاده میکنیم که حتی جای تزریق سرنگ نیز دردناک نباشد یعنی معمولا بیمار درد خاصی احساس نمی کند.

 

برای التهاب مفصل زانو چند بار باید اوزون تراپی انجام بدهد؟

بسته به بیمار می تواند متفاوت باشد.

 

دفعاتی که انجام می دهد آن فاصله زمانی باید چه مقدار باشد ؟

بسته به بیمار می تواند متفاوت باشد.

 

چقدر باید وقت بگذراند را چند بار باید این را انجام دهد ؟

ما معمولاً به صورت روتین بین ۴ تا ۸ جلسه این تزریق را انجام می‌دهیم در فاصله هر تزریق که معمولاً یک هفته می باشد یعنی بستگی به پاسخ که بیمار می دهد و ۴ تا ۸ جلسه کافی میباشد .

 

به فاصله یک هفته آیا فقط همین اوزون تراپی کافی می باشد یا روش‌های درمانی دیگر هم وجود دارد که مکمل درد باشد یا حتی بهتر باشد؟

ما معمولا بستگی به اون بیماری زمینه‌ای که انجام می‌دهیم یکسری درمانهای جانبی هم در کنار آن اضافه میکنیم مثلا بیماری مراجعه کرده با آرتروز مفصل زانو ما گفته‌ایم تزریق گاز اوزون را شروع می‌کنیم ولی در کنار اون معمولا پی آر پی یا تزریق هیالقان هم داخل مفصل انجام می‌دهیم . PRP همه اسم آن را شنیده ایم به این معنی است که یک مقدار از خون بیمار را می گیریم پلاسمای غنی از پلاکت را استخراج می‌کنیم با آن را داخل مفصل تزریق می کنیم هیالقان همان هیالونیک اسید می باشد که باعث تحریک غضروف سازی داخل مفصل زانو می شود یعنی وقتی سه تا با هم ترکیب شوند اثر درمانی را تشدید می کند خیلی از بیماران می باشند که حتی کاندید عمل جراحی بوده اند معمولا با یک دوره اوزون تراپی همراه با PRP یا البته با رعایت خودشان نیازشان به عمل جراحی مرتفع شده یا حتی ماهها یا سالها عقب افتاده است.

علت ارجحیت تزریق اوزون نسبت با عمل های جراحی:

در مقایسه با جراحی ، اوزون تراپی هم برای بیمار و هم برای پزشک، خطر بسیار کمتری دارد، اقتصادی‌تر است و زمان بسیار کوتاه‌ تری می‌برد و از طرفی هم کم‌تهاجمی تر است چه بسا بیمارانی هستند که اصلا نیاز به جراحی زود هنگام ندارند و میتوانند با اوزون درمانی از پیشرفت بیماری هایی همچون آرتروز زانو ها و تخریب بیشتر زانوها در کنار ورزش های مناسب جلوگیری کنند. تزريق گاز اوزون در مفصل دچار آرتروز وساييدگي علاوه بر خاصيت تسكيني و از بين برنده درد،با مهار آنزيمهاي خورنده مفصل باعث جلوگيري از پيشرفت بيماري خواهد شد. با توجه به هزینه بالای عمل جراحی و یا تعویض مفصل که در بسیاری موارد توسط جراحان توصیه می شود و از طرفی هزینه قابل قبول گاز اوزون به نظر استفاده از آن تحت نظر پزشک با دوز و میزان مشخص شده چه به تنهایی و چه همراه سایر روش های درمانی به نظر بسیار مقرون به صرفه بوده خصوصا اینکه اثر آن در مراحل ابتدایی آرتروز بسیار مناسب و موثر تر از مواقعی است که غضروف بطور کامل از بین رفته باشد چون با همان مکانیسم های بالا می توان باعث زنده نگه داشتن سلول های غضروفی می شود.

 

تعداد جلسات مورد نياز چقدر است؟

پس از ويزيت و شرح حال مشخص خواهد شد، بسته به شدت درگيري و ناتواني. ( معمولا ٤ جلسه ) ما معمولاً به صورت روتین بین ۴ تا ۸ جلسه این تزریق را انجام می‌دهیم در فاصله هر تزریق که معمولاً یک هفته می باشد یعنی بستگی به پاسخ که بیمار می دهد و ۴ تا ۸ جلسه کافی میباشد .

 

آيا اوزون عوارض دارد؟

گاز اوزون كه در پزشكي با غلظتهاي خاص استفاده ميشود هيچ عارضه سويي ندارد و مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريكا و وزارت بهداشت ميباشد. در حقیقت ما در تزریق گاز اوزون عارضه خاصی مشاهده نکردیم . یعنی خوشبختانه می توان گفت بدون عارضه می باشد فقط ممکن است در بعضی افراد یک التهاب موضعی و گذرا را در محل تزریق ایجاد شود که آن هم مشکلی ندارد و ظرف ۴۸ ساعت می شود یعنی در حقیقت گاز اوزون عارضه خاصی ندارد . آیا دردناک میباشد؟ نه دردناک نمی باشد ولی ممکن است که تحریک موضعی بشه و ظرف ۴۸ ساعت هم رفع می شود

 

آيا تسكين درد موقتي است و احتياج به تمديد دارد؟

بسته به شدت درگيري ممكن است هر چند ماه يك بار يك جلسه (نه چند جلسه) لازم باشد.در مواردي هم كه درگيري زياد نباشد معمولا تاثير دايمي است. البته پاسخ افراد مختلف متفاوت می‌باشد و بستگی دارد آن علل بیماری چه چیزی بوده باشد : معمولاً در زمینه آرتروز مفصل زانو یک دوره تزریق گاز اوزون حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی را مرتفع کند و نیاز به جراحی تعویض مفصل یا حداقل سالها به عقب بیاندازد


لطفا جدیدترین گفتگوی دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیما

با موضوع " درمان آرتروز زانو "

که به صورت زنده پخش شده است را تماشا کنید
برنامه طبیب
شبکه سوم سیما
تاریخ : 1398/05/07

ساعت 11 صبح

اوزون تراپی

عوارض اوزون تراپی

 

مطالعات مختلفی شده که آیا گاز اوزون عوارض خاصی دارد یا نه ؟

در حقیقت ما در تزریق گاز اوزون عارضه خاصی مشاهده نکردیم . یعنی خوشبختانه می توان گفت بدون عارضه می باشد فقط ممکن است در بعضی افراد یک التهاب موضعی و گذرا را در محل تزریق ایجاد شود که آن هم مشکلی ندارد و ظرف ۴۸ ساعت می شود یعنی در حقیقت گاز اوزون عارضه خاصی ندارد .آیا دردناک میباشد؟ نه دردناک نمی باشد ولی ممکن است که تحریک موضعی بشه و ظرف ۴۸ ساعت هم رفع می شود .نحوه ی تزریق گاز ازون چگونه است ؟

اوزون تراپی :

قبل از هر گونه تزریق ابتدا پوست محل احتمالی تزریق را با اسپری لیدوکائین بی حس کرده و سپس با توجه به این که محل تزریق باید کاملا استریل باشد ست استریل را آماده می کنیم بعد از پوشیدن دست کش به صورت استریل با یک سرنگ لیدوکائین 2 درصد می کشیم که این کار جهت بی حسی ، درون مفصل انجام می شود سپس محل تزریق را با بتادین استریل کرده و شان استریل را روی محل تزریق می اندازیم و با سرنگ 2 ابتدا تزریق را انجام می دهیم و بعد از این کار سراغ دستگاه اوزون می رویم و با سرنگی که از قبل آماده کرده ایم بر اساس دوز مورد نظر گاز اوزون را از دستگاه استخراج کرده و در شرایط کاملا استریل بعد از آسپیراسیون به آرامی تزریق می کنیم . این تزریق در مفصل متورم انجام می شود و باعث درمان تورم و سپس افزایش جریان خون می شود و رسوبات فیبری را تحریک می کند تا باعث شود سلولها با کمک این رسوبات بافت های مفصل آسیب دیده را ترمیم کنند . میزان بالایی از مواد غیر فعالی که در اتم های اکسیژن موجود در اوزون پیدا شده است زمانیکه با مواد مفید و بی خطر اوزون ترکیب شوند بی خطر هستند و باعث درمان آرتروز و التهابات مفاصل می شوند و می تواند به عنوان یک عامل تاثیر گذار محسوب شود . اگر چه عوامل تاثیر گذار دیگری هم وجود دارند که می توانند استفاده شوند.

 

درد زانو

درمان درد زانو و آرتروز زانو با روش اوزون تراپی

 

اوزون تراپی :

 • معمولا کل پروسه برای هر زانو حدود ۱۰ دقیقه طول میکشد.
 • برای هر زانو بستگی به میزان درگیری تعداد جلسات متفاوت است.
 • قبل از انجام اوزون تراپی احتیاج به دارو یا ملاحظه خاصی ندارد.
 • در مورد بعد از تزریق نیز احتیاج به مراقبت خاصی وجود ندارد و شخص با پای خودش میرود و احتیاج به استراحت نیست.

آیا اوزون در درمان آرتروز زانو «معجزه» میکند؟!


خیر
اصلا اینطور نیست
خواص گاز اوزون باعث میشود التهاب و درد در مفصل کاهش یابد و به دنبال رگ سازی یا آنژیوژنز ، تحریک به غضروف سازی شود.

 

چرا اوزون درماني را در آرتروز پيشنهاد ميكنيم؟

درمان درد به وسیله اکسیژن سبب بازسازی واحیای تاندون، بافت، لیگامنت و مفاصل آسیب دیده میشود و به بهبود سریع تر آن سرعت می بخشد. اگر آرتروز زانو دارید می تونید برای بهبودی کامل و کاهش درد مفاصل و بافت های آن از اوزون تراپی استفاده نمایید چرا که درمان درد با اکسیژن امروزه تاثیر مثبتری به همراه دارد .

همچنین گاز اوزون برای بهبود :

 • درد زانو

 • صدای زانو

 • درد پشت زانو

 • سائیدگی زانو

 • درد مفضل زانو

 • آرتروز زانو

 • پارگی رباط زانو

 

مورد استفاده قرار می گیرد و برای درمان کمک می کند.

این یک روش ضدالتهابی و یک درمان دائمی به حساب می آید که سبب بازسازی و ترمیم لیگامنت ها برای درد های مزمن مفاصل ، آرتروز زانو میشود . در این روش با تزریق کلوژن دربافت های اتصال بدن عملیات درمان آغاز شده و همین امر باعث تولید ماده و گاز اوزون در بافت ها و بازسازی بافت های آسیب دیده و بافت های ضعیف در اطراف ناحیه ای که درد در آن شدید می باشد میشود . کلاژن در دربافت های اتصال آسیب دیده یا اطراف مفصل تزریق میشود و سبب بازسازی این نواحی میگردد. این روش باعث ترمیم بافت های آسیب دیده بخصوص بافت ها و لیگامنت های پاره می شود و همچنین بهبود درد در علایم ساییدگی زانو میشود . این روش سبب متوقف شدن درد و التهاب شده و از دیگر فواید استفاده از اوزون رساندن جریان خون بهتر و افزایش مواد مغذی به بافت ها و رساندن اکسیژن مورد نیاز به بافت های آسیب می باشد.در این روش که در طول درمان فردی که دارای درد زانو می باشد با تزریق اوزون به ناحیه مورد نظر می تواند بهبودی خود را بدست آورده و قادر به حرکت کردن باشد . درمان دردهای مفاصل زانو و .. نسبت به سایر روش ها که با عمل جراحی همراه بوده و درد بیشتری را به همراه دارد هم برای بیمار و هم برای پزشک خطرات کمتری را به همراه داشته و هم از لحاظ اقتصادی و صرف زمان به صرفه تر می باشد .

مکانیسم عملکرد این گاز در درمان دردهای عضلانی اسکلتی و آرتروز زانو چگونه است ؟

مکانیسم های عمده ای که برای گاز اوزون در درمان درد های عضلانی و اسکلتی و یا آرتروز زانو درد یا بیماری های روماتولوژی مفاصل بیان شده شامل اثرات ضد درد اثرات التهابی اثرات آنتی اکسیدان اثراتی مثل افزایش خون رسانی به ناحیه ای که مورد استفاده قرار گرفته و همچنین اثر ویژه و یونیکی که در واقع این گاز اوزون را از بسیاری از روش های دیگر متمایز می کند در واقع اثر افزایش اکسیژن رسانی سلولی در آن ناحیه است که مورد استفاده قرار می گیرد.همانطور که اطلاع دارید سلول های بدن ما از لحاظ فیزیولوژیک برای زنده موندن نیاز به میتوکندری دارند و میتوکندری هر سلول وابسته به اکسیژن است و لذا اوزون با افزایش اکسیژن رسانی سلولی در آن ناحیه مورد استفاده قرار گرفته باعث افزایش مدت زمان زنده ماندن آن سلول می شود که در غضروف و مفاصل مورد استفاده قرار میگیرد و یا در ناحیه دیسک کمر یا هر ناحیه که مورد استفاده قرار بگیرد این اثر یونیک و ویژه و فیزیولوژیک را دارد که در سایر روش های درمانی چنین ویژگی وجود ندارد .

 

کلیپ دکتر محمد علی جلیلی مصاحبه برنامه وی در صدا و سیما برنامه یک فنجلن سلامت ضبط شده است را تماشا کنید

برنامه یک فنجان سلامت

شبکه دوم سیما

تاریخ : 1398/02/27

توضیحات کامل در مورد ازون تراپی

برای دیدن کلیپ پخش شده کلیک کنید

 

 

درمان درد کمر و دیسک کمر با روش اوزن تراپی

اوزون تراپی :

 

درد کمر ، درد آزار دهنده ای است که شخص را از انجام کارهای روزمره اش باز داشته و به استراحت در بستر وادار می کند. بنابراین، می تواند علاوه بر مشکلات جسمی، موجب مشکلات روحی و روانی شده و اثرات منفی بر اقتصاد خانواده و جامعه بگذارد.

امروزه کمردرد یکی از شایعترین مشکلات جوامع بشری محسوب می شود و حدود 80-60 درصد افراد حداقل یک بار در طول زندگی خود به آن مبتلا می شوند. پس از اختلالات تنفسی فوقانی و سردرد، شایع ترین علت مراجعه افراد به پزشک کمردرد می باشد.کمردرد شایعترین علت محدودیت فعالیت در افراد آمریکایی زیر 45 سال و دومین علت شایع مراجعه آنان به پزشک می باشد.علل بسیار متفاوتی می توانند سبب ایجاد کمر درد شوند. تقریبا” در ۸۵ درصد از افرادی که برای کمر درد معاینه و بررسی می شوند علت خاصی پیدا نمی شود. کمر درد بعد از سرماخوردگی دومین عاملی است که سبب می گردد افراد در سرکار حاضر نشوند و نیز یکی از علل شایع ویزیت توسط پزشک می باشد بیش از ۹۰ درصد افرادی که دچار کمر درد میشوند طی ۲ ماه بهبود می یابند. طبق آمار مختلف، کمردرد، در بین بیماریهایی که باعث از کارافتادگی ، ناتوانی از کار و مرخصی ناشی از آن در افراد زیر ۴۵ سال می گردند ، مقام اول را دارد.یکی از دلایل مهم کمر درد در جوامع امروزی می باشد .با توجه به سنگینی کار روی مهره و عدم تحرک کافی و البته تغذیه نامناسب (که زمینه ساز چاقی می باشند ) وقوع این بیماری روز به روز در حال افزایش است. دیسک بین مهره ای وقتی دچار فتق و بیرون زدگی می شود با 2 مکانیسم عمده می تواند باعث درد در ناحیه کمر شود که در اکثر اوقات ماهیت تیر کشنده دارد . یکی ایجاد فشار بر ریشه های عصبی (compression) و دیگری التهاب (Inflammation) که البته امروزه اعتقاد براین است که نقش التهاب در ایجاد درد پررنگ تر از فشار است چون ثابت کرده اند حدود 76% مردم فتق دیسک دارند بدون اینکه علایمی داشته باشند.

 

عوامل موثر بر شیوع کمردرد:

1-سن

2-افزایش وزن وچاقی

3-تغذیه

4-ضربه

5-بیماریها

6-وضعیت قرار گیری نامطلوب (پوسچر نامناسب)

7-روش نادرست برداشتن اشیای سنگین

8-عدم تحرک

9-نحوه حرکت

10-استرس و اضطراب

11-سیگار کشیدن

 

ریسک عمل جراحی در مقابل اقدامات غیر جراحی :

با توجه به ماهیت بیماری که در بالا توضیح داده شد و البته ریسکی که عمل جراحی در این بیماران دارد (چه از جهت وجود بیماری های همراه و چه از جهت ریسک بیهوشی) روش های غیر جراحی امروزه مورد استقبال شدید واقع شده است بطوریکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته بدون تایید متخصص درد دیسک تحت عمل جراحی قرار نمی گیرد.

 

درمان دیسک کمر روش های غیر جراحی موجود :

با توجه به هدف غایی و نهایی عمل جراحی که همانا کاهش درد می باشد چندین روش غیر جراحی برای درمان درد امروزه مورد توجه قرار گرفته از جمله :

1- تزریق دارو از طریق اپیدورال

2- تزریق اوزون به شیوه های مختلف

3- فیزیوتراپی و طب سوزنی

4- نوکلئولیز به طرق مختلف

5- لیزر و ...

 

درمان دیسک کمر و کمردرد بدون عمل جراحی با اوزون تراپی :

اوزون تراپی باعث کاهش حجم دیسک، افزایش اکسیژن رسانی آن، کاهش التهاب ناشی از آن و در نتیجه بهبود درد میشود؛ ضمنا در درمان درد ناشی از دیسک کمر می توان از روش اپیدورال بدون نیاز به عمل جراحی بهره جست بطوریکه امروزه این اعتقاد وجود دارد که کاهش التهاب در محل دیسک می تواند زمینه را برای بهبودی کامل دیسک فراهم کند. ما در مطب درد به آذین عمده استفاده هایی که از این گاز اوزون داریم بر میگردد به دردهای عضلانی و اسکلتی ، درد مفاصل و همچنین دردهای مربوط به ستون فقرات مثل دیسک کمر و گردن بر می گردد .

 

دعوت از دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیما برنامه صبح به خیر ایران ضبط شده است را تماشا کنید

برنامه صبح به خیر ایران

شبکه اول سیما

تاریخ : 1397/10/10

کلیک کنید

 

درمان درد شانه و کتف با روش اوزون درمانی

 

اوزون تراپی شانه چیست ؟

گاز اوزون همان طور که می دانید یکی از گازهای تشکیل دهنده آتمسفر کره زمین می باشد. حال اگر ما بیاییم از این گاز ازون استفاده درمانی در قسمت شانه انجام بدیم این روش درمانی می‌شود اوزون تراپی شانه ، ازن تراپی شانه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود گاز ازن یکسری اثرات درمانی خیلی مفید دارد :

 • باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شود
 • باعث جذب و کاربرد اکسیژن در بدن می‌شود

و در درمان طیف خیلی وسیعی از بیماری ها کاربرد دارد.

البته استفاده از گاز اوزن در دنیا یک روش خیلی جدیدی نیست شاید بیش از ۱۵۰ سال مورد استفاده قرار گرفته ولی در کشور ما یک روش نسبتاً جدید و نوین می باشد این روش درمانی در طیف وسیعی از بیماری‌ها کاربرد دارد مثلاً بیماری های عفونی ، بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های پوستی . ولی آن چیزی که در رشته ارتوپد کاربرد دارد درمان دردهای استخوان و مفاصل می باشد . مثلاً در درمان مشکلات مفاصل زانو ، مفاصل شانه یا حتی بیماری های ستون فقرات کاربرد دارد.

مثلا

 • برای درمان آرتروز زانو کاربرد دارد
 • برای پارگی ها و آسیب های تاندون کاف شانه کاربرد دارد
 • یا مثلاً درمان دیسکهای کمری یا تنگی نخاعی کاربرد دارد

نکته ای که خیلی مهم می باشد این است که حتی با استفاده درست از گاز اوزون طب امروزه باعث شده که خیلی از بیماریها قبلاً نیاز به عمل جراحی داشتند با این روش کم تهاجمی نیاز آنها به عمل جراحی مرتفع شده است. نکته بسیار مهم در اوزن تراپی شانه یکی اینکه کاربرد گاز اوزون یک روش تقریبا بی عارضه ای می باشد چرا که گاز ازن تبدیل می شود داخل مفاصل یا محل تزریق به گاز اکسیژن، گاز اوزون اگر یادتون باشه o3 یعنی مولکول گاز اوزون از3 اتم اکسیژن تشکیل شده است و اکسیژن از دو تا اتم تشکیل شده است که در بافت ها تبدیل میشود به گاز اکسیژن ، گاز اکسیژن یک چیزی از جنس بدن می باشد در حقیقت یک ماده شیمیایی نیست که عارضه ناشناخته داشته باشد و اثرات درمانی خودش را انجام می دهد .در درمان بیماری های مفاصل مثل مفصل شانه ، معمولا به صورت تزریقی انجام می شود یعنی با سرنگ گاز اوزون را داخل مفصل یا اطراف مهره ها تزریق می کنند.

 

علل درد در مفصل سرشانه :

یا مشکلاتی می باشد که در خود مفصل شانه می باشد یا دردهای ارجاعی می‌باشد در دردهای ارجاعی یعنی مشکل جای دیگه ای می باشد ولی درد در مفصل شانه احساس می شود مثلاً دیسک‌های گردنی معمولا ما جراح ها به دو گروه تقسیم می‌کنیم یکی در افراد زیر ۴۰ سال و یکی در افراد بالای ۴۰ سال افراد بالای ۴۰ سال معمولاً علت اصلی آن آسیب تاندون کاف شانه می باشد ، تاندون اصلی شان می باشد که حرکات چرخشی شانه یا بالا بردن مفصل شانه می باشد در افراد زیر ۴۰ سال معمولاً علت درد بی ثباتی مفصل شانه می باشد . مثلاً یک آسیب ورزشی یا ضربه اتفاق افتاده و مفصل شانه آن ثبات خودش را ندارد و این باعث درد در مفصل شانه می شود.

حالا روش های درمانی مختلفی وجود دارد مثلا برای آسیب تاندون کاف شانه اگر روشهای معمولی فیزیوتراپی و حمایتی یا تزریقات داخل مفصلی موثر نباشد ما معمولا از روشهای جراحی شانه استفاده می کنیم روش جراحی که هم استفاده می‌کنیم به صورت جراحی بسته ( لیزری ) می باشد یا به اصطلاح خودمان آرتروسکوپی انجام می‌شود یعنی مفصل شانه کاملا برش داده نمی‌شود یک سری سوراخ های حدوداً یک سانتی متری حدود دو تا سه تا ایجاد می شود دوربین یا آرتروزسکوپ وارد می شود عمل جراحی ترمیم انجام می شود این چند تا روش کم تهاجمی عوارض بعد از عمل آن خیلی کم یعنی دو تا سه تا پرش خیلی کوچک میباشد خونریزی کمتر درد بعد از عمل کمتر عفونت کمتر ریکاوری یا بازگشت بیمار خیلی سریع تر می باشد و این روش در حقیقت جدید ترین روش برای درمان پارگی های تاندون کاف شانه می باشد که یکی از علل اصلی درد در افراد بالای ۴۰ سال می باشد .

 

حالا سوالی که پیش می آید این است که این تزریق دردناک می باشد یا نه ؟

این تزریق دردی که دارد به اندازه درد یک سوزن می باشد یعنی خیلی درد خاصی را ندارد ما معمولا محل تزریق را با یک بی حسی موضعی هم بی حس می کنیم. ولی تقریبا یک روش بدون درد میباشد.

 

تعداد جلسات برای درمان درد شانه با تزریق گاز ازون

تعداد جلساتی که باید مریض مراجعه نماید معمولا ۴ تا ۸ جلسه می باشد به فاصله یک هفته یعنی مثلاً بیماری که مبتلا به آرتروز شانه می‌باشد باید ۴ تا ۸ جلسه به فاصله یک هفته مراجعه نماید تا ما تزریق گاز اوزون را برایش انجام بدهیم و این تزریق گاز از آن هم همانطور که گفتیم اثرات درمانی دارد یعنی اینکه گاز ازن یک مسکن نیست گاز ازن مکانیزم اثر پیچیده‌ای دارد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود باعث تحریک فاکتورهای رشد می شود و باعث درمان می شود و صرفا مسکن نیست و این اثرات درمانی ماندگار می باشد یعنی موقتی نیست البته در پاسخ افراد مختلف به آن متفاوت می باشد بستگی به آن شدت بیماری اولیه دارد ولی نکته‌ای که مهم می‌باشد این است که این اثرات ماندگار و درمانی می باشد.

 

آقای دکتر به چه مریض هایی این روش درمانی پیشنهاد می شود ؟ و چند درصد بیماری پیشرفته کرده باشد مناسب می باشد ؟

دو گروه از بیماریهای این درمان را تجویز می کنیم یکسری بیماری‌ها هستند که آن قدر شدید نشدن و آنقدر ناتوان‌کننده نیستند که فرد مستقیم کاندید جراحی بشود مثلاً در آرتروز مفصل شانه موارد خیلی پیشرفته شدید آرتزوز شانه شاید پاسخ مناسبی به گاز اوزون ندهند ولی مثلاً در مراحل اولیه یا مراحل متوسط مراحلی که خیلی پیشرفته نیست معمولا تزریق گاز اوزون براشون بسیار مناسب می باشد پس نتیجه می گیریم که تا پیشرفت زیادی نکرده بیماری مراجعه کنیم .یک سری از بیماری هایی هستند که کاندید جراحی هستند ولی مثلا امکان جراحی براشون وجود ندارد و یک بیماری قلبی و عروقی پیشرفته دارند مثلاً یک دیابت پیشرفته و کنترل نشده‌ای دارند مثلا حالا مشکلات دیگری دارند یا سن بالایی دارند که اصلا امکان جراحی براشون وجود ندارد حالا ما این بیمار رو نمی توانیم همینجوری رها کنیم این یک روش جدید که این امکان را به آنها می‌دهد نه اینکه درمان صددرصد را براشون انجام بدهد یک آدم مسنی که ۸۰ تا ۸۵ سال میباشد آرتروز شدید مفصل شانه دارد قطعاً با تزریق گاز اوزون بهبودی ۱۰۰% را پیدا نخواهد کرد اما حداقل دردش خیلی کاهش پیدا می‌کند.

 

 

رباط صلیبی

 

درمان درد های ناشی از آسیب های ورزشی با روش اوزون تراپی

 

اوزون تراپی :

عمدتا بر میگردد به کاهش مدت زمان ریکاوری بدن ورزشکاران و همچنین کاهش آسیب های عضلانی واسکلتی ورزشکاران حرفه ای در طی ورزش کردن ممکن به آن دچار شوند. در واقع استفاده یونیک این گاز در ورزشکاران امروزه در بسیاری از باشگاه های حرفه ای بل اخذ در کاهش ریکاوری بیماران و ورزشکاران دارد مورد استفاده قرار میگیرد. اوزون یک روش ضدالتهابی و درمان تقریبا دائمی است که باعث بازسازی بافت های ساییده و تخریب شده برای درد های مزمن مفاصل می شود . ورزشکاران ممکن است به دفعات دچار آسیبهای تاندونی یا عضلانی و مفصلی شوند. همچنین عوارضی چون گرفتگیهای عضلانی نیز در این گروه شایع است. در مورد ورزشکاران اوزون درمانی به روند بازسازی و ترمیم آسیبها کمک شایانی خواهد کرد. کریستیان رونالدو فوتبالیست معروف در سال ۲۰۱۶ برای درمان تاندونیت خود از اوزون تراپی کمک گرفت.بکار بردن اوزون در ورزشکاران باعث افزایش انرژی، کاهش تولید اسید لاکتیک ودر نتیجه کاهش دردهای عضلانی،کاهش مدت زمان ریکاوری و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها میشود و سرعت بهبودی بعد از آسیب دیدگی را بیشتر می کند.

 

اثرات و فواید گاز اوزون در ورزشکاران که کاملا فیزیولوژیک می باشد را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :

 • الف – افزایش اکسیژن رسانی بافت ها
 • ب – افزایش تولید ATP که باعث ایجاد انرژی بیشتر و ریکاوری سالم تر می شود.
 • ج – تاخیر در تولید اسیدلاکتیک در سلول (توضیح اینکه اسید لاکتیک عامل اصلی ایجاد درد عضلانی پس از فعالیت ورزشی است)
 • د- باعث اکسیده شدن اسیدلاکتیک و جلوگیری از آسیب دیدگی سلولهای عضلانی می شود.
 • هـ - باعث کاهش تورم و درد و افزایش سرعت بهبود آسیب دیدگی می شود.
 • و- باعث جلوگیری و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا و تقویت سیستم ایمنی می شود.
 • ی – نیاز به استروئید را کم می کند چون باعث افزایش تولید هورمون و رساندن آن به سطح نرمال می شود.
 • ط – نیاز به آنتی بیوتیک را حذف می کند.

 

درمان خارپاشنه

درمان خارپاشنه با روش اوزون تراپی

اوزون تراپی :


اوزون درمانی روش جایگزین است که با تزریق اوزون در بافت ها باعث افزایش میزان اکسیژن بافت ها ؛ ماهیچه ها ؛ لیگامنت ها و مفاصل می شود. این روش درمانی ، برای درمان انواع بیماری های اسکلتی , عضلاتی و درد مفاصل مانند خار پاشنه مفید می باشد. برای درمان انواع مختلفی از دردهای اسکلتی مثل دردهای مفاصل و آرتروز زانو مفید است .با استفاده از روش اوزون تراپی ترکیبی از اوزون ، پروکائین ، ویتامین بی 12 و مواد دیگر در بافت های نرم یا لیگامنت ها یا تاندون هایی که به استخوان زانو یا مفاصل دیگر متصل شده است تزریق می شود . این تزریق در مفصل متورم انجام می شود و باعث درمان تورم و سپس افزایش جریان خون می شود و رسوبات فیبری را تحریک می کند تا باعث شود سلولها با کمک این رسوبات بافت های مفصل آسیب دیده را ترمیم کنند .

در مطب به آذین درمان بسیاری از دردهای عضلانی و اسکلتی و دردهای ستون فقرات مانند دیسک کمر ، گردن ، دردهای مفاصل مانند آرتروز و یا درد زانو با جدیدترین و نوین ترین روش های درمانی (اوزون تراپی) در درمان درد صورت می گیرد در بسیاری از موارد نیاز شما را برای عمل جراحی را مرتفع می کند.

که در طول آن مدتی که کار کردیم ، به امید خدا بسیاری از مریض ها به روش اوزون تراپی درمان شده اند ، البته قطعا ما شیوه های دیگری هم در درمان دردها داریم . مثلا در درمان دیسک کمر و گردن از شیوه PRP و درمان آرتروز زانو از بسیاری از درمان های مکمل دیگر مناسب بنا به تشخیص داروهای مناسب ورزش های مناسب و فیزیوتراپی را بنابر نیاز و شدت بیماری توصیه می کنیم.

 

دکتر محمد علی جلیلی

معرفی پزشک متخصص اوزون تراپی

اوزون تراپی :

 • جراح و متخصص بیماریهای استخوان و مفاصل
 • فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی از آلمان زیر نظر پروفسور zintop
 • فلوشیپ فوق تخصصی آرتروسکوپی و بیماریهای شانه

دكتر محمدعلي جليلی جراح و متخصص استخوان و مفاصل ، متولد ١٣٥٨ در همدان , فارغ التحصيل رشته پزشكي از دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي


نتیجه گیری در مورد درمان با اوزون تراپی

اوزون تراپی :

اوزون تراپی برای درمان و کاهش درد انواع درد های
 • زانو
 • سائیدگی زانو
 • مفصل زانو
 • آرتروز زانو
 • درد پشت زانو
 • درمان صدای زانو
 • شانه
 • درد شانه
 • درد شانه راست
 • درد شانه چپ
 • درد گردن
 • کتف
 • درد کتف
 • درد کتف راست
 • درد کتف چپ
 • درمان گرفتگی کتف
 • کمر
 • درد کمر
 • دیسک کمر
 • کاهش درد دیسک
 • رباط صلیبی
 • کشیدگی رباط صلیبی

کاربرد دارد .

 

 

 

 به گزارش بخش اوزون تراپی             2 – کم بودن تحرک کاهش تحرک می توند نتیجه عدم استفاده و یا بهبود ناکافی عضو بعد از آسیب دیدن باشد. عدم استفاده : کاهش دامنه طبیعی خرکات ستون فقرات و عدم استفاده فعالانه از این عضو منحر به سفتی  کاهش خاصیت ارتحای آن شده و از طرفی باعث آتروفی یا لاغری شده ، عضلات نگه دارنده ستون فقرات می گردد .    عضلات ضعیف و لاغر ، قدرت حمایت از ستون فقرات کمری در شرایط مورد نیاز مثل (بلند کردن جسم سنگین از روی زمین ) را ندارند در نتیجه سبب بروز کمردرد می شوند .     پژوهش ها نشان می دهند که عدم فعالیت سبب عقب افتادن ترمیم غضروف و بافت های نرم می شود در حالی که حرکات غیر فعال در دامنه متوسط باعث تسریع ترمیم و تحریک فعالیت مایع مفصلی می شود . بهبود ناقص : به طور مثال عدم بهبودی کامل بعد از یک حمله کمردرد ناشی از اسپاسم عضلانی که منجر به کاهش گودی کمر شده است، می تواند باعث کاهش تحریک ستون فقرات شود . در این مورد بهترین درمان انجام تمرینات ورزشی به طور فعالانه و تحت نظر یک فیزیووتراپیست جهت اصلاح گودی کمر و بازگشت به وضعیت طبیعی است . 3 – شرایط فشار ناشی از کار شامل موارد زیر است :    نیروی و ارتعاش : نیرو و ارتعاش تولید شده توسط ابزار مختلف ، از طریق دست ها و یا اندام دیگر به بدن منتقل می شود و باعث فشارهای غیر معمول به خصوص در اطراف گردن وشانه ها می گردد. برای مثال " کار با دریل های بادی ، چکش زدن مداوم ، پوشیدن دستکش های سنگین و یا رانندگی طولانی مخصوصا با وسایل نقلیه سنگین از قبیل تراکتورها ، یک نیروی ارتعاشی قوی را به بدن منتقل می کند که با افزایش فشار عمودی به دیسک های بین مهره ای سبب آسیب به آن ها و بروز کمر درد می گردد . تکرار و مدت انجام کار : کار سنگین و مداوم در یک وضیت ثابت برای ستون فقرات بسیار مضر است . به خصوص در مشاغل صنعتی که نیروی زیادی برای انجام کار صرف می گردد و شخص زمان کمی برای استراحت در اختیار دارد .   4 – چاقی    افزایش وزن یک مشکل عمومی و غلبه بر آن برای شخص دشوار است . صرف نظر از شکل ظاهری که یک مقوله شخصی است ، عوارض ناشی از چاقی مانند فشار حاصله بر روی قلب ، تمایل به افزایش فشار خون آسیب به ستون فقرات (ه خصوص ناحیه کمر ) و .... قابل توجه است .    مهم است که بدنید آسیب حاصل از چاقی بر ستون فقرات کمری بلافاصله قابل تشخیص نیست به خصوص اینکه درد ناشی از آن بیشتر در ناحیه لگن و زانو ها احساس می شود .    شایع ترین شکل آسیب به صورت افزایش گودی کمر در اثر حجم زیاد شکم و آویزان بودن آن است . این حالت به مرور سبب پیدایش کمر دردهای شدید و مزمن می گردد ، که البته در حاملگی نیز شایع است ولی باید توجه داشت که مدتی پس از ختم حاملگی ، ستون فقرات به شکل طبیعی خود باز می گردد ولی در مورد چاقی مزمن این طور نخواهد بود .    کاهش تحریکات نتیجه قطعی چاقی است به طوری که افزایش حجم بافت نرم موجب قطع حرکات مفصلی در انتهای دامنه طبیعی حرکتشان می گردد . به خصوص مفاصل ران و زانو ها  درگیر شده  و توانایی تحرک در کل دامنه حرکت آنها را از دست می دهند .    افراد چاق بیشتر از بقیه به آرتروز مهره های کمری مبتلا می شوند . در نتیجه در افراد چاق ، کاهش وزن ، اولین و مهم ترین اقدام در درمان کمر درد می ببرند                                                                                                        اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
درمان درد شانه با اوزون تراپی   اوزون درمانی باعث کاهش حجم دیسک، افزایش اکسیژن رسانی آن، کاهش التهاب ناشی از ان و در نتیجه بهبود درد میشود؛ ضمن در درمان درد ناشی از شانه می توان از روش اپیدورال بدون نیاز به عمل جراحی بهره جست بطوریکه امروزه این اعتقاد وجود دارد که کاهش التهاب در محل درد شانه می تواند زمینه را برای بهبودی کامل شانه فراهم کند. اوزون تراپی و درمان درد شانه امروزه درد شانه یکی از شایعترین مشکلات جوامع بشری محسوب می شود و حدود 80-60 درصد افراد حداقل یک بار در طول زندگی خود به آن مبتلا می شوند. پس از اختلالات تنفسی فوقانی و سردرد، شایع ترین علت مراجعه افراد به پزشک درد می باشد.درد شانه شایعترین علت محدودیت فعالیت در افراد آمریکایی زیر 45 سال و دومین علت شایع مراجعه آنان به پزشک می باشد.علل بسیار متفاوتی می توانند سبب ایجاد درد در شانه شوند. تقریبا” در ۸۵ درصد از افرادی که برای شانه درد معاینه و بررسی می شوند علت خاصی پیدا نمی شود. درد شانه بعد از سرماخوردگی دومین عاملی است که سبب می گردد افراد در سرکار حاضر نشوند و نیز یکی از علل شایع ویزیت توسط پزشک می باشد بیش از ۹۰ درصد افرادی که دچار درد میشوند طی ۲ ماه بهبود می یابند. طبق آمار مختلف، درد شانه ، در بین بیماریهایی که باعث از کارافتادگی ، ناتوانی از کار و مرخصی ناشی از آن در افراد زیر ۴۵ سال می گردند ، مقام اول را دارد.     ادامه مطب توضیحات تکمیلی کلیک کنید دکتر محمد علی جلیلی
 به گزارش بخش اوزون تراپی             الف – عوامل زمینه ساز کمر درد     سبب فشار همیشگی بر ساختمان ستون فقرات کمری و ساختارهای آن شده و با ایجاد یک حالت آسیب پذیری و تضعیف ساختمان های نگه دارنده ستون فقرات( عضلات و رباط ها) ، سبب بروز کمر درد های شدید می گردند ، این موارد عبارتند از : وضعیت بدنی نامناسب 1-وضعیت نامناسب ایستادن :قرار گرفتن در وضعیت نامناسب هنگام ایستادن ، سبب افزایش یا کاهش قوس های ستون فقرات و یا انحراف جانبی آن ها می شود که در هر صورت باعث بروز کمر درد های  شدید می گردد. وضعیت ایستا : وضعیت ایستا و بدون تحرک وقتی که نامتقارن و کج باشد ، برای ستون فقرات بسیار مضر است. این حالت  که بیشتر در کا ر با ماشین آلات ، که نیاز به قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت و نامتقارن به مدت طولانی دارد بسیار اتفاق می افتد و اگر اصلاح نگردد می تواند باعث درد قابل توجهی در ناحیه کمر شود .    افرادی که با کامپیوتر کار می کنند به طور مداوم در یک وضعیت ایستا قرار دارند به طوری که سر خم شده ، دست ها بر روی صفحه کلید قرار گرفته و تنها انگشتان حرکت می کنند ،  این حالت با فشار بر ناحیه شانه ای و انقباض ممتد عضلات گردن و کتف همراه است و اغلب این افراد از درد در ناحیه شانه های خود شکایت  دارند.    در صورتی که صفحه کلید در سمت چپ وصفحه کامپیوتر  در سمت راست کاربر قرار گیرد به طوری که وی مجبور باشد در طی روز مدام سرش را حرکت دهد و یا اینکه صفحه کلید بالاتر و یا پائین تر از ارتفاع استاندارد خود قرار گیرد ، فشار مکانیکی وارد بر ستون فقرات بیشتر شده و سبب آسیب بیشتری خواهد شد.     وضعیت نامناسب نشستن     خم بودن کمر به مدت طولانی     چمپاتمه زدن به مدت طولانی     خم و راست شدن مکرر                                                                                                      اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
درمان آسیب های ورزشی با اوزون   کاربرد ازون در ورزشکاران :    ورزشکاران ممکن است به دفعات دچار آسیبهای تاندونی یا عضلانی و مفصلی شوند. همچنین عوارضی چون گرفتگیهای عضلانی نیز در این گروه شایع است. در مورد ورزشکاران اوزون درمانی به روند بازسازی و ترمیم آسیبها کمک شایانی خواهد کرد. کریستیان رونالدو فوتبالیست معروف در سال ۲۰۱۶ برای درمان تاندونیت خود از اوزون تراپی کمک گرفت.بکار بردن اوزون در ورزشکاران باعث افزایش انرژی، کاهش تولید اسید لاکتیک ودر نتیجه کاهش دردهای عضلانی،کاهش مدت زمان ریکاوری و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها میشود و سرعت بهبودی بعد از آسیب دیدگی را بیشتر می کند.
 به گزارش بخش اوزون تراپی             عضلات اطراف آنها و همچنین عضلات ثبات دهنده لگنی    در این بیماران فشار به نواحی ذکر شده باعث به وجود آمدن و یاتشدید درد سیاتیک شده و تزریق مواد بی حس کننده در آن ها باعث از بین رفتن درد سیاتیک می شود.    ب – دردهای با منشآ ستون مهره ای که به باسن و ساق منتقل می شوند : در بیماری هایی که مهره های فوقانی کمر را درگیر می کنند معمولا درد به کشاله ران و قسمت قدامی ران منتقل می شود و درد ناشی از درگیری مهر ه های تحتانی کمر معمولا به باسن و سطح خلفی ران و به ندرت به پشت ساق و پا ها منتقل می شود علت دقیق این درد ها مشخص نیست . دردهای همراه با اسپاسم عضلانی :    اگر چه منشا این نوع درد ها دقیقأ مشخص نیست اما در بسیاری از بیماری های ستون مهره ای اسپاسم عضلات اطراف ستون مهره ها همراه با درد دیده می شود . این نوع درد ها مبهم و همراه با و ضعیت و قامت غیر طبیعی است و عضلات نگهدارنده ستون مهره ها تحت کشش هستند .   علل کمر درد به طور کلی کمر درد را می توان بر حسب علت به دو دسته عمده تقسیم نمود :    الف - علل مکانیکی    ب _ علل غیر مکانیکی کمر درد های مکانیکی    شامل آن دسته از بیماری هایی هستند که در اثر و یا به واسطه یک عامل مکانیکی مانند : ضربه ، حرکات فیزیکی نامناسب ، کم بودن قوام عضلات و یا فشار بیش از حد به ناحیه ستون فقرات کمری و در اثر بد قرار گرفتن وضعیت بدن در حالت نشسته و ایستاده ایجاد می گردد . این دسته از بیمارای ها 90 درصد از علل کمر درد را تشکیل می دهند و نکته جالب اینکه به راحتی قابل پیشگیری و درمان هستند . دو سری از عوامل می توانند سبب آسیب پذیری ستون فقرات کمری و وقوع کمر دردهای مکانیک گردند(  20)                                                                                                    اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
درمان درد زانو با اوزون تراپی   استفاده از کورتون بصورت تزریق داخل مفصلی یا تزریق اطراف بافتها و تاندونهای آسیب دیده، روشی است که سالیان متمادی بعنوان روش موثری در کاهش درد و التهاب و درمان بیماران مبتلا به دردهای عضلانی اسکلتی کاربرد داشته و دارد.   کورتون بعنوان یک داروی جادویی امروزه در بسیاری از درمانهای پزشکی جایگاه بی رقیبی دارد و بندرت داروهای دیگر توانسته اند جایگزین مناسبی برای درمان با این داروی نه چندان سالم باشند . افزایش فشار خون، بالا رفتن قند خون، ضایعات پوستی، مشکلات قلبی، چشمی و نارسایی غده فوق کلیوی از عوارض استفاده از کورتون می باشد که معمولا در مصرف مزمن این دارو ایجاد می شود.تلاشهای پزشکی بر یافتن جایگزین های موثر برای این دارو، استفاده از گاز ازون را بعنوان روشی سالم در درمان دردهای مفصلی و عضلانی مطرح نموده است. استفاده از این گاز در پزشکی از حدود سی سال پیش در درمان بیماریهای مقاوم گوارشی شروع شد و امروزه از اوزون تراپی در درمان بسیاری از بیماریها، بهبودی زخمهای مقاوم به درمان و درمان عفونتهای مقاوم استفاده میشود.   ازون گازی است که از تغییرمولکولی گاز اکسیژن در دستگاه تولید کننده ازون، از ترکیب شدن سه اتم اکسیژن بدست می آید. خصوصیات شیمیایی گاز ازون به نحوی است که تزریق غلظت خاصی از آن به داخل مفاصل و تاندونها، سبب کاهش التهاب و بهبودی بیماران میگردد (ازون تراپی). فعال شدن سیستم ضد التهابی بدن و مهار آزاد شدن واسطه های التهابی در محل تزریق، تاثیر ضد التهابی ازون را از انواع مختلف کورتون بیشتر نموده است.   ازون علاوه بر کاهش التهاب سبب تعدیل سیستم ایمنی و فعال سازی مکانیسم های ترمیم بافت در محل تزریق می گردد. ساییدگی زانو و آرتروز زانو از بیماریهای شایعی است که بیماران مبتلا به آن جهت اجتناب از عمل جراحی راهکارهای مختلفی را تجربه مینمایند . تزریق داخل مفصلی کورتون یا ژل های اسید هیالورنیک و درمان زانو درد باا پی آر پی از روشهایی است که تا کنون در درمان ارتروز زانو بکار برده شده است.استفاده از تزریق داخل مفصلی اوزون در مطالعات انجام شده و اوزون درمانی آرتروز زانو ، علاوه بر اثر ضد التهابی قوی، فعالیت سیستم بازسازی را در داخل زانو فعال ساخته و بهبودی سریع و قابل ملاحظه ای را در بیماران مبتلا به ارتروز زانو داشته است.علاوه بر این تزریق این گاز با نیدل های بسیار کوچکی صورت می گیرد و درد هنگام تزریق از روشهای دیگر به مراتب کمتر است . خاصیت ضد میکروبی گاز ازون در حدی است که از آن در ضد عفونی کردن هوا و آب استفاده میشود و به این دلیل شانس عفونت در اثر تزریق ازون نسبت به روشهای دیگر کمتر است.   علاوه بر مفصل زانو، در درمان دردهای مفصلی عضلانی دیگر مانند التهاب تاندون آرنج، خار پاشنه، مچ دست و پا و شانه و هر ناحیه ای که قبلا از تزریق کورتون جهت درمان استفاده میشده انجام تزریق گاز ازون بعنوان جایگزین سالم و موثری مطرح گردیده و استفاده از آن بصورت روز افزون در حال افزایش است. استفاد ه از این روش بعنوان گام موثری در کاهش مصرف کورتونهای تزریقی درمان بیماران مراجعه کننده به کلینیکهای درد بکار گرفته می شود.   ادامه مطب توضیحات تکمیلی کلیک کنید   دکتر محمد علی جلیلی
 به گزارش بخش اوزون تراپی             از نظر چگونگی درد چهار نوع کمر درد وجود دارد : درد موضعی :    این نوع درد ناشی از فشار و یاتحریک گیرنده های حسی درد در ستون مهره ها می باشد ، هر کدام از ساختارهای ستون فقرات کمری ( از جمله استخوان ها ی مهره ها ، دیسک بین مهره ها ، ماهیچه های متصل به آن ها و یا عضلاتی که از روی آن ها عبور می کنند ، دچار بیماری و یا جراحت های ناشی از ضربه گردند .    سبب ایجاد درد موضعی کمر می شوند ، مثله درد در اثر شکستگی ستون فقرات ؛ ضربه به ماهیچه های و یا رباط های کمری. درد ریشه ای :    این درد ها تیز و تیر کشنده هستند و از مهره ها در مسیر یک ریشه عصبی به ساقه عصب منتشر می شوند. سرفه ، عطسه ، و انقباض های ارادی عضلات شکمی در اغلب موارد باعث تشدید این نوع درد می شود . در موقعیت هایی که ریشه های عصبی و یا عصب دچار کشیدگی شوند این نوع درد ها تشدید می یابند.   درد انتشاری یا ارجاعی - این دردها به دو گروه تقسیم می شوند :    الف – درد انتشاری ؛ غیر از درد انتشاری عصب سیاتیک که در بالا توضیح داده شده ممکن است درد ، منشآ عصب سیاتیک نداشته باشد و از نقاط دیگر به مسیر این عصب انتشار یابد . مهم ترین منشآ درد های انتشاری عبارتند از : مفصل بین مهره ای رباط های مربوطه رباط های خلفی مهره های دیگر ستون فقرات                                                                                                  اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
دکتر متخصص اوزون تراپی ازن تراپی   اوزون تراپی روش استانداردی برای درمان انواع درد بدون عمل جراحی و در چند جلسه فقط با تزریق گاز اوزون در ناحیه در صورت می گیرد . اگر از مزایای روش اوزون تراپی آگاه هستید و دنبال دکتر متخصص اوزون تراپی هستید ما به شما کلینیک به آذین دکتر محمدعلی جلیلی را معرفی می نمایم دکترجلیلی با سالها سابقه در زمینه درمان درد شانه درد کتف درد زانو زانو مفصل زانو و آرتروز و انجام جراحی های ویژه رباط صلیبی رباط صلیبی زانو پارگی رباط پزشکی متخصص اوزون تراپی می باشد . آدرس کلینیک اوزون درمانی به آذین تهران اندرزگو بعد از مرکز خرید سانا بن بست سالاری پلاک ۱۶ طبقه سوم واحد ۳۰۲ میباشد . اوزون تراپی جدیدترین روش درمان انواع درد زانو و مفصل زانو ، زانو درد ، شانه درد می باشد اگر در فضای مجازی و جستجوی گوگل دنبال آدرس متخصص اوزون تراپی هستید ، خوشحال هستیم که یکی از مراکز مهم و با سابقه در زمینه تزریق گاز اوزون را به شما معرفی کنیم آدرس متخصص اوزون تراپی در تهران خیابان اندرزگو بعد از مرکز خرید بزرگ سانا  بست سالاری پلاک ۱۶ طبقه ۳ واحد ۳۰۲ را به شما معرفی می کنیم . دکتر محمدعلی جلیلی متخصص اوزون درمانی و تزریق گاز اوزون ارتوپد جراح و متخصص استخوان و مفاصل درمان بیماریهای زانو و شانه و آسیب های ورزشی رباط صلیبی ، رباط صلیبی زانو و پارگی رباط و جراحی آن ها در این کلینیک مشغول هستند در سایت سعی کرده ایم که تمام مطالب و اطلاعات لازم در زمینه اوزون تراپی را به سمع و نظر شما برسانیم که اگر در جستجوی آدرس متخصص اوزون تراپی در تهران هستید بهترین و باسابقه ترین دکتر به شما عزیزان معرفی می شود. متخصص اوزون تراپی می توانند با بهترین روش خصوصی و روشی که نیازی به عمل جراحی ناحیه درد نباشد درد شما را درمان نماید تزریق گاز اوزون در ناحیه درد معمولاً اگر توسط متخصص اوزون درمانی صورت گیرد. به هیچ وجه عارضه خاصی نخواهد داشت.  بیمار پس از تزریق بدون آنکه نیازی به استراحت یا حتی بستری داشته باشد با پای خود مزه را ترک خواهد کرد لذا فقط شما حتما باید به متخصص اوزون تراپی مراجعه نمایید.   اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی             براي اين منظور در مرحله اول درمان بايد اقداماتي جهت كنترل درد انجام گيرد و سپس در مورد بهبودي كامل اقدام شود و نهايتاً تمامي فعاليت هاي طبيعي ستون فقرات را به شكل اوليه خود بازگرداند.    البته اولين وقوع حمله حاد كمردرد نيازي به نگراني ندارد وليكن بايد پيامدهاي آن را در نظر گرفت و هر چه زودتر براي رفع آن اقدام نمود. در غير اين صورت صدمه و جراحت شدت پيدا كرده و مزمن خواهد شد و نيز دوره ناتواني ادامه خواهد يافت به طوري كه طبق آمار شانس بازتواني موفق در بيماراني كه كمردرد آنها بيش از شش ماه مقاومت مي كند كاهش يافته و حتي پس از سه ماه مقاومت درد، وضعيت روحي و رواني بيمار تغيير خواهد كرد. پس به طور جدي با تكرار يك حمله شديدتر كمردرد مقابله كنيد. كمر درد نيمه حاد يا تحت حاد[1] اين نوع كمردرد به لحاظ دوران نقاهت بيماري بين شش تا دوازده هفته به طول مي انجامد(3) و از نظر باليني و علائم كلينيكي و پزشكي نوعي كمردرد مابين كمردرد حاد و مزمن مي باشد. كمردرد مزمن[2]    به آن دسته از دردهاي ناحيه كمري گفته مي شود كه بیشتر از دوازده هفته بيمار را دامن گير خود كرده است. ممكن است درد مزمن به طور موقت با داروي مسكن تسكين پيدا كند اما بدن انسان پيشرفتي در بهبودي ندارد و حتي خود داروي مسكن نيز بخشي از مساله مي شود(4).    به تعبيري ديگر كمردردي كه بيش از دو ماه از بروز آن مي گذرد را مزمن مي نامند. كمردرد مزمن در واقع در اثر عدم درمان و يا مقاومت به درمان كمردرد حاد ايجاد مي گردد. بديهي است كه درمان به موقع و مناسب درد حاد همواره درد مزمن را به حداقل مي رساند. درد مزمن كمر بايد به عنوان يك علامت جدي تلقي شده و كليه معاينات باليني و آزمايشات پاراكلينيكي آن جهت تشخيص بيماري انجام گردد كه اين كار مستلزم يك بررسي دقيق و درمان مناسب توسط گروهي درمانگر متشكل از تيم پزشكي متخصص فيزيوتراپي متخصص روانپزشكي متخصص تربيت بدني و... مي باشد(5). بر اساس اطلاعات يك منبع اغلب بيماران مبتلا به كمردرد مزمن از جراحي سودي نمي برند(6).                                                                                                      اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
مرکز اوزون تراپی در شمال تهران ازن تراپی     اوزون درمانی از روش های جدید و نوظهور در ایران برای درمان انواع درد زانو ، مفصل زانو ، زانو درد ، شانه درد  ، کمر و آرتروز کاربرد دارد . و اگر از بیمارانی هستید که این روش را به شما پیشنهاد داده‌اند یا خود شما با این روش آشنا شده اید و برای درمان انواع درد نواحی بدن خود در جستجوی مرکز اوزون تراپی در شمال تهران هستید ما یکی از بهترین مراکز اوزون تراپی در شمال تهران به نام کلینیک به آذین را به شما معرفی می کنیم این کلینیک با استفاده از بهترین متخصص اوزون تراپی درمان شما را آغاز خواهد کرد.آدرس کلینیک اوزون تراپی به آذین  : تهران  ، اندرزگو ،  بعد از مرکز خرید سانا  ، بن بست سالاری ،  پلاک ۱۶ طبقه سوم واحد ۳۰۲ میباشد. اوزون تراپی جدیدترین روش درمان انواع درد زانو و مفصل زانو ، زانو درد ، شانه درد می باشد اگر در فضای مجازی و جستجوی گوگل دنبال آدرس متخصص اوزون تراپی هستید ، خوشحال هستیم که یکی از مراکز مهم و با سابقه در زمینه تزریق گاز اوزون را به شما معرفی کنیم آدرس متخصص اوزون تراپی در تهران خیابان اندرزگو بعد از مرکز خرید بزرگ سانا  بست سالاری پلاک ۱۶ طبقه ۳ واحد ۳۰۲ را به شما معرفی می کنیم . دکتر محمدعلی جلیلی متخصص اوزون درمانی و تزریق گاز اوزون ارتوپد جراح و متخصص استخوان و مفاصل درمان بیماریهای زانو و شانه و آسیب های ورزشی رباط صلیبی ، رباط صلیبی زانو و پارگی رباط و جراحی آن ها در این کلینیک مشغول هستند در سایت سعی کرده ایم که تمام مطالب و اطلاعات لازم در زمینه اوزون تراپی را به سمع و نظر شما برسانیم که اگر در جستجوی آدرس متخصص اوزون تراپی در تهران هستید بهترین و باسابقه ترین دکتر به شما عزیزان معرفی می شود. متخصص اوزون تراپی می توانند با بهترین روش خصوصی و روشی که نیازی به عمل جراحی ناحیه درد نباشد درد شما را درمان نماید تزریق گاز اوزون در ناحیه درد معمولاً اگر توسط متخصص اوزون درمانی صورت گیرد. به هیچ وجه عارضه خاصی نخواهد داشت.  بیمار پس از تزریق بدون آنکه نیازی به استراحت یا حتی بستری داشته باشد با پای خود مزه را ترک خواهد کرد لذا فقط شما حتما باید به متخصص اوزون تراپی مراجعه نمایید.           اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی             احتمال وارثت ژنتيك يا مكانيسم هاي رفتاري در انتقال اين بيماري دخيل مي باشد. در خانواده افراد مبتلا به درد، اختلال افسردگي، اختلالات اضطرابي و سوء مصرف مواد نيز شايعتر از جمعيت كلي است.    كمردرد از شايع ترين بيماري هاي اسكلتي عضلاني است و اولين علت آن ناتواني در افراد زير 45سال مي باشد. دومين علت مراجعه به پزشك و سومين علت انجام عمل جراحي به حساب مي آيد. در كشورهاي توسعه يافته هزينه كل كه به كمر درد ناشي مي شود هر ساله 7/1 را از سهم كل توليدات ناخالص است و بيشترين هزينه بي شك مربوط به هدايت درمان بيماران مبتلا به كمردرد مزمن نسبت به كمر دردهاي متناوب و بازگشتي است.    از لحاظ تعريف كمردردي با سابقه بيش از سه ماه بدون وجود هر گونه شواهد پاتولوژيك كمردرد مزمن ناميده مي شود.    اغلب اطلاعات در مورد كمر دردهاي مزمن ناقص هستند و بخش اعظم درمان بدون اتكا به شواهد مستدل انجام مي پذيرد با اين وجود افزايش چشمگير مسئله كمردرد را مورد بررسي قرار داده اند.    به طور كلي بر اساس تعريف كمردرد نه يك علامت نه يك بيماري و نه يك تشخيص است بلكه يك( اثر) بوده و بر مبناي آن متخصصين بيش از 260 علت را براي كمردرد ذكر كرده اند كه در اين ميان برخي قابل پيشگيري برخي قابل كنترل و برخي قابل درمان و در نهايت برخي غير قابل درمان هستند(1)    به عبارت ديگر كمردرد بيماري نيست بلكه يك حالت انسان است و بهترين راه مقابله با آن تحت كنترل و تحت مراقبت در آوردن آن است. دردي كه با تغيير حركت و چگونگي قرارگرفتن بيمار تغيير مي يابد(2).   - معمولا كمردرد به يكي از سه حالت زير بروز مي كند: كمردرد حاد[1]    كمردرد حاد كه كمتر از شش هفته از شروع آن مي گذرد را حاد مي نامند(3) يك درد حاد و شديد در ناحيه كمر است كه در اثر قرار گرفتن در وضعيت هاي غلط خم شدن هاي طولاني مدت يا به مدت طولاني ضربه زدن به ستون فقرات كمري ايجاد مي شود. نشانه وقوع آن آسيب بافتي بوده و به درجات مختلفي در فرد ايجاد ناتواني مي كند. هر چند كه آسيب كوچك باشد ولي بايد مراقب بود و از تكرار آن جلوگيري كرد.                                                                                                  اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
سوالات اوزون تراپی ازن تراپی پس از آشنایی با اوزون تراپی ، و مشاور با پزشکان کلینیک به آذین ممکن است سوالاتی در ذهن شما عزیزان باشد ما سعی کرده ایم در این مطلب پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم : در چه مواردی ما می توانیم از روش اوزون تراپی استفاده نماییم؟   زانو درد،  درد مفصل زانو ،  درد زانو ، درد شانه ،  درد گردن درد ،  آرتروز ، درمان آسیب های ورزشی . چند جلسه نیاز است که اوزون تراپی تأثیرنهایی را در بیمار نشان دهد ؟ پاسخ برای افراد مختلف متفاوت می‌باشد و بستگی به علل درد و محل درد شدت درد بستگی دارد و معمولاً ۴ جلسه به اتمام می رسد.  سوالی که بیشتر مراجعه کنندگان از ما می‌پرسند این است که آیا اوزون تراپی درد دارد؟ در حد تزریق یک سوزن خیلی کم و موقتی می باشد البته معمولاً تزریق را با بی حسی استفاده می‌کنیم که حتی جای تزریق سرنگ حاوی گاز عضو دردناک نباشد. آیا بعد از تزریق گاز اوزون بستری میشوید.خیر جالبه که بدانید بعد از تزریق گاز اوزون در محل درد بیمار بدون هیچ گونه عارضه خاصی مرتب را ترک می نماید و نیاز به بستری ندارد و می‌تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی نماید.           اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی             حداکثر این تحرک در بین مهره های  L5-L4 و L5-S1 قرار دارد. میزان تحرک مهره های کمری از پائین به بالا به تریج کمتر و اندازه آنها کوچکتر می شود و به همین علت آسیب پذیر ی مهره های پائینی بیشتر می شود  به همین ترتیب ، ظرفییت و  توانایی جذب ضربه توسط ستون مهره ها تاحدودی به وسیله مجموعه ظرفیت جذب ضربه هر یک از قطعات حرکتی واحد مشخص می شود . با وجود این ، ظرفیت جذب ضربه ستون مهره ها به شکل انحنای آن در سطح میانی نیز بستگی دارد .    اگر چه میله فلزی عمودی در مقابل یک نیروی برخوردی ، ضربه را به میزان کم و محدود جذب کرده ویا اصلا هیچ ضربه ای را جذب نمی کند ، ولی با پیچاندن و خمیده کردن همان قطعه از فلز به صورت یک فنر می توان آن را به یک جذب کننده بسیار خوب تبدیل کرد ، به همین طریق ، انحنای ستون مهره ها شامل : گردنی ، پشتی و کمری ظرفیت و توانائی جذب را به هنگام انجام فعالیت هایی از قبیل فرود آمدن پس از یک پرش که باعث ایجاد فشار محوری ستون مهره ها می شود ، را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. كمردرد[1]     بيماران با درد مزمن معمولاً افسردگي، آشفتگي در روابط بين فردي بخصوص خانواده، آشفتگي در خواب، خستگي و كاهش كاركردهاي فيزيكي و روان شناختي را تجربه مي كنند. گاسما در سال 1990، گزارش مي دهد كه بخش معناداري از جمعيت مبتلا به درد مزمن از افسردگي و ناسازگاري و استرس هاي اجتماعي و محيط خانوادگي رنج مي برند.گرچه هنوز شيوه اثر و علت رابطه بين پريشاني هاي روان شناختي و درد مزمن بطور آشكار مشخص نيست، ليكن بررسي ها نشان مي دهد كه پريشاني هاي روان شناختي بطور غير معمولي    در جمعيت، مبتلا به درد مزمن بالا است. دنيل و همكاران 1985، عنوان مي كنند كه: بسياري از بيماران درد مزمن داراي اختلالات شخصيت، وابستگي به مواد مخدر، بي ثباتي در روابط خانوادگي، ناسازگاري شغلي و دعواهاي قانوني مي باشند. در كار پزشكي، درد شايد شايع ترين شكايت باشد و سندرم هاي درد مقاوم به درمان نيز شايع اند. كمردرد در ايالات متحده ساليانه ميليون نفر را ناتوان ساخته است و در سال بيش از 8 ميليون ملاقات پزشكان به همين دليل انجام مي شود.    اختلال درد در زنان دو برابر بيشتر از مردان تشخيص داده مي شود. شايعترين سن ابتلا، دهه چهارم و پنجم زندگي است، شايد به اين دليل كه با افزايش سن تحمل درد كاهش مي يابد. اختلال درد در طبقه كارگر شايع تر است كه شايد علت آن احتمال بيشتر صدمات شغلي در اين گروه باشد.                                                                                                اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
آدرس متخصص اوزون تراپی ازن تراپی   اوزون تراپی جدیدترین روش درمان انواع درد زانو و مفصل زانو ، زانو درد ، شانه درد می باشد اگر در فضای مجازی و جستجوی گوگل دنبال آدرس متخصص اوزون تراپی هستید ، خوشحال هستیم که یکی از مراکز مهم و با سابقه در زمینه تزریق گاز اوزون را به شما معرفی کنیم آدرس متخصص اوزون تراپی در تهران خیابان اندرزگو بعد از مرکز خرید بزرگ سانا  بست سالاری پلاک ۱۶ طبقه ۳ واحد ۳۰۲ را به شما معرفی می کنیم . دکتر محمدعلی جلیلی متخصص اوزون درمانی و تزریق گاز اوزون ارتوپد جراح و متخصص استخوان و مفاصل درمان بیماریهای زانو و شانه و آسیب های ورزشی رباط صلیبی ، رباط صلیبی زانو و پارگی رباط و جراحی آن ها در این کلینیک مشغول هستند در سایت سعی کرده ایم که تمام مطالب و اطلاعات لازم در زمینه اوزون تراپی را به سمع و نظر شما برسانیم که اگر در جستجوی آدرس متخصص اوزون تراپی در تهران هستید بهترین و باسابقه ترین دکتر به شما عزیزان معرفی می شود. متخصص اوزون تراپی می توانند با بهترین روش خصوصی و روشی که نیازی به عمل جراحی ناحیه درد نباشد درد شما را درمان نماید تزریق گاز اوزون در ناحیه درد معمولاً اگر توسط متخصص اوزون درمانی صورت گیرد. به هیچ وجه عارضه خاصی نخواهد داشت.  بیمار پس از تزریق بدون آنکه نیازی به استراحت یا حتی بستری داشته باشد با پای خود مزه را ترک خواهد کرد لذا فقط شما حتما باید به متخصص اوزون تراپی مراجعه نمایید.       اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی          همچنین اگر عضله راست شکمی یک طرف منقبض شود ، تنه را به همان طرف خم می کند . وچنان که با مایل خارجی همران باشد تنه را به طرف مقابل و اگر با مایل داخلی همراه باشد تنه را به همان طرف می چرخاند( 12). دامنه حرکت در ناحیه ستون مهره ها    دامنه حرکت در قطعات حرکتی منفرد و در کل ستون مهره ها به وسیله اثرات ترکیبی رباط های طولی و بین قطعه ای ، ضخامت دیسک های بین مهره ای ، مسیر و جهت قرار گیری مفاصل رویه ای ، شکل خارهای مهره ای ، و در مورد ناحیه پشتی ، به وسیله اثر اتصالات دنده ها محدود می شود .    قابلیت کشش پذیریی رباط فوق خاری ، رباط های بین خاری ، رباط های بین عرضی ، رباط های طولی خلفی ، کپسول های مفاصل رویه ای و بخش خلفی دیسک های بین مهره ای ، دامنه حرکت خم کردن ستون مهره ها را محدود خواهند کرد.    دامنه حرکت باز کردن ستون مهره ها به وسیله قابلیت کشش پذیری رباط طولی قدامی ، بخش قدامی دیسک های بین مهره ای و همچنین به وسیله برخورد خارهای مهره ها به یکدیگر محدود می شوند.    حرکت خم کردن جانبی که همیشه با مقداری معینی چرخش محوری همراه می باشد ، به وسیله قابلیت کشش پذیری رباط های فوق خاری و بین خاری ، و در مورد طرف محدب و بر آمده ، به وسیله رباط های بین عرضی و بخش جانبی دیسک های بین مهره ای محدود می شوند .    چرخش محوری به وسیله قابلیت کشش پذیری رباط های فوق خاری ، و رباط های بین عرضی ، پیچ خوردگی هایی در دیسک های بین مهره ای ، به وسیله مسیر و جهت قرار گیری مفاصل رویه ای محدود می شود. علاوه بر محدودیت های حرکتی تحمیل شده به وسیله شکل های مهره های وساختار های مختلف   نگهدارنده لیفی ، دامنه های حرکتی ستون مهره ها حول سه محور اصلی همجنین به وسیله قابلیت کشش پذیری عضلات اطراف آن نیز محدود می شود.    اگر چه دامنه حرکت در هر قطعه حرکتی واحد خیلی کم است ، ولی مجموعه دامنه های حرکت هر یک از قطعات حرکتی بایکدیگر بسیار زیاد و وسیع می باشد( 17) از نظر فیزیولوژیک ، مهره های کمری بعد از مهره های گردنی متحرک ترین مهره ها بوده و بین دو قسمت کم تحرک و پشتی از بالا  بی حرکت خاجی از پائین قرار گرفته است.               اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
کلینیک اوزون تراپی در تهران ازن درمانی اگر در تهران ساکن هستید و پس از آگاهی از روشهای جدید درمان درد بدون عمل جراحی در جستجوی یک کلینیک معتبر و باسابقه در تهران هستید ،  ما کلینیک به آذین متخصص درمان زانو درد و مفصل زانو و خود زانو با استفاده از روش تزریق گاز اوزون را به شما پیشنهاد می کنیم این کلینیک جزو اولین کلینیک های با تجربه درزمینه اوزون تراپی می باشد درد شما را درمان خواهد کرد. آدرس کلینیک اوزون درمانی به آذین : تهران-اندرزگو-بعد از مرکز خرید سانا-بن بست سالاری - پلاک ۱۶ طبقه سوم واحد ۳۰۲ می باشد . این کلینیک به متروی قیطریه تهران نزدیک می باشد و جهت سهولت دسترسی به این کلینیک جهت درمان درد شانه درد کتف و آرتروز توسط پزشک متخصص ارتوپدی آقای دکتر محمد علی جلیلی تحت درمان قرار گیرید. می توانید از ایستگاه متروی قیطریه و یک مسیر تاکسی به این کلینیک مراجعه نمایید جهت سهولت دسترسی به این مطب به اذین لوکیشن گوگل مپ در سایت قرار گرفته شده است باز هم اگر نیاز به آگاهی و کسب اطلاعات بیشتری هستید می توانید با شماره کلینیک تماس و مشاوره لازم را دریافت نمایید. کلینیک اوزون تراپی به آذین با سال ها سابقه و تجربه در زمینه درمان انواع دردها و جراحی رباط صلیبی رباط صلیبی زانو پارگی رباط آسیب های ورزشی در خدمت تمام بیماران عزیز تهران و دیگر شهرستان‌ها میباشد کلینیک اوزون تراپی به‌ آذین در زمینه درمان درد های مفاصل زانو و کمر شانه فعالیت می نماید.         اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی       2 – عضله مایل خارجی شکم     قسمتی طرفی و قدامی شکم را دور می زند . پهن ترین و خارجی ترین عضلات جدار طرفی شکم است . مبدآ آن توسط هشت زبانه گوشتی بر روی سطح خارجی و کنار تحتانی هشت دنده آخر است انتهای این عضله به سطح قدامی تاج خاصره ای می چسبد. 3 – عضله مایل داخلی شکم     عضله ای است تخت و عریض که مابین دو عضله عرضی شکم قرار گرفته است . لیکن از آن دو، اندکی ضخیم تر است . جهت الیاف عضله مایل داخلی شکم , رو به بالاست یعنی در جهت عکس الیاف عضله مایل خارجی شکم طرف خود و هم جهت با الیاف عضله مایل خارجی شکم طرف مقابل است .     مبدا آن بخش قدامی تاج خاصره ای می باشد و انتهای آن به غضروف های چهار دنده پائینی قفسه سینه و تاندون های بین دو عضله راست شکمی می چسبد .   4 – عضله عرضی شکم    عمیق ترین و نازک ترین عضلات جدار شکم است و الیاف آن دارای مسیری عرضی می باشند. این عضله از ناحیه خلفی شکم منشآ گرفته و به طرف جلو تا خط سفید ادامه می یابد. مبدآ اتصالات خلفی آن عبارتنداز :     الف – یک سوم خارجی رباط اینگوینال    ب – دو سوم قدامی لیبه داخلی ستیغ خاصره    ج – زائده عرضی مهره های کمری    د – سطح داخلی غضروف های شش دنده آخر. انتهای تحتانی این عضله ، در سطح عمقی الیاف قوسی عضله مایل داخلی شکم قرار می گیرند و با هم وتر مخطط را تشکیل می هند.این وتر در پائین  ، روی بخش قدامی تاج خاصره ای اتصال دارد.   عمل عضلات تا کننده ستون مهره ها    این عضلات مانند یک جدار الاستیک  ، احشای داخل شکم را نگهداری می کنند ، هنگامی که لگن ثابت باشد . انقباض عضلات راست شکمی  ، تنه و ستون مهره ای کمری را به جلو خم می کند .                 اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
هزینه اوزون تراپی ازن تراپی اوزون تراپی یکی از روش های تازه و نوین برای درمان دردهای ارتوپدی کاربرد دارد این روش که سال ها در جهان برای درمان انواع مختلف بیماری ها کاربرد داشته است . جدیداً در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.  با استفاده از این دستگاه خیلی از مواردی را که نیاز به عمل جراحی ندارد ولی پزشکان اقدام به جراحی می کردند و باعث این می شد که هزینه زیادی به بیمار وارد شده و ماه‌ها از انجام کارهای روزمره خود نیز عاجز باشند ،  مراکز اوزون تراپی با روش اوزون تراپی خیلی از مواردی که نیاز به عمل جراحی داشته اند را نیز مورد درمان قرار داده اند و به طور کلی گزینه عمل جراحی انجام نشده است . از مهمترین سوالی که ذهن بیماران را ممکن مشغول کند این است که هزینه تزریق این گاز از آنجا که نیاز به عمل جراحی را کم می کند چه قدر است؟ هزینه اوزون درمانی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان است بله تعجب نکنید زیر۵۰۰ هزار تومان البته برای هر جلسه تعداد جلسات نیز به وضعیت بیمارستان بیمار ، شدت درد و ناحیه درد بستگی دارد.  هزینه اوزون تراپی به تعداد جلسات بستگی دارد و تعداد جلسات ازون تراپی نیز به وضعیت بیمار بستگی دارد .قیمت اوزون تراپی ممکن است بین کلینیک ها اندکی متفاوت باشد اما حتما به این نکته توجه کنید که دستگاه اوزون تراپی باید اصل و عمل تزریق توسط متخصص اوزون تراپی در مطب کاملا استریل صورت بگیرد لذا هر کدام از موارد اگر رعایت نشود ممکن است هزینه اوزون تراپی کاهش پیدا کند اما به ریسک آن نمی ارزد که بیمار برای اندکی هزینه کمتر سلامتی خود را در معرض آسیب قرار دهد. با اوزون تراپی شما می توانید انواع درد های ناشی از درد زانو ، درد مفصل زانو ، زانو درد  ، شانه درد ، کمر و آرتروز زانو  درمان کرد. در کلینیک به آذین جراحی ناشی از پارگی رباط صلیبی ،  کشیدگی رباط صلیبی زانو  توسط دکتر محمد علی جلیلی صورت میگیرد.           اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی       عضله چرخاننده (Rotatores) سر ثابت : زائده عرضی هر مهره سر متحرک : پایه زائده خاری مهره بالاتر بعدی عمل : باز کردن و چرخش ستون فقرات عصب : بخش اصلی پشتی از اعصاب نخاعی       تصویر (3-2)عضلات خلفی و عمقی ستون فقرات   ب – عضلات تا کننده ستون مهره ها عضله راست شکمی عضله ای است قوی ، بلند  و نواری شکل که تمام طول جدار شکم را فرا می گیرد و توسط خط سفید از عضله راست شکمی مقابل جدا می باشد.اتصالات فوقانی آن توسط زبانه گوشتی نامتساوی بر روی پنجمین ،ششمین ، و هفتمین غضروف دنده است . سپس به طور مستقیم در حالی که تدریجا از عرض آن کم می شود به سمت عانه امتداد می یابد و در آنجا تبدیل به دو وتر می گردد. وتر خارجی که عریض تر است بر روی ستیغ عانه و وتر داخلی راست شکمی طرف مقابل مخلوط شده و در جلو به مفصل عانه می چسبد . عضله راست شکمی داخل یک غلاف نیامی قرار دارد که از نیام عضلات مایل و عرضی شکمی ساخته شده است.               اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
نحوه تزریق گاز ازن اوزون درمانی روش اوزون تراپی یک روش جدید درمان درد زانو،مفصل زانو، درد شانه ، درد کمر، و آرتروز می باشد در این روش توسط متخصص اوزون تراپی در مراکز اوزون درمانی با تزریق گاز اوزون به محل در درمان صورت می گیرد .سوالی که ممکن است در ذهن بیمار باشد این است که : نحوه تزریق این گاز به چه صورت میباشد؟ آیا درد دارد؟ آیا محل تزریق عارضه خاصی دارد؟ آیا پس از تزریق گاز اوزون توانایی حرکت خواهیم داشت ؟ ابتدا محل تزریق را با استفاده از محلول های ضدعفونی کننده کاملا استریل می کنیم محل تزریق را برای اینکه حتی تزریق سرنگ حاوی گاز اوزون درد اندکی هم نداشته باشد با محلول بی حس کننده نواحی را بی حس خواهیم کرد پس گاز تولید شده توسط دستگاه اوزون تراپی در سرنگ کشیده شده و به محل درد تزریق می‌کند این توضیحات به صورت کلی می باشد که فیلم نحوه تزریق گاز اوزون در سایت قرار گرفته است نحوه تزریق و مکان آن توسط متخصص اوزون تراپی تعیین می شود در مراکز اوزون تراپی این روش به صورت کاملا استریل انجام می شود اگر این تزریق توسط متخصص انجام شود معمولا هیچ عارضه ای گریبان بیماران خواهد گرفت سوال بعدی این بود که تزریق بعد از آن امکان جابجایی و راه رفتن وجود دارد؟ بله خیلی راحت پس از تزریق امکان حرکت و انجام کارهای روزمره را دارید. نیازی به ویلچر بستری کوتاه‌مدت نخواهید داشت.             اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی       عضلات ناحیه کمری عضلات بین عرضی جانبی (lntertransversari latrales) سر ثابت : زوائد عرضی مهره های کمری سر متحرک : زائده عرضی مهره فوقانی بعدی عمل : خم کردن ستون فقرات به پهلو عصب : بخش اصلی شکمی از اعصاب نخاعی ؛ عضلات بین عرضی میانی (داخلی )intertransversari) mediales ) سر ثابت : زائده نوک پستانی هر مهره کمری سر متحرک : زائده کمکی (فرعی ) مهره فوقانی بعدی کمر عمل : خم کردن ستون فقرات به پهلو عصب : بخش اصلی شکمی از اعصاب نخاعی   عضله چند سرMoltifid us)) سر ثابت : ناحیه خاجی – در طول سوراخ های خارجی از بالا به عقب ، خار فوقانی خاصره ، ناحیه کمری – زوائد نوک پستانی مهره ها ، زوائد عرضی ، ناحیه گردنی ، زوائد مفصلی چهار مهره پائین گردنی. سر متحرک : زائده خاری دو تا چهار مهره فوقانی تا سر ثابت عمل : باز کردن و چرخش ستون فقرات عصب : بخش اصلی پشتی از اعصاب نخاعی             اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
عوارض اوزون تراپی معایب ازن تراپی  اوزون تراپی یعنی تزریق گاز اوزون برای تسکین دردهای مزمن زانو ، شانه ، کتف ، آرتروز و ترمیم آن مورد استفاده قرار می گیرد.  توضیحات کامل در مطالب موجود در سایت آمده است . لذا ما در این مقاله سعی بر آن داریم که از عوارض احتمالی اوزون‌تراپی توضیحاتی را ارائه بدهیم . چون از گاز ازن در غلظت های خاص مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه هیچ عارضه خاصی را به همراه ندارد و مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا و وزارت بهداشت می باشد. ما در تزریق گاز اوزن عارضه خاصی مشاهده نکرده‌ایم و اگر به صورت کلی با آن توجه کنیم خوشبختانه هیچ عارضه ای ندارد. البته ممکن است در بعضی از بیماران یک التهاب موضعی و کوتاه مدت و گذرا ایجاد شود. و معمولا ظرف ۴۸ ساعت اتمام می‌شود البته حتماً باید توجه کنید این تزریق باید زیر نظر متخصص اوزون تراپی دکتر متخصص ارتوپد صورت بگیرد. که در کلینیک به آذین تزریق کاملاً استیل بوده و زیر نظر دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد جراحی جراح و متخصص بیماریهای استخوان و مفاصل فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی از آلمان زیر نظر پروفسور zintp فلوشیپ فوق تخصصی آرتروسکوپی بیماریهای شانه صورت می گیرد.             اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی        این لایه ، دو لایه دیگر را از هر طرف پوشانده و شامل سه قسمت می باشد : داخلی ، خارجی و وسطی که کنار هم قرار می گیرند. مبدأ اتصالات آن ها در پائین به ترتیب : سطح عمقی فاسیای لامبار ، سطح خلفی خارجی ، و لبه داخلی ستیغ خاصره می باشد. لایه میانی توده راست کننده ستون مهره ها  این لایه بلافاصله در زیر لایه سطحی قرار دارد و از لایه عمقی که در زیر آن است ضخیم تر می باشد. این لایه خود از دو ورقه عضلانی سطحی و عمقی تشکیل شده است. لایه عمقی توده راست کننده ستوه مهره ها عمیق ترین لایه عضلات راست کننده ستون فقرات است و شامل سه دسته عضلات به نام های بین خاری ، بین عرضی و گرداننده ها می باشد .(تصویر 2-2) تصویر (2-2) عضلات راست کننده ستون فقرات   عمل عضلات بازکننده ستون مهره ها موقعیت این عضلات به طور کلی از نقطه نظر قرار گیری به گونه ای است که بهترین شکل ممکن را نسبت به محور حرکتی فرونتال داراست و موجب حرکت باز شدن و باز شدن بیش از حد می شود. گر چه این ضلات در حرکات چرخشی ستون مهره ها به چپ و راست نیز دخالت دارند. ضمنا عضلات راست کنندهستون مهره ها موجب نگهداری وثابت کنندگی ستون مهره ها نیز می شوند.               اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
فواید اوزون‌ درمانی :   در ابتدا شما می توانید بعد از درمان انتظار کاهش درد بلافاصله بعد از انجام تزریق را داشته باشید همچنین با استفاده از این درمان غضروف ها و بافت های شما بازسازی میشوند (این درمان می تواند روی زانو تاثیر بیشتری داشته باشد) این درمان باعث بهبودی آسیب دیدگی های مزمن، بازسازی مفاصل، بهبودی مفصل ناشی از آسیب دیدگی های ورزشی و بهبودی کلی از درد مفاصل، ماهیچه ها و عصب ها شود. اوزون درمانی می تواند در مفاصل، زیرپوست و داخل تاندون ها و ماهیچه ها تزریق شود پاسخگویی افراد به این درمان متفاوت است اما درشرایط خاص افراد به ۳تا ۵ جلسه برای درمان نیازدارند اکثر افراد بعد از انجام این روش با کاهش درد مواجه میشوند. در ادامه مواردی که ازن تراپی برای آنها نتیجه بخش است ذکر شده: ۱- برای درمان هر گونه درد۲- اوزون درمانی کمر درد و گردن درد برای درد های شدید مفصل کمر و گردن۳- آسیب دیدگی تاندون روتاتور کاف۴- آرتروز زانو و لگن (درمان لگن دراین روش کمتر نتیجه بخش است )۵- بیرون زدگی و فرسودگی دیسک کمر و گردن (برای درمان موارد شدید بیرون زدگی دیسک استفاده نمی شود)۶- سندروم تونل کارپال۷- درد عصب و رگ سیاتیک۸- سینوزیت (شدید یا ملایم)۹- اختلال آرنج تنیس بازان (تنیس البو)۱۰- درد و اختلالات لگن۱۱- عفونت های دندان۱۲- بهبودی بعد از جراحی مفاصل۱۳- شکستگی های غیر قابل درمان۱۴- جراحات۱۵- آسیب دیدگی های ورزشی          
 به گزارش بخش اوزون تراپی       و ظایف ستون مهره ها به طور کلی می توان گفت که ستون مهره ها سه نقش مهم را در بدن به عهده دارند:    الف – تحمل وزن بدن و انتقال آن به مهره های تحتانی.    ب – محافظت و نگهداری از قسمتی از سیستم اعصاب مرکزی (نخاع).    ج – نقض حرکتی وشرکت در حرکات مختلف تنه.    عملکرد دیگر ستون مهره ها نقض حمایتی ان از قفسه سینه است . ناحیه سینه به دلیل وجود اندام های داخلی مخصوصا قلب به حمایت زیادی نیاز دارد که ستون مهره ها در این حمایت نقض اصلی را ایفا می کند و با انحنای این ستون به عقب در این ناحیه فضای کافی برای اندام های داخلی به وجود می آید.   عضلات ستون فقرات الف – عضلات بازکننده ستون فقرات     گروه عضلاتی بوده که در بخش خلفی ستون فقرات قرار گرفته و عمیق ترین طبقه عضلات پشتی را تشکیل می دهند و در طول ستون فقرات ، از خارجی تا جمجمه امتداد دارند . هر یک از دو توده عضلانی راست کننده  ستون مهره ها خود در سه لایه سطحی ، لایه میانی و لایه عمقی قرار گرفته اند.     و هر لایه شامل سه عضله می باشند. بعضی از الیاف کوتاه و بعضی بلند هستند. الیاف عضلانی لایه عمقی کوتاه ترند و از مهره های مجاور تجاوز نمی کنند در صورتی که الیاف عضلانی لایه سطحی از دو لایه دیگر بلند تر می باشند. لایه سطحی توده راست کننده ستون مهره ها             اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
عوامل ابتلا به آرتروز زانو     آسیب دیدگی زانو یکی از رایج ترین دلایل آن است اما موارد دیگری هم مانند بیماری آرتروز زانو باعث از بین رفتن و ناراحتی مفصل می شود. علل شایع زانودرد در افراد جوانتر عبارتند از استفاده بیش از حد از زانو و آسیب دیدگی. همچنین زانودرد می تواند ناشی از عفونت (به عنوان مثال استئومیلیت، بورسیت سپتیک) و بیماری هایی خاص باشد.   • پا به سن گذاشتن• چاقی• استعداد ژنتیکی• آسیب دیدن مفصل زانو• ورزش نکردن/ سبک زندگی بی تحرک• ضعف عضلانی- عضله های چهارسر ضعیف (عضله های کشاله ران که به زانو متصل می شوند).• استفاده بیش از اندازه طولانی مدت/ تحمیل کردن وزن فراوان بر زانو (انجام مکرر حرکت هایی چون سرپا نشستن/ زانوزدن همراه با بلند کردن اشیاء سنگین یا فعالیت های پربرخوردی مانند دویدن سریع یا آهسته).• انحراف پا• کفش نامناسب            
 به گزارش بخش اوزون تراپی     مباني نظري   مهره های کمری     پنج مهره کمری (   (L1-L5وجود دارد. که دارای ویژگی های خاصی می باشند. که ضخیم تر بوده تنه مهره ای بزرگ و کلیوی شکل دارند و درمهره  پنجم ارتفاع آن در طرف جلو بیشتر از عثب است زائده خاری آن  ها تقریبا افقی، چهار گوش و ضخیم است و کاملا به طرف عقب متمایل اند و ناحیه وسیعی را برای اتصال عضلات ایجاد می کنند.     عنصر دنده ای در زاویه عرضی فاقد رویه مفصلی برای دنده ها و فاقد سوراخ عرضی هستند.تنه چهارمین مهره کمری با بلند ترین نقطه ستیغ ایلیاک ، هم سطح است . در صورتی که ناف هم سطح با دیسک فوق آن می باشد.علاوه بر این ، این مهره ها دارای رویه های مفصلی می باشند.     بخش خلفی و داخل متمایلند و دو رویه مفصلی تحتانی نیز که حالت عمود دارند به طرف بخش قدامی و خارج متمایل هستند (تصویر 1-1) . تیغه مهره ای در این مهر ه ها نسبت به مهره های پشتی ،ضخیم تر می باشد و سوراخ مهره ای این مهر ه ها سه گوش هستند ، و از سوراخ مهره های پشتی بزرگ تر و از سوراخ مهر ه ها ی گردنی کوچک تر می باشند.             اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اوزون چیست و چه نقشی در درمان دارد ؟     اوزون یا ازن تراپی روشی است که تزریق اوزون انجام می شود و با افزایش جریان خون در مفصل و مهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده باعث درمان می شود. اوزون درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود .اوزن تراپی روش درمانی تقریبا جدید است و در ایران نیز برای بیماران استفاده می شود. هزینه و قیمت ازن تراپی به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بیمار بستگی دارد. اوزون درمانی در همه بیماران مفید است و بهترین روش برای ترمیم غضروف و مفصل میباشد          
 به گزارش بخش اوزون تراپی       کمر درد بعد از سر درد ، شایع ترین علت درد در انسان می باشد ، میزان وقوع کمر درد در تمام طول زندگی 90تا60 درصد و میزان وقوع سالانه آن 5 درصد برآورد شده است . نتایج تحقیقات حاکی از آن است که هزینه های ناشی از کمر درد بسیار زیاد بوده بطوری که در بعضی کشور ها بین 2 درصد تا 5 درصد تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص می دهد و صرف هزینه های ناشی از کمر درد هم ردیف با هزینه های صرف شده در بیماری هایی نظیر سر درد، بیماری های قلبی و عروقی ، افسردگی همچنین دیابت است.در ایران شیوع آن در میان پرستاران و زنان باردار به تر تیب 62 و 84 درصد گزارش شده است(14). لذا مهم ترین ضروریات انجام این تحقیق ، جستجو برای ارائه شیوه درمانی مناسب است تا با انجام آن بتوان روند بهبودی را تسریع نمود. سالمندی با افتادن و نقصان عملکردی همراه است ، از این رو با شناخت عوامل بروز نقصان و ارائه راه کار های مفید و ساده جهت رفع این نواقص ضروری به نظر می رسد. با توجه به اینکه اکثر افراد مبتلا به کمردرد در گروه سنی فعال جامعه می باشند، و به طور حتم سالمند نیز در این گروه قرار خواهند گرفت(3). آثار بد کمردرد بر افراد موجب ضرر و زیان اقتصادی بر فرد و جامعه خواهد شد و مهمترین مسئله در ارتقای سلامت و کیفیت زندگی سالمندان ،که  به حفظ استقلال آنان ها کمک می کند ، انجام فعالیت های جسمانی همراه با فعالیت مربوطه می باشد(14). عدم وجود سلامتی کافی و بروز درد های مزمن با افزایش سن موجب محدود شدن فعالیت های جسمانی فرد سالمند می شود و معمولا در سنین سالمندی ، یک چهارم مردم قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نبوده و 20% آنان نیز کاملا وابسته و زمین گیر می شوند(11). باتوجه به گسترش روز افزون علم وتوصيه هاي انديشمندان براي استفاده از آب درماني وخاصيت درماني وشفآبخشي آن كه بر هيچ كس پوشيده نيست تاکید شده است . امروزه آب درماني براي كاهش دردهاي مزمن كمري بين سالمندان و بيماران جهت بالا بردن سطح اجرا وعملكرد مطرح و مورد استفاده قرار مي گيرد(12).انسان  به محض ورود به آب فقط ده درصد از وزن بدن خود را بر روی پاها تحمل می کند ، این فاکتور بسیار ارزشمندی است که، افراد بیمار به خصوص سالمندان از فشار وارده به اندامشان برداشته مي شود ، همين دليل بسيار خوبي است كه سالمند احساس رضايت همه جانبه اي درون آب خواهند داشت . بنابر اين بیماران با صرف حداقل هزينه قادر خواهد بود ، پس از آب درماني به زندگي طببعی روزمره خويش باز گردد(7).         اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
تشخیص دردهای ناحیه کمری     تشخیص دردهای ناحیه کمری بسیار مشکل است و ارزیابی آن وقت‌گیر است. در این مورد دانستن پیشینه بیماری لازم بوده و دانستن زمان بروز درد الزامی است. محل درد، تغییر شکل ستون فقرات، از بین رفتن قوس‌ها، کبودی، امتداد درد، نوع درد و بسیاری از موارد دیگر باید مورد بررسی قرار گیرند تا علت اصلی آن مشخص شود. به همین دلیل مراجعه به پزشک الزامی بوده و نباید قبل از تشخیص مطمئن به هیچ اقدامی دست زد، چرا که امکان تشدید عارضه وجود دارد. در اکثر موارد از پرتونگاری X-Ray برای تشخیص استفاده می‌شود. گر چه تصاویر حاصله از یک رادیوگرافی ساده فقط استخوان را نشان میدهند ولی میتوانند اطلاعات مهمی مثل شکستگی استخوان، تغییرات ناشی از روند پیری در مهره و تغییر شکل و دفرمیتی های ستون مهره را نشان دهد. رادیوگرافی ساده X-ray اشعهX ، امواج الکترو مغناطیس می باشد که برای تصویربرداری اعضاء داخلی بدن بکار می رود و قابليت عبور از بافتهاي مختلف بدن را – به ميزانهاي متفاوت – دارد. این امواج طول موج بسیار کوتاهی دارند. هنگامیکه این اشعه به دورن بدن نفوذ می کند توسط بافتهای مختلف برحسب چگالی بافت مورد نظر به مقدار متفاوتی جذب می شود. برای مثال استخوانها که بسیار چگالی بالائی دارند بخوبی اشعه را جذب می کنند ولی بافتهای نرمی مثل پوست، چربی و عضله براحتی به اشعه X اجازه می دهند که از آنها عبور کند و برای همین تصویر استخوان بر روی عکس ساده رادیولوژیک سفید است ولی بافتهای نرم بصورت درجات مختلف رنگ خاکستری دیده می شوند. تصویر برداری با اشعه X یک تست بدون درد است. تصویر برداری اشعه X برای چه منظوری استفاده می شود؟ - عکس ساده رادیولوژیک - برای مقاصد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل تشخیص شکستگی استخوان مانند شکستگی مهره ها ، تشخیص بعضی از عفونتهای داخلی (مثل سینوزیت)، جستجوی یک توده در اعضای داخلی بدن مثل ریه و ... می باشد. آمادگی برای تصویربرداری انواع زیادی از تصویربرداری با اشعه Xوجود دارد که بعضی از آنها احتیاج به آمادگی ویژه برای تصویربرداری دارند.قبل از گرفتن عکس باید هرگونه جواهرات فرد بیرون آورده شود تا در عکس اختلال ایجاد نکنند. اگر خانمی باردار است باید با توجه به اینکه اشعه X می تواند روی تکامل جنین موثر باشد، پزشک را قبل از تصویربرداری مطلع کند. چگونه تصویربرداری انجام می شود؟ بستگی به محلی که باید از آن عکس گرفته شود، به بدن یا عضو فرد حالت مناسب را می دهند. تکنسین رادیولوژی پس از تنظیم حالت شما و قراردادن ماشین عکس برداری در حالت مناسب، خود به یک قسمت دورتر از شما که تا حدی حفاظت شده است رفته و در آنجا با فشار دادن یک دکمه عکس رادیولوژی گرفته می شود. ممکن است در حین تصویربرداری از وسائل سربی برای پوشاندن قسمتهای دیگر بدن که نیاز نیست اشعه به آنها تابیده شود، استفاده گردد. برای مثال پیش بندهای سربی (Apron) که برای حفاظت تخمدانها در زنان و یا پوششهای مخصوص برای حفاظت دستگاه تناسلی مردان از اشعه مورد استفاده قرار می گیرد. زنان باردار نیز باید تا آنجا که امکان دارد از اشعه پرهیز کنند و در صورتی که چاره ای نباشد حتی الامکان با پوشش سربی روی شکم تصویربرداری کنند. کودکان در حال رشد نیز به اشعه X حساس تر از بزرگسالان بوده و باید زمانی عکس ساده بگیرند که سایر تکنیکهای بدون اشعه مثل سونوگرافی یا MRI در دسترس نباشد و در این صورت هم باید تا حد امکان قسمت کمتری از بدن آنها در معرض اشعه قرار گیرد.    درمان درد با اوزون تراپی     اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396      
 به گزارش بخش اوزون تراپی       با توجه به این که شیوه های درمانی کمر درد به سرعت در حال متنوع شدن است ، در زمینه عارضه کمر درد مزمن یکی از اصلی ترین اهداف مورد نظر پژوهشگران ، یافتن شیوه درمانی مناسب برای هر یک از گروه های مبتلا به کمر درد است. در این میان به نقش آب درمانی1 به عنوان یکی از راههای موثر آن می توان اشاره کرد .  توجه به آب درماني مسئله بسيار حائز اهميتی است كه در تمامي دنيا در قرن 21 شديداً مورد توجه انديشمندان قرار گرفته است(14). در اين راستا به نقش آب درماني در بهبود عملكرد كمردردهاي مزمن مي توان اشاره كرد. با توجه به نقش انكارناپذير تاثير آب در بهبود دردهاي مفصلي و عضلاني كه بر سالمندان می توان اشاره کرد، در اينجا به تحقيقاتي كه در دانشگاهي در برزيل انجام گرفته که شامل اثرات مطلوب آب درماني بر كمردردهاي مزمن بود می توان اشاره نمود. این نتایج این پژوهش نشان داد كه كه طي 27 جلسه يك ساعته به صورت تمرين فيزيكي همراه با عكس برداري انجام شد، ارتباط معني داري در بهبود و كم شدن درد سالمندان اتفاق افتاد(23). همچنین، هایدن2 و همکاران درباره تاثیر تمرین آب درمانی بر کمردرد معتقد است ،که انجام تمرینات بیشتر تاثیرگذارتر است و حتی آن را از هر درمان کننده دیگری موثرتر دانسته است. (26). همچنان ،که آنا و همکاران3 دریافتند ، محیط تمرین آب بر ویژگی های بیومکانیکی راه رفتن سالمندان بیش از محیط خشکی تاثیر دارد(39). و نیز کاهش معنی داری در نوسانات قامتی و تعادل زنان سالمند بر اثر تمرین تعادلی در آب را نشان می دهد و به دلیل ویژگی های آب مانند ، فشار هیدرواستاتیکی و همچنین غوطه وری امکان بازخورد های حس عمقی را افزایش داده و حس پایداری قوی تری را ایجاد می کند. دراین مبحث سئوالی که مطرح می گردد این است که آیا آب درمانی بر روی کمر درد های مزمن تا چه حد می تواند تاثیر گذار باشد مطرح می شود؟         اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه :بیماری های زانو و شانه  - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:00 روز برنامه :  07/ 05 / 98 شبکه : سوم سیما برنامه : یک فنجان سلامت         آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
 به گزارش بخش اوزون تراپی        کمر درد عمده ترین علت ناتوانی وغیبت از محل کار در سراسر جهان شناخته شده است.تقریبا 60 درصد از این بیماری تا یک سال پس از اولین ابتلا مجددا مبتلا می شوند، و حدودا 45درصد تا 60درصد از این افراد برای بارهای متوالی کمر درد را تجربه می کنند.(10). كمردرد مزمن دومين عامل مراجعه بيماران به پزشك است. به طوري كه حدود 84% افراد در طول زندگي خود حداقل يك بار آن را تجربه مي كنند و تقريباً يك درصد از جمعيت دنيا را در طول زندگي ناتوان ساخته است(12). به همين منظور جامعه نيز هزينه هاي زيادي براي تشخيص و درمان آن صرف مي كنند. این بیماری یکی از شكايات شايع بيماران در پزشكي باليني مي باشد، که ناشي از كار و فعاليت روزمره بوجود می آید و به عنوان يكي از آسيب هاي ناتوان كننده ساختار بدنی محسوب مي شود. (14). يكي از دلايل كمردرد آستانه پائين احساس درد به عنوان عامل زمينه اي در مزمن شدن آن است. در مطالعه اي كه بر روي جمعيت سالمند آمريكا انجام گرفته تخمين زده شده است كه 2% از جمعيت آمريكا آسيب هاي شغلي را عامل بروز كمردرد خود دانسته اند. با توجه به اينكه يكي از مشكلات اساسي درد مزمن ستون فقرات مي باشد (10).  اگر چه شروع عارضه کمر درد معمولا با درد ملایم و محدود کننده از همراه است، اما به طور غیر محسوس برخی از افراد را به شدت گرفتار می کند. به طوری که حدود 15درصد بیماران مبتلا به کمر درد برای همیشه ناتوان می شوند.ولی راه های بسیار متنوعی برای درمان آن وجود دارد(12). از دیگر علل شایع کمر درد تغییر انحنای ستون فقرات در ناحیه کمر می باشد .این ناراحتی بیش از همه در اثر ضعف عضلات در ناحیه کمر ایجاد می شود.با ضعیف شدن عضلات در این ناحیه ، ستون فقرات که توسط این عضلات نگهداری و حمایت می شوند تحت فشار قرار گرفته ، عوامل نگه دارنده قوس کمرتغییر می یابد(11).در این زمینه گروه از محققین از جمله ویلیامز افزایش قوس کمر را عامل اصلی کمر درد دانسته و کاهش اندازه قوس کمر را برای درمان پیشنهاد کرده اند(ِ14).       اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه :آرتروز زانو - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:00 روز برنامه :  07/ 05 / 98 شبکه : سوم سیما برنامه : طبیب         آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
 به گزارش بخش اوزون تراپی       ا احساس درد و ناراحتی در ناحیه کمر ، علامت شایع بسیاری از بیماریهای اسکلتی و غیر اسکلتی است که در جوامعه شیوع بالایی دارد و همانطور که ذکر شد ، بین 80درصد از جمعیت جهان را در بر می گیرد. اغلب بیماران با درد حاد کمر ، که یک اختلال عضلانی و اسکلتی دارند که طیی یک تا چهار هفته خود به خود بهبود می یابند و نیاز به درمان خاصی ندارند .ولی ارزیابی پزشکی برای یافتن مواردی که حائز اهمیت بوده یا نیاز به اقدام فوری پزشکی دارند، باید انجام شود .بسیاری از این دردها به علل مختلف ، مزمن شده و در بسیاری از مراحل زندگی همراه فرد می باشد(12). به علت شیوع بالای کمر درد در جامعه و هزینه های سنگین آن ، درمان های مختلفی برای آن ارائه شده است که در طیف گسترده ای از استراحت مطلق تا روش های مختلف جراحی قرار میگیرند(2). هر چند شیوه های توانبخشی و درمانی پیشرفت های زیادی داشته اما این برنامه ها هزینه و زمان زیادی دارند.در این میان آب درمانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است . با وجود تنوع زیاد شیوه های آب درمانی ، هنوز دلایل کافی در مورد برتری یک روش بر دیگری وجود ندارد(12).   تمرینات آب درمانی برای چندین سال است که اساس درمان انواع مختلف مشکلات کمر بدون توجه به تشخیص یا شکایت اصلی بیمار انجام می شود. از آن جا که تمرینات آب درمانی دارای جایگاه خاصی در درمان بیماران با کمر درد مزمن است و از طرفی یکی از مهمترین اهداف پژوهشگران یافتن شیوه درمانی مناسب می باشد ، محقیق در نظر دارد با استفاده مطالعه در چگونگی آب درمانی های مختلف به پروتکل تمرینی خاص سالمندان بپردازد(26).     اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه : آسیب های ورزشی شانه و علل در شانه در بزرگسالان - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:30 روز برنامه :  09/ 04 / 98 شبکه : دوم سیما برنامه : یک فنجان سلامت         آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
 به گزارش بخش اوزون تراپی     قدرت عضلانی  آمادگی عضلانی برای وارد کردن حداکثر فشار به یک مانع ثابت و یا متحرک فقط برای یک مرتبه را قدرت عضلانی گویند . قدرت عضلانی در حفظ تعادل و توازن قامت و اندامها و سلامتی عمومی و مهارتهای ورزشی نقش دارد . کاربرد عمده آن در مهارت های ورزشی و ورزشهای اصلاحی است . قدرت عملیاتی  بیشترین وزنه ای که آزمون شونده بتواند برای حداقل یک بار بلند کند.که در این تحقیق با دستگاه دینامومتر اندازه گیری شده است. استقامت عملیاتی حداکثر  استقامتی که آزمون شونده در یک مرحله از آزمون می تواند تحمل کند. که در این تحقیق توسط آزمون تست درازنشست اندازه گیری شده است.   تعریف عملیاتی آب درمانی  به کلیه حرکات و تمریناتی درون آب اطلاق می شود که در هدفمند بوده و باعث می شود افراد به یک موقعیت ایده آل تر برسند.             اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه : درمان نو و جدید برای درد های مفاصل - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:30 روز برنامه :  27 / 02 / 98 شبکه : سوم سیما برنامه : یک فنجان سلامت         آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
 به گزارش بخش اوزون تراپی     قدرت عضلات کمر   ضعف عضلانی یا عدم توازن گروههای عضلانی، می تواند باعث حرکت یا جا به جایی غیر طبیعی در بخشهای مختلف بدن شود و عملکرد طبیعی آن را معیوب کند؛ همچنین میتواند سبب ناهنجاری اندام ها شود. تمرین قدرتی، علاوه بر نقشی که در برنامه های تمرینی دارد، در پیشگیری از آسیب دیدگی و در توان بخشی اندامهای آسیب دیده نیز موثر است. بیشتر حرکات ورزشی انفجاری هستند و نقش قدرت و سرعت در آنها بارز است. اگر مقدار زیادی نیرو، در حداقل زمان ایجاد شود، یک حرکت توانی به وجود می آید. باید توجه کرد که بدون توانایی عضلات، ظرفیت های عملکردی ورزشکار برای افزایش قدرت عضلانی محدود خواهد شد. قدرت به دو شکل می باشد:  1- قدرت ایستا  2- قدرت پویا 1- قدرت ایستا   به نیروی موثر بیشینه ای اطلاق می شودکه فردی بتواند برای یک بار به یک شی ثابت در یک وضع بی حرکت استاندارد وارد کند. شی مورد نظر نباید در طول دامنه حرکتی ، حرکت کند. نیروی اعمال شده به یک نیرو سنج (دینامومتر) با دست ها آزمونی برای اندازه گیری قدرت ایستا است. در این دستگاه حرکتی در اهرمهای نیرو سنج دیده نمی شود ولی عقربه های حساس آن نشان می دهد که نیروی وارد شده است. 2- قدرت پویا   حداکثر وزنه ای را که بتوان در دامنه حرکتی خاصی در یک وضعیت ویژه برای یک بار جابه جاکرد. قدرت پویا نامیده می شود. قدرت نسبی پویا: قدرت یکی از اجزای بنیادی آمادگی جسمانی است. رکوردهای آزمون قدرت هر فردی باید به نسبت وزن بدن او ارزیابی شود.           اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه : ازن درمانی در درمان بیمارهای استخوان و مفاصل + درمان جراحی پارگی ACL زانو - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:30 روز برنامه :  09 / 02 / 98 شبکه : دوم سیما برنامه : یک فنجان سلامت           آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
 به گزارش بخش اوزون تراپی       هيدروتراپي عضوي : در اين روش فقط عضوي كه دچار عارضه شده است در آب قرار مي گيرد.    آب به منزله تکیه گاهی طبیعی برای بدن عمل می کند ، و از فشار وارد بر مفاصل و عضلات می کاهد، این بدان معناست که حرکت و ورزش در آب بدون کوچکترین احتمال آسیب دیدگی امکان پذیر است. آب به دلیل خواص فیزیکی منحصر به فرد خود وسیله موثر برای تسکین دردهای پشتی کمر ، و سایر آسیب های عضلانی و استخوانی در ورزش است ، می توان نتیجه گرفت که آب درمانی افزایش قدرت عضلانی , انعطاف پذیری و افزایش دامنه حرکتی را در پی خواهد داشت یافته ها ی موجود مبنی بر اثر آب درمانی بر افزایش قدرت عضلانی تاکید دارد(9). تعریف سالمند   به طور کلی سالمند پدیده ای است که به وسیله تعقیرات بیولوژیک ، بیوشیمی ، آناتومی در سلولهای بدن ایجاد می شود، این تعقیرات به مرور زمان بر عملکرد سلولها اثر می گذارد، پیری یک سراشیبی ساده نیست که همه با یک شتاب ان را به پائین طی کنند ، بلکه پلکانی است با نرده های بی نظم که برخی از آن ، با سرعت بیش از دیگران پائین می آیند(12). اهمیت قدرت عضلانی   قدرت عضلانی، توانایی یا ظرفیت یک عضله یا گروه عضلانی، برای اعمال حد اکثر نیرو علیه یک مقاومت است، بنابراین افزایش قدرت عضلانی، یکی از عوامل ضروری آمادگی برای کسانی است که در یک برنامه فعالیت جسمانی شرکت می کنند. حفظ حداقل سطح قدرت در عضله یا گروه عضلانی،  برای زندگی طبیعی و سالم، حائز اهمیت است.           اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
ازن و کاربرد آن چیست ؟ برای جواب این سوال باید اعلام کنیم که ازن یک ترکیب شیمیایی می باشد که از  3 اتم اکسیژن تشکیل شده است (O3). ازن در سال ۱۸۴۰ میلادی بوسیله شیمی دان سوئیسی کشف شد. ازن گازی بی رنگ است. با بویی خاص استشمام می شود. ازن در دمای معمولی بصورت گاز است، نقطه هیجان آن ۱۱۲- و نقطه ذوب آن ۲۵۱-  درجه ساتیگراد و چگالی آن ۵/۱ برابر اکسیژن در شرایط استاندارد می باشد. حلالیت آن در آب کم می باشد. مولکول ازن پایدار نیست و در نتیجه نمی توان آنرا جمع آوری یا حمل نمود. به همین خاطر است که  که تولید ازن همواره در محل مصرف صورت گیرد. . چه ازن ازطریق ماوراء بنفش و چه به صورت صاعقه بوجود آمده باشد، واکنش بعدی همیشه به صورت زیر است. ازن بوجود آمده سریعاً  تمام آلاینده های محیط را اکسید می نماید و نتیجه این اکسیداسیون تنها مواد اکسید شده و اکسیژن می باشد.  O3 همیشه در طبیعت بیرون نمی تواند بصورت پایدار باقی بماند و فورا به O و O2 شکسته می شود. O2 مولکولی پایدار است که میزان اکسیژن محیط را خیلی بالا می برد. ولی اتم O  نمیتواند به تنهایی به زندگی خود ادامه دهد و باید با آلاینده ها ترکیب شود و آنها را بصورت اکسیدهای پایدار درآورد.  به همین خاطر است که اکسیداسیون حاصل از ازن ترکیب اکسیژن فعال با سایر مواد یا موجودات است و نه ترکیب ازن . باید توجه داشت در حالتی که ازن تولید می شود، در محیط O1 ، O2 و O3 بصورت همزمان وجود دارند و بهمین دلیل ترکیب را به صورت Ox نشان می دهند که x می تواند ۱ یا ۲ یا ۳ باشد. O2 بصورت پایدار باقی می ماند O3 به O2 و O1  تجزیه می شود که O2 باز پایدار می ماند و O1 باعث ضدعفونی یعنی از بین بردن پالاینده ها می شود. در نتیجه این اکسیژن فعال و یا نوزاد است که باعث ضدعفونی طبیعت از زمان بوجود آمدن آن تا ابدیت خواهد بود. به همین دلیل است که می توان اکسیژن فعال را ضدعفونی کننده اهورایی نامید. اکسیژن فعال، اکسیژن نوزاد و ازن در این کتاب به صورت مترادف به کار گرفته شده اند.   در دنیای بیرون هم تمام عناصر به صورت اکسید یافت میشوند در بسیاری مواقع ، ضد عفونی با ازن به صورت پیوسته، در حین کار با دوز پایین و بدون تخلیه مکان انجام می گیرد و در نتیجه به طور مرتب میزان آلودگی در محیط کاهش می یابد. ازن به نحو مطلوب و بسیار موثری انواع آلودگی های میکروبی را کاهش می دهد. اثر ازن بر روی میکرو ارگانیسم ها بسیار موثرتر از کلر و مشتقات آن می باشد. فاکتورC×T، حداقل غلظت مورد نیاز در مدت زمان تماس برای کاهش جمعیت میکروارگانیسمها را نشان می دهد. جدول مقایسه ای زیر، ازن را به عنوان بهترین ضدعفونی کننده  تایید می کند.  ازن بصورت گاز تولید و از آنجا که در آب و یا سایر مایعات قابل حل است پس در نتیجه: یک ضد عفونی کننده بسیار قوی است و بسته به موارد کاربردی، موارد بسیاری در ضدعفونی هوا، آب، محیط ، لباسهای کار ، اجسام و لوازم مختلف و مواد را داراست . بر خلاف ضد عفونی کننده های معمول مانند: کلر، فرمالین و مواد شیمیایی دیگر، اکسیداسیون با ازن، هیچگونه مواد سمی یا مضری بر جای نمی گذارد . ازن میکرو ارگانیسهای مختلف نظیر انواع باکتریها، ویروسها، پروتوزوئرها ، قارچها ، مخمر ها، اسپورها و هاگهای منتشر شونده از طریق آب و هوا را نابود می کند.    باکتریها، میکروارگانیسم های کوچک تک یاخته ای هستند که دارای ساختمان ساده و ابتدایی می باشند. فشار اسمزی داخلی اکثر باکتریها حدود ۵ تا ۲۰ اتمسفر می باشد . این امر بعلت غلظت زیاد مواد محلول درون سلولی است . اسکلت محکم دور سلول باکتری بنام  دیواره سلولی از انفجار باکتری و پاره شدن غشاء به علت اختلاف فشار اسمزی درون و بیرون باکتری جلوگیری می کند. اتم اکسیژن فعال با حمله به جدار سلول باکتری موجب از هم گسیختگی و پارگی دیواره سلولی و در نتیجه مرگ باکتری می گردد   ازن بصورت گاز تولید می شود و از آنجا که در آب و یا سایر مایعات قابل حل است در نتیجه: یک ضد عفونی کننده بسیار انعطاف پذیر است و بسته به موارد استعمال، کاربرد های بسیاری در ضدعفونی هوا، آب، محیط (دیوارها ، کف زمین، سطوح ) ، لباسهای کار ، اجسام ولوازم مختلف و مواد را داراست(به بخش دوم مربوط به کاربردهای ازن مراجعه شود). بر خلاف ضد عفونی کننده های معمول مانند:   کلر، فرمالین و مواد شیمیایی دیگر، اکسیداسیون با ازن، هیچگونه مواد سمی یا مضری بر جای نمی گذارد. ازن میکروارگانیسهای مختلف نظیرانواع باکتریها، ویروسها، پروتوزوئرها، قارچها، مخمر ها، اسپورها و هاگهای منتشر شونده از طریق آب و هوا را نابود می کند.  باکتریها، میکرو ارگانیسم های کوچک تک یاخته ای هستند که دارای ساختمان ساده و ابتدایی می باشند. فشار اسمزی داخلی اکثر باکتریها حدود ۵ تا ۲۰ اتمسفر می باشد . این امر بعلت غلظت زیاد مواد محلول درون سلولی است .   منبع     اوزون تراپی اوزون درمانی اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396
 به گزارش بخش اوزون تراپی       تعریف عملیاتی کمردرد:   تمام عناصر آناتومیک شرکت کننده در اعمال فیزیولوژیک ستون مهره ای در صورتی که دچار مشکل شوند ممکن است ایجاد درد نمایند که به این عارضه کمر درد اطلاق میشود. کمر درد میتواند ناشی از ضایعات مفصلی ، عروقی ، تاندونی ، و عضلانی باشد و آنچه مسلم است عواملی نظیر سن ، جنس ، نژاد ، چاقی ، شغل ، بیماری های ارثی و زمینه ای و ثانویه ، مسائل روحی ، حاملگی ، و زندگی شهر ی از فاکتور های موثر در بروز و یا تشدید کمر محسوب می شوند(18). تعریف عملیاتی کمر درد مزمن   کمردرد مزمن یکی از شایع ترین مشکلات ی است که در محیط های درمانی دیده می شود و اغلب به نگرانی های دراز مدت ی درباره سلامتی منجر می شود. دلیل بیش از یک سوم دوره ی ناتوانی قلمداد شده است.اگر چه کمر درد مزمن به ندرت زندگی انسان ها را تهدید می کند. افرادی که از آن رنج می برند، تنوعی از مشکلات مرتبط با سلامتی به ویژه ناتوانی جسمی ، افسردگی ، شکایت مداوم از درد ، مشکلات کاری و پیامد درمانی نامطلوب را تجربه می کنند ، علاوه بر آن رنج ناشی از کمر درد و کوفتگی عضلاتی در ناحیه تحتانی ستون فقرات ، دامنه حرکت افراد را کند می کند ، بهزیستی روان شناختی بیماران را تضعیف می کند.         اوزون درمانی|اوزون تراپی|ازن درمانی|ازن تراپی|                
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه : روش های نوین درمان آرتروز زانو - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:30 روز برنامه :  08 / 11 / 97 شبکه : دوم سیما برنامه : یک فنجان سلامت           آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
  اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه :بیماری های زانو و شانه  - اوزون تراپی ساعت برنامه : 17:15 روز برنامه :  01/ 10 / 98 شبکه :سوم سیما برنامه : برنامه طبیب         آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه : بیماری های شایع شانه - اوزون تراپی ساعت برنامه : 11:45 روز برنامه :  17 / 10 / 97 شبکه : دوم سیما برنامه : یک فنجان سلامت           آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
  اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه :بیماری های زانو و شانه  - اوزون تراپی ساعت برنامه : 17:15 روز برنامه :  28/ 09 / 98 شبکه : پنجم سیما برنامه : به خانه بر می گردیم         آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397            
کلینیک درد به آذین یک مرکز درمانی‌ای می باشد که برای بهبود درمان های انواع دردهای حاد و مزمنِ دایر شده که که مهم ترین این درد ها شامل درد های مفصلی، ماهیچه‌ای ،استخوانی و سایر انواع دردهای مزمن می باشد. هدف این کلینیک  بهبود درد های شما بیماران می باشد در کلینیک درد ، پزشکان فوق‌تخصصیِ درد با کسب تجربه و گذراندن دوره های تخصصی و سپری نمودن آموزش های لازم به همراه دستیاران حرفه ای تلاش می کنند درد بیمار را درمان کنند یا به اندازه‌ای این درد را کاهش دهند که بیمار هرچه بیشتر به توانایی پیشین خود بازگردد هدف کلی این می باشد که شرایط زندگی راحت‌تری برای این قبیل از بیمار فراهم گردد. در حالت کلی آنچه که در یک کلینیک درد   انجام می شود بدین ترتیب می باشد که در کلینیک‌های درد، ابتدا پزشکانِ فوق‌تخصصِ درد در اصل متخصصی که پیش آن مراجعه کردید با انجام ارزیابی و معاینه نمودن دقیق شما و مشخص نمودن محل درد ، علت درد بیمار را شناسایی کرده و سپس تلاش می‌کنند با تجویز ترکیبی از درمان‌های دارویی و سایر روش های مدرن مانند درمان با گاز اوزون  (اوزون تراپی)که امروز برای درمان بسیاری از درهای کمر – آرتروز و ... استفاده می شود.   کلینیک به آذین   [ دکتر محمد علی جلیلی ] [ درمان خارپاشنه ]  [ درمان درد شانه ]  [ درمان درد زانو ]  [ کلینیک درد ]  [ اوزون تراپی ] [ اوزون درمانی ]     برای بیمار تشخیص داده تا درد بیمار را کاهش دهند و درصورت نیاز با تغییر روش درمانی بهترین روش درمان را برای بیمار انتخاب می کند تا نتیجه بهتری را از درمان دریافت نمایید. در صورت نرسیدن به نتیجه مناسب درمان ، گام بعدی درمان‌های مداخله‌ای (interventional) را امتحان می کند این درمان‌ها در اتاق عمل که کاملا استریل می باشد انجام شده و با راهنمایی فلوئوروسکوپی و پرتونگاری انجام می‌شوند. تا دقت و ایمنی در درمان افزایش یابد .     یک پزشک متخصص درد یک پزشکی می باشد که آموزش های لازم و دوره های مخصوص به این کار را گذرانده و برای ارزیابی درد و ویژگی های آن دست به عمل شده و سرانجام این توانایی را در خود دارد که با بهره گیری از نتایج ارزیابی درمان بیمار را تا زمان رسیدن به بهبودی کامل به جلو سوق دهد در دوره های مراجعه به این متخصص شما یاد خواهید گرفت که درد خود را مدیریت نمایید و احساس بهتری نسبت به قبل به آن داشته باشید. متخصصین مربوط درد دوره های آموزشی ویژه ای را سپری کرده اند بنابراین به خوبی می توانند به شما کمک کنند تا بهبود یابید. یک پزشک ممکن است درد ناشی شما را که ممکن است از آسیب ورزشی به وجود آمده باشد را درمان می کند بیشترین مراجعه کننده افرادی هستند که درد های مزمن دارند و راه های خلاصی از این درد را نمی دانند در کلا مدیریت درد را بلد نیستند این نوع دردها به سختی قابل تشخیص هستند و نیاز به بررسی های بیشتر دارند اما در نهایت قابل درمان میباشند تنها درصد کمی از درد ها قابل درمان نیستند اما قابل کنترل و مراقب می باشند در ذیل شایع ترین درد هایی که بیشتر مردم با آن روبرو هستند و شما را به کلینیک درد به آذین می کشاند، عبارتست از:   1- درد های قسمت پایین کمر 2- زانو درد 3- آرتروز زانو 4- گردن درد 5- آسیب های عضلانی 6- درد کتف و..   زمان درمان برای بهبود یک درد به نوع درد شما بستگی دارد و بسته به شرایط برای افراد مختلغ متفاوت است. چرا باید به کلینیک درد به آذین مراجعه کنیم ؟ افرادی که درد و ناراحتی در قسمتی از بدن خود دارند اغلب به دشواری زندگی روزانه خود را سپری می کنند و در نتیجه توانایی این را ندارند که تجربه های جدید در زندگی داشته باشند طبق تحقیقات که در این زمینه انجام شده است تعداد زیادی از این افراد که برای درمان به کلینیک درد  به آذین مراجعه می کنند بعد از تکمیل نمودن دوره های درمان که پزشک متخصص آن را تجویز کرده کارهای روزانه خود را ساده تر انجام می دهند و سطح کیفیت زندگی این افراد به میزان قابل توجهی بهبود می یابد..       اوزون تراپی اوزون درمانی اوزون چيست؟ 12 اسفند 1396
 درمان خارپاشنه به روش اوزون تراپی  علت درد خار پاشنه چیست ؟ درد پاشنه به دنبال التهابات کف پایی در چه کسانی بیشتر دیده می شود ؟ چه راهکارهایی برای درمان وجود دارد ؟ خار پاشنه برجستگی استخوانی تیزی است که در محل چسبیدن غشای کف پایی به استخوان پاشنه ایجاد می شود . کلا در بدن انسان فاشیا به پرده یا نوارهای پهنی گفته می‌شود که از جنس بافتی محکم و قابل انعطاف ساخته شده است که در عقب به پاشنه پا و در جلو به پنجه پا متصل می‌شود و مانند زه کمان عمل می کند. همانطور که  کمان در تیراندازی به کار می رود بدنه کمان صاف است و این کشش زه کمان است که موجب می شود تا بدنه کمان قوس دار شود.  قوسی که در کف پای انسان وجود دارد هم به علت کششی است که توسط غشای کف پایی ایجاد می شود. بر اثر این که کشش های مکرر بافت فاشیای کف پایی به تدریج خراب شده و استحکام خود را از دست می دهد به نظر می رود این خراب شدن علت ایجاد درد در این ناحیه می باشد به این بیماری معمولاً در سنین میانسالی دیده می‌شود ولی در جوان هایی که زیاد سرپا می ایستند ، راه می روند و می دوند مانند ورزشکاران یا سربازان دیده می‌شود . فشارهای زیادی که در حین راه رفتن به فاشیایی کف پا وارد می شود اگر بیش از حد تحمل این ربات باشند موجب آسیب به آن می‌شود و پس در واقع این بیماری وقتی ایجاد میشود که تعادل بین تحمل فاشیا و مقدار نیرویی که به آن وارد می شود به هم میخورد.  با بالا رفتن سن فیبرهای کلاژن های شکل‌دهنده فاشیای کف پایی ضعیف شده و قدرت کششی این بافت کم می شود و بنابراین مستعد به آسیب می شود البته در افراد جوان اگر راه رفتن و دویدن به صورت نامناسبی انجام شود به فاشیا فشار بیش از حد وارد شده موجب آسیب و در پنجه  بروز علائم می شود.   وقتی فاشیا تحت کشش قرار می گیرد بیشترین  محلی که فشار در آن متمرکز شده و آسیب ایجاد می‌شود در محل اتصال فاشیا به استخوان پاشنه یعنی همان محلی که خار پاشنه قرار دارد ، این نقطه ضعیف ترین قسمت فاشیا میباشد دقیقاً به همین دلیل است تمرکز درد در زیر برجستگی استخوانی زیر پاشنه می باشد .   ارتباط فاشیت پلانتار و خار پاشنه چیست؟ در بسیاری از کسانی که از درد پاشنه نارحت هستند به دستور پزشک از ناحیه پاشنه عکسبرداری انجام می شود. و در رادیوگرافی بسیاری از این افراد برجستگی استخوانی تیزی در زیر پاشنه دیده می شود که در گذشته فکر می کردند که درد پاشنه به این برجستگی استخوانی که با آن خار پاشنه می گویند ارتباط دارد ، و هنوز هم بسیاری از افراد متاسفانه درد پاشنه را به خار پاشنه منسوب می کنند امروزه ثابت شده است درد پاشنه ارتباطی با این برجستگی ندارد و بسیاری از این افراد که هیچ دردی در ناحیه پاشنه ندارند اگر عکس برداری شود این برجستگی استخوانی دیده می‌شود بدون اینکه ناراحتی برای بیمار ایجاد کند. بسیاری از افرادی که درد پاشنه پا دارند خار پاشنه ندارند این برجستگی استخوانی دقیقا در محل اتصال غشای کف پایی به استخوان پاشنه است در واقع علت دردی که روی خار پاشنه احساس می شود التهاب غشای کف پایی است.  درد خار پاشنه به دردي كه هنگام راه رفتن و فعاليت در محل پاشنه يك يا هر دو پا ايجاد ميشود اطلاق ميشود اين درد گاها بسيار شديد و آزاردهنده بوده در لمس نقاط حساس لمس ميشود.علت ايجاد آن معمولا التهاب آپونورز كف پا ميباشد.درد خار پاشنه به خوبي با تزريق گاز اوزون بهبود ميابد،توجه داشته باشيد كه گاز اوزون به علت خاصيت ضد التهابي و ترميم بالا بهترين درمان براي اين نوع درد بوده و بهبودي حاصل شده معمولا دايمي ميباشد و برگشت ندارد.     درمان خار پاشنه اولین قدم در درمان خار پاشنه استراحت می باشد در بسیاری از موارد دیده شده است که استراحت حتی در دردهای شدید می‌تواند موثر باشد و یک امر کمک کننده باشد از ایستادن به مدت طولانی خودداری کنید.  کاهش وزن در درمان خار پاشنه  موثر میباشد. اوزون درمانی در درمان خار پاشنه روش جایگزین است که با تزریق اوزون در بافت ها باعث افزایش میزان اکسیژن بافت ها ؛ ماهیچه ها ؛ لیگامنت ها و مفاصل می شود. این روش درمانی ، برای درمان انواع بیماری های اسکلتی , عضلاتی و درد مفاصل مانند خار پاشنه مفید می باشد.  اوزون درمانی برای انواع مختلفی از دردهای اسکلتی مثل دردهای مفاصل و آرتروز زانو مفید است . با استفاده از روش اوزون درمانی ترکیبی از اوزون ، پروکائین ، ویتامین بی 12 و مواد دیگر در بافت های نرم یا لیگامنت ها یا تاندون هایی که به استخوان زانو یا مفاصل دیگر متصل شده است تزریق می شود . این تزریق در مفصل متورم انجام می شود و باعث درمان تورم و سپس افزایش جریان خون می شود و رسوبات فیبری را تحریک می کند تا باعث شود سلولها با کمک این رسوبات بافت های مفصل آسیب دیده را ترمیم کنند .    خار پاشنه وقتی در مورد کف پا صحبت می کنیم مثل همه قسمت های بدن ، ساختمان های استخوانی ، عضلات و تاندون هایی را دارند. در قسمت پا ، قسمتی که مهم می باشد فاشیای کف پا می باشد که در حقیقت یک غلاف سفتی تشکیل شده است که از ناحیه پاشنه تا پنجه امتداد پیدا می‌کند. سه نوع پای مختلف داریم: 1 - یک پای طبیعی  ، 2 - کف پای صاف ، 3 - کف پای با قوس افزایش یافته این لایه ی ضخیم که از پاشنه شروع شده تا پنجه ادامه دارد ، در حقیقت قوس پا را تشکیل می دهد. و بسیاری از مشکلات پا و دردهای پا در حقیقت التهاب این فاسیای کف پا می باشد.   خار پاشنه ازکجا می‌آید؟   خار پاشنه در حقیقت دردهای ناحیه پاشنه می باشد. و البته یک اشتباه رایج بین بیماران این است که تمام درد های ناحیه پاشنه پا رو به عنوان خارپاشنه معرفی می کنند. و بررسی‌هایی که شده خیلی از موارد برجستگی های وجود دارد که هیچ علامتی را به همراه ندارند و در قدیم خیلی شایع بود که افرادی که درد پاشنه داشتند در آن ناحیه می‌آمدند و عمل جراحی می‌کردند و استخوان را برمی‌داشتند در حقیقت آن برجستگی یک زایده استخوانی می باشد.ولی بعد از دیدن مشکل و درد بسیاری از موارد علت برجستگی نمی باشد حتی اگر ما در عکس ساده رادیولوژی و ام آر آی می آمدیم و آن برجستگی را می دیدیم در حقیقت این چیزی که ما به آن می‌گوییم خار پاشنه  و خیلی جالب  که شیوع آن خیلی کم نیست در واقع حداقل ۱۰ درصد افراد در طول زندگی درد پاشنه را به این علت تجربه می کنند.معمولاً همه با اسم خار پاشنه و درد پاشنه می‌شناسند ، ولی علت اصلی آن در حقیقت التهاب فاشیای کف پا می باشد.   آیا میشود هر دردی را در ناحیه پاشنه که موجب علل درد در پاشنه می‌شود را بیان کرد؟ مهمترین علل شایع درد پاشنه می تواند التهاب فاشیای پاشنه باشد ، ولی می تواند علت های دیگری هم داشته باشد. به عنوان مثال مشکلات ناحیه کمری مثلا اگر یکی از ریشه های کمری درگیر بشود دقیقا دردش می تواند در ناحیه کف پا و پاشنه احساس شود  ، هر گونه نقطه ی ماشه ای گره های عضلانی در عضلات پشت پا می تواند درد را در آن ناحیه احساس شود . و کلا یکسری عوامل مختلفی می باشند که می‌تواند مستعدکننده این فاسیای کف پا را که دچار التهاب می شود و درد را به همراه دارد بشود.   چرا ما تأکید بر روی پاشنه داریم ؟ به علت اینکه یکی از جاهایی که خیلی شایع تر اینکه این فاشیا تحت فشار قرار می گیرد ناحیه پاشنه می باشد ولی خب می تواند در هر جای دیگری باشد.اگر کف پا را در نظر بگیرید این التهاب در فاشیا می تواند شایع باشد می تواند پشت انگشتان باشد یا در هر نقطه دیگری در کل طول کف پا می‌تواند ملتهب شود و سبب ایجاد درد شود.   آن عواملی که مستعد کننده می باشند کدام موارد بوده؟ عوامل مستعدکننده یک عامل شایع آن می‌تواند کفش نامناسب باشد وقتی ما در مورد کفش نامناسب صحبت می‌کنیم فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار می دهیم مثلاً کفشی می‌تواند تنگ باشد کفش می‌توانند لایه نگهدارنده زیرین نامناسبی داشته باشد. پوشیدن کفش های پاشنه بلند می تواند برای خانم ها سبب ایجاد مشکل شود در کنار این موارد و عوامل گفته شده عوامل دیگری مثل وزن زیاد یا افرادی که مدت طولانی می ایستند( مانند پرسنل نیروی انتظامی ) اینها عواملی می‌باشند که در طولانی مدت می تواند سبب ایجاد التهاب فاشیا و خار پاشنه شود.
اطلاعیه حضور دکتر محمد علی جلیلی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران   به اطلاع تمام بیماران کلینیک درد به آذین و کلیه عزیزانی که در مورد درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي  می خواهند اطلاعات تخصصی کسب کنند و یا اینکه در این مورد مشکل دارند می توانند صحبت های آقای دکتر جلیلی رو در برنامه های تلوزیون تماشا کنند . اگر شما عزیزان نیاز دارید به وسیله یک متخصص جهت درمان درد ویزیت شوید و علل درد در این ناحیه و درمان آن اقدام نمایید با کلینیک به آذین در فرمانیه (اندرزگو) تهران در ارتباط باشید .     موضوع برنامه : مفصل زانو - اوزون تراپی ساعت برنامه : 7:45 صبح روز برنامه :  10 / 10 / 97 شبکه : یکم سیما برنامه : صبح به خیر ایران   کلیپ برنامه پخش شده       آرشیو دیگر برنامه ها : برنامه مورخه 98/10/01 شبکه سوم سیما یکم دی ماه 01 دی 1398 برنامه مورخه 98/09/28 شبکه پنجم سیما 28 آذر 28 آذر 1398 برنامه مورخه 98/07/20 شبکه دوم سیما 19 مهر 1398 برنامه مورخه 98/05/07 شبکه دوم سیما 06 مرداد 1398 برنامه مورخه 98/04/09 شبکه دوم سیما 09 تیر 1398 برنامه مورخه 98/02/27 شبکه دوم سیما 26 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 98/02/09 شبکه دوم سیما 09 ارديبهشت 1398 برنامه مورخه 97/11/08 شبکه دوم سیما 09 بهمن 1397 برنامه مورخه 97/10/17 شبکه دوم سیما 18 دی 1397 برنامه مورخه 97/10/10 شبکه اول سیما 10 دی 1397