ویدئو های بخش زیبایی

کلینیک به آذین

متخصص عمل های زیبایی و لاغری

پیکر تراشی با لیپوساکشن

 

آدرس کلینیک :

 تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مشاوره رایگان

08 17 65 22  021

 

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن

عمل لیپوساکش

 

لیپوساکشن

مزایا لیپوساکشن چیست؟


لیپوساکشن که به نام‌های لیپوپلاستی، مکش لیپوساکولتپتور و لیپکتومی یا لیپو نیز شناخته می‌شود، یک نوع جراحی زیبایی است که در آن، چربی بدن برداشته می‌شود. معمولاً این عمل جراحی بر روی شکم، ران، باسن، گردن، چانه و بالای آرنج‌ها استفاده می‌شود. چربی به وسیله یک دستگاه تو خالی برداشته می‌شود. این وسیله را به عنوان یک کانول می‌شناسند. کانول زیر پوست قرار می‌گیرد و یک خلأ قوی و فشار بالا برای آن استفاده می‌شود. لیپوساکشن رایج‌ترین عمل زیبایی در ایالات متحده است. در ایالات متحده در هر سال بیش از 300،000 لیپوساکشن با هزینه‌های تقریباً 2.000 تا 3.500 دلار انجام می‌شود.


نکات کلیدی درباره لیپوساکشن


در اینجا بعضی از نکات کلیدی در مورد لیپوساکشن را ارائه می‌دهیم. جزئیات بیشتر در مقاله اصلی است. معمولاً این عملیات تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. لیپوساکشن سبب کاهش وزن نمی‌شود بلکه یک شیوه زیبایی با اثرات ظریف است. خطرات این حراجی شامل ایجاد عفونت و زخم می‌شود. لیپوساکشن را می‌توان جهت درمان برای برخی از شرایط پزشکی مورد استفاده قرار داد.

لیپوساکشن
لیپوساکشن چیست؟


در کل، لیپوساکشن یک شیوه کاهش وزن محسوب نمی‌شود. افرادی که عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهند، معمولاً مشکل وزن ندارند اما می‌خواهند رسوب‌های نامطلوب چربی بدن خود را در قسمت‌های خاصی از بین ببرند. در کل، لیپوساکشن شیوه کاهش وزن و درمانی برای چاقی نیست. در این شیوه، مواردی مانند سلولیت، گودی‌ها یا علائم کششی برداشته نمی‌شوند بلکه هدف زیبایی است و مناسب کسانی است که مایل به تغییر فرم بدن خود هستند. لیپوساکشن پیوسته، سلول‌های چربی را حذف و بدن را تغییر شکل می‌دهد. با این وجود، اگر بیمار پس از عمل یک شیوه زندگی سالم را نداشته باشد، این خطر وجود دارد که سلول‌های باقی مانده چربی بزرگ تر شوند. مقدار چربی که می‌تواند بدون خطر برداشته شود، دارای محدودیت است. در این عمل، خطراتی مانند عفونت، بی حسی و زخم وجود دارند. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، ممکن است پوست چروکیده شود. به نظر می‌رسد خطرات جراحی به مقدار چربی برداشته شده بستگی دارد.


کاربرد لیپوساکشن


عمدتاً لیپوساکشن به منظور زیبایی ظاهر، به جای ارائه هر گونه آرایش بهداشتی فیزیکی استفاده می‌شود. احتمالاً اکثر افراد با یک شیوه زندگی سالم، رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و یک برنامه غذایی سالم به نتایج مشابه یا بهتر دست پیدا خواهند کرد. معمولاً لیپوساکشن برای کسانی توصیه می‌شود که با تغییر سبک زندگی به نتایج مطلوب دست نیافته‌اند. در این عمل چربی‌هایی برداشته می‌شود که در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند. هنگامی که وزن فرد افزایش می‌یابد، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در مناطق جدا شده کاهش می‌دهد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا باید این عمل انجام شود یا نه، شخص با پزشک خود درباره جوانب مثبت و منفی لیپوساکشن صحبت می‌کند. لیپوساکشن باید تنها پس از ارزیابی دقیق انجام شود.


لیپوساکشن


معمولاً مناطق زیر از بدن جهت درمان لیپوساکشن مورد نظر هستند:

لیپوساکشن به جای تمرکز بر سلامتی، بیشتر جنبه آرایشی و زیبایی دارد.


 شکم
 پشت
 باسن
 قفسه سینه
 بین زانوها
 لگن
پهلو‌ها
 ناحیه گردن و زیر چانه
بالای آرنج‌ها


لیپوساکشن برای افرادی بهتر است که پوست و تنفس پوستی مناسبی دارند و پوست آنها قابلیت ایجاد خطوط جدید را دارد. افرادی که پوستشان انعطاف‌پذیری است، ممکن است در مناطقی که این روش انجام می‌شود، پوستی مناسب داشته باشد. برای این جراحی، فرد باید بیش از 18 سال سن داشته باشد و در سلامتی کامل به سر ببرد. افرادی که مشکلات گردش خون، بیماری عروق کرونر، دیابت و یا سیستم ایمنی ضعیف دارند، نباید لیپوساکشن انجام دهند.


فواید


معمولاً هدف از انجام لیپوساکشن، زیبایی است اما گاهی برای درمان شرایط خاصی نیز انجام می‌شود که شامل:

 • لنفدوم:

وضعیت مزمنی که در آن، مایع اضافی به عنوان لنف در بافت جمع می‌شود و ادم یا تورم را به وجود می‌آورد. معمولاً ادم در بازوها یا پاها رخ می‌دهد.لیپوساکشن گاهی برای کاهش تورم، ناراحتی و درد استفاده می‌شود.

 • ژنیکوماستی:

گاهی چربی در زیر سینه‌های انسان تجمع می‌یابد.

 • سندرم لیپودیستروفی:

چربی در یک قسمت از بدن تجمع می‌یابد و در قسمت دیگر از بین می‌رود. در لیپوساکشن با ارائه توزیع چربی ظاهر طبیعی بیمار حفظ می‌شود.

 • کاهش شدید وزن پس از چاقی:

ممکن است فرد مبتلا به چاقی مضر که حداقل 40 درصد از BMI خود را از دست می‌دهد نیاز به درمان برای حذف پوست و سایر ناراحتی‌های دیگر داشته باشد.

 • لیپوم:

این تومور خوش‌خیم و از چربی تشکیل شده است.

لیپوماتیک
جراحی


قبل از عمل، بیماران باید بعضی از آزمایشات بهداشتی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که آنها مناسب جراحی هستند.


ممکن است توصیه‌های زیر انجام شود:


افرادی که از داروهای معمول آسپیرین و ضد التهاب استفاده می‌کنند، باید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف آنها را متوقف کنند. همچنین از زنان خواسته می‌شود از خوردن قرص ضد بارداری پرهیز کنند. در اینجا ممکن است از بیماران مبتلا به کم خونی خواسته شود که مکمل‌های آهن مصرف کنند. باید فرد فرم رضایت را امضا کند. این مسئله نشان می‌دهد که آنها کاملاً از خطرات، مزایا و گزینه‌های احتمالی این شیوه مطلع هستند.


در طول جراحی لیپوساکشن

این عمل حدود 1 تا 4 ساعت طول می‌کشد. ممکن است بیمار قبل از عمل، بیهوشی عمومی دریافت کند که می‌تواند 1 تا 4 ساعت طول بکشد. احتمالاً، اپیدورال برای درمان در بدن پایین استفاده شود. در این مورد، بیهوشی با مایع تزریق به فضای اپیدورال اطراف دورا یا کیسه پر شده اطراف ستون فقرات می‌شود. لیپوساکشن در مناطق بسیار کوچک انجام می‌شود. اگر بیمار به بیهوشی موضعی نیاز داشته باشد، ممکن است از آنها بخواهند که در طول مراحل بایستند تا از برداشتن چربی مناسب اطمینان حاصل شود. برای لیپوساکشن تعدادی از تکنیک‌ها وجود دارد.

 • لیپوساکشن تامسنت:

چند لیتر از محلول نمکی با یک بیهوشی موضعی (لیدوکایین) و یک انقباض دهنده رگ (اپینفرین) زیر پوست در ناحیه ای ریخته می‌شود که باید سوراخ شود. چربی به وسیله لوله‌های مکش کوچک سوخته یا بیرون ریخته می‌شود. این بهترین شکل لیپوساکشن است.

 • لیپوساکشن خشک:

قبل از برداشت چربی مایع تزریق نمی‌شود. امروزه، به ندرت از این روش از استفاده می‌شود زیرا خطر ابتلا به کبودی و خونریزی بیشتر است.

 • لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL):

این فرایند که به عنوان لیپوساکشن اولتراسونیک نیز شناخته می‌شود، از طریق کانول به التراسوند، انرژی می‌رساند. این مسئله باعث ذوب چربی می‌شود. ارتعاشات سونوگرافی دیواره سلول‌های چربی را پشت سر می‌گذارد. این امولسیون یا مایع، برای مکش چربی آسان‌تر است. این شیوه برای مناطق فیبری مانند پستان، پشت و در مناطقی مناسب است که قبلاً لیپوساکشن انجام شده است. پس از لیپوساکشن اولتراسونیک، لیپوساکشن به کمک مکش کمک می‌کند تا چربی‌های مایع را حذف کند.

 • لیپوساکشن با کمک قدرت (PAS):

همچنین به عنوان لیپوساکشن مهار شده شناخته شده است. PAS با استفاده از یک کانال تخصصی با سیستم مکانیکی که به سرعت به عقب و جلو حرکت می‌کند، به جراح اجازه می‌دهد تا راحت تر چربی را بیرون بکشد.

 •  لیپولیز کمک لیزری (LAL):

همچنین به عنوان لیپو هدایت لیزر شناخته شده است. این شیوه نیاز به استفاده از مایع تامسنت دارد. این یک شیوه کمتر تهاجمی و خونریزی نسبت به شیوه لیپوساکشن سنتی برای از بین بردن چربی است. به وسیله یک برش کوچک لوله کوچکی وارد می‌شود تا انرژی لیزر را به داخل چربی زیر پوست برساند. بعد از عمل، ممکن است جراح برش‌ها را باز کند تا مایع و خون اضافی از بدن خارج شود.


پس از عمل لیپوساکشن
بعد از عمل، ممکن است بیمار در بعضی از مناطق بی‌حس باشد.

لیپوساکشن
بیهوشی:
معمولاً افرادی که بیهوشی عمومی دارند یک شب در بیمارستان نگه داشته می‌شوند. کسانی که بی‌حس‌کننده موضعی داشته‌اند، ممکن است در همان روز بتوانند از بیمارستان مرخص شوند.

 باند‌های پشتیبانی:
جراح یک باند پشتیبانی الاستیسیته را بر روی ناحیه مورد نظر می‌پیچد.

 آنتی بیوتیک ها:
ممکن است بلافاصله پس از عمل داده شود.

 داروهای ضد درد:
داروهای ضد درد می‌توانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند.

 بخیه:
جراح بخیه‌ها را در یک امتداد معین بر می‌دارد.

 کبودی:
ممکن است کبودی‌های قابل توجه در ناحیه عمل رخ دهد.

سستی:
ممکن است ناحیه ای که چربی آن از بین می‌رود، بی حس شود. این مسئله باید در 6 تا 8 هفته بهبود یابد.

نتایج لیپوساکشن


نتایج لیپوساکشن تا زمانی که التهاب کاهش یابد، مشخص نخواهد شد. ممکن است در بعضی موارد چند ماه طول بکشد. بعد از تقریباً 4 هفته، بیشتر ورم از بین می‌رود اما ناحیه ای که چربی آن از بین رفته همچنان اندکی ورم دارد. افرادی که وزن خود را حفظ می‌کنند، معمولاً انتظار نتایج دائمی را دارند. کسانی که بعد از این عمل وزن اضافه می‌کنند، ممکن است متوجه شوند که توزیع چربی آنها تغییر می‌کند. افرادی که قبلاً در ناحیه کمر چربی داشتند، ممکن است متوجه شوند که باسن آنها با مشکل جدید مواجه شده است.

لیپوماتیک


خطرات لیپوساکشن :


هر عمل جراحی خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامناسب را به بیهوشی دارد. معمولاً ریسک عوارض با شیوه عمل و همچنین مهارت‌های جراح و آموزش‌های ویژه، مرتبط است.

ممکن است خطرات و عوارض جانبی ناخوشایند زیر رخ دهند:
خونریزی شدید: این مسئله می‌تواند چندین هفته ادامه یابد.
التهاب: ممکن است تورم تا 6 ماه طول بکشد تا از بین برود و ممکن است از ناحیه عمل عفونت بیرون آید.
ترومبوفلبیت: یک لخته خون در ورید، باعث التهاب و عوارض بیشتر می‌شود.
بی‌نظمی‌های کانتور: اگر ضخامت پوست کم باشد، زخم به شیوه‌ای غیرمعمولی بهبود یابد یا اگر حذف چربی ناهموار باشد، ممکن است پوست دچار خشکی و چروکی شود.
بی حسی: ممکن است در ناحیه آسیب دیده برای مدتی احساس بی حسی شود اما معمولاً موقتی است.
عفونت: به ندرت، ممکن است پس از جراحی لیپوساکشن عفونت پوستی رخ دهد. گاهی عفونت پیش آمده به درمان جراحی، با خطر زخم شدن نیاز دارد.
انسداد ارگان‌های داخلی: این مسئله بسیار نادر است.
مرگ: بیهوشی شامل یک خطر کوچک مرگ است.

مشکلات کلیه یا قلب: به عنوان مایع تزریق و یا ساکشد، ممکن است تغییر در سطح مایع بدن باعث مشکلات کلیه یا قلب شود.
آمبولی ریه: چربی به رگ‌های خونی وارد می‌شود و به ریه‌ها می‌رود و گردش خون را در ریه‌ها مسدود می‌کند. این مسئله می‌تواند تهدیدکننده زندگی باشد.
ادم ریوی: گاهی، وقتی سیال وارد بدن می‌شود، در ریه‌ها تجمع می‌یابد.
واکنش آلرژیک: ممکن است بیمار به داروها یا مواد مورد استفاده در جراحی آلرژی داشته باشد.
سوختگی پوست: ممکن است حرکت کانولا باعث ایجاد اصطکاک پوستی یا تحریک اعصاب آن شود.
کسانی بیشتر از این نتایج این جراحی راضی هستند که قبل از آن، از جوانب مثبت و منفی و آنچه در این عمل انتظار می‌رود، آگاهی داشته‌اند و جراح واجد شرایط و با تجربه را انتخاب کرده‌اند و با جراح خود جزئیات دقیق را در میان گذاشته‌اند.


ارزیابی اجمالی  لیپوساکشن


لیپوساکشن یک شیوه جراحی است که از تکنیک مکش برای حذف چربی از مناطق خاص بدن مانند شکم، کمر، ران، باسن، بازو و گردن استفاده می‌کند. لیپوساکشن (خطوط) این مناطق را نیز شکل می‌دهد. نام‌های دیگر لیپوساکشن عبارتند از لیپوپلاستی و ترشح بدن. معمولاً لیپوساکشن به عنوان یک شیوه کاهش وزن کلی و یا جایگزین کاهش وزن نیست. اگر اضافه وزن دارید، احتمالاً به وسیله رژیم غذایی و ورزش یا به وسیله شیوه‌هایی مانند عمل جراحی بای پس معده می‌توانید وزن خود را کاهش دهید. اگر چربی زیادی در نقاط خاصی داشته باشید، ممکن است لیپوساکشن انتخاب مناسبی باشد که در این صورت باید وزن بدن پایدار داشته باشید.


چرا این عمل انجام می‌شود؟
لیپوساکشن برای حذف چربی مناطق از بدن استفاده می‌شود که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده‌اند،

 • مانند:
   شکم
   ران
   باسن
   مچ پا
   قفسه سینه و پشت
   ران
   گردن


همچنین، لیپوساکشن گاهی برای کاهش حجم سینه استفاده می‌شود. هنگام افزایش وزن، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در یک ناحیه خاص کاهش می‌دهد. مقدار چربی حذف شده به ظاهر ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییر شکل کانتور در کل دائمی است و تا زمانی که وزن شما باقی می‌ماند. پس از لیپوساکشن، خطوط جدیدی در مناطق تحت درمان پوست به وجود می‌آیند. اگر پوست تون و الاستیک خوب داشته باشید، ممکن است پوست شما صاف شود و اگر پوست شما ضخامت کمی داشته باشد، احتمالاً در مناطق درمان شده شل شود. لیپوساکشن باعث بهبودی سلولیت و یا سایر بی نظمی‌های سطح پوست نمی‌شود. به همین ترتیب، لیپوساکشن میزان کشسانی پوست را کاهش نمی‌دهد. لیپوساکشن برای افرادی توصیه نمی‌شود که شرایطی دارند که می‌تواند جراحی را پیچیده‌تر کنند، مانند:


 • جریان خون محدود شده
  بیماری عروق کرونر
  دیابت
  سیستم ایمنی ضعیف
  درخواست ویزیت در درمانگاه مایو


خطرات


مانند هر جراحی بزرگ، لیپوساکشن خطراتی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی دارد. عوارض ممکن برای لیپوساکشن عبارتند از:


بی نظمی‌های کانتور: ممکن است پوست شما به علت از بین رفتن چربی، دچار ضعف پوستی و روند ناخوشایند و غیرمعمولی بهبودی شود. همچنین ممکن است این تغییرات دائمی باشد. صدمات زیر پوستی لوله نازک (کانول) که در طول لیپوساکشن استفاده می‌شود، ممکن است که پاتوژن دائمی بر روی پوست ایجاد کند.


تجمع مایع جیب موقت: مایع (سرووم) می‌تواند زیر پوست تشکیل شود. ممکن است این سیال نیاز به تخلیه با سوزن داشته باشد و احساس بی‌حسی موضعی یا دائمی در ناحیه آسیب دیده داشته باشید و ممکن است تحریک عصب موقت نیز روی دهد.

عفونت‌های پوستی نادر هستند اما ممکن است. این امکان وجود دارد که عفونت شدید پوست تهدیدکننده زندگی باشد. زمانی که یک کانول عمیق نفوذ می‌کند، به ندرت ممکن است عضو داخلی را پاره کند. این مسئله ممکن است نیاز به تعمیرات جراحی اضطراری داشته باشد. ممکن است آمبولی قلبی قطعات چربی خالی از بین بروند و در یک رگ خونی جمع شوند و به ریه‌ها یا به مغز منتقل شوند. آمبولی چربی یک اورژانس پزشکی است. سطوح مایعی که به عنوان مایعات تزریق می‌شوند، می‌توانند باعث مشکلات بالقوه خطر کلیه و قلب شود. اگر جراح روی سطوح بزرگ تر بدن کار کند یا انجام چندین عملیات در طول یک عمل جراحی انجام دهد، خطر عوارض افزایش می‌یابد. در مورد چگونگی این خطرات برای شما با جراح خود صحبت کنید.


چگونه آماده می‌شوی؟


غذا و داروها
پیش از انجام این روش، با جراح خود درباره چگونگی جراحی صحبت کنید. سابقه پزشکی خود را مرور کنید، هر گونه شرایط پزشکی را که در اختیار دارید، لیست کنید و هر جراحی را درباره هر دارویی، مکمل یا گیاهی که مصرف می‌کنید برای جراح ببرید. جراح شما حداقل دو هفته قبل از جراحی توصیه می‌کند که مصرف بعضی از داروها مانند نیتروژن خون یا NSAID‌ها را متوقف کنید.


احتیاط‌ های دیگر
اگر شیوه شما نیاز به حذف یک مقدار کمی از چربی داشته باشد، ممکن است عمل جراحی در محیط دفتر انجام شود. اگر باید مقدار زیادی از چربی برداشته شود یا اگر شما قصد داشته باشید که یک شیوه دیگر را در همان زمان انجام دهید، ممکن است جراحی در یک بیمارستان پس از یک شب بستری انجام شود. در هر دو مورد، بودن فردی کنار شما پس از انجام مراحل کمک کننده است.


چه انتظاری دارید؟لیپوماتیک


 شیوه

لیپوساکشن

مزایا لیپوساکشن چیست؟


لیپوساکشن که به نام‌های لیپوپلاستی، مکش لیپوساکولتپتور و لیپکتومی یا لیپو نیز شناخته می‌شود، یک نوع جراحی زیبایی است که در آن، چربی بدن برداشته می‌شود. معمولاً این عمل جراحی بر روی شکم، ران، باسن، گردن، چانه و بالای آرنج‌ها استفاده می‌شود. چربی به وسیله یک دستگاه تو خالی برداشته می‌شود. این وسیله را به عنوان یک کانول می‌شناسند. کانول زیر پوست قرار می‌گیرد و یک خلأ قوی و فشار بالا برای آن استفاده می‌شود. لیپوساکشن رایج‌ترین عمل زیبایی در ایالات متحده است. در ایالات متحده در هر سال بیش از 300،000 لیپوساکشن با هزینه‌های تقریباً 2.000 تا 3.500 دلار انجام می‌شود.


نکات کلیدی درباره لیپوساکشن


در اینجا بعضی از نکات کلیدی در مورد لیپوساکشن را ارائه می‌دهیم. جزئیات بیشتر در مقاله اصلی است. معمولاً این عملیات تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. لیپوساکشن سبب کاهش وزن نمی‌شود بلکه یک شیوه زیبایی با اثرات ظریف است. خطرات این حراجی شامل ایجاد عفونت و زخم می‌شود. لیپوساکشن را می‌توان جهت درمان برای برخی از شرایط پزشکی مورد استفاده قرار داد.


لیپوساکشن چیست؟


در کل، لیپوساکشن یک شیوه کاهش وزن محسوب نمی‌شود. افرادی که عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهند، معمولاً مشکل وزن ندارند اما می‌خواهند رسوب‌های نامطلوب چربی بدن خود را در قسمت‌های خاصی از بین ببرند. در کل، لیپوساکشن شیوه کاهش وزن و درمانی برای چاقی نیست. در این شیوه، مواردی مانند سلولیت، گودی‌ها یا علائم کششی برداشته نمی‌شوند بلکه هدف زیبایی است و مناسب کسانی است که مایل به تغییر فرم بدن خود هستند. لیپوساکشن پیوسته، سلول‌های چربی را حذف و بدن را تغییر شکل می‌دهد. با این وجود، اگر بیمار پس از عمل یک شیوه زندگی سالم را نداشته باشد، این خطر وجود دارد که سلول‌های باقی مانده چربی بزرگ تر شوند. مقدار چربی که می‌تواند بدون خطر برداشته شود، دارای محدودیت است. در این عمل، خطراتی مانند عفونت، بی حسی و زخم وجود دارند. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، ممکن است پوست چروکیده شود. به نظر می‌رسد خطرات جراحی به مقدار چربی برداشته شده بستگی دارد.


کاربرد لیپوساکشن


عمدتاً لیپوساکشن به منظور زیبایی ظاهر، به جای ارائه هر گونه آرایش بهداشتی فیزیکی استفاده می‌شود. احتمالاً اکثر افراد با یک شیوه زندگی سالم، رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و یک برنامه غذایی سالم به نتایج مشابه یا بهتر دست پیدا خواهند کرد. معمولاً لیپوساکشن برای کسانی توصیه می‌شود که با تغییر سبک زندگی به نتایج مطلوب دست نیافته‌اند. در این عمل چربی‌هایی برداشته می‌شود که در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند. هنگامی که وزن فرد افزایش می‌یابد، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در مناطق جدا شده کاهش می‌دهد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا باید این عمل انجام شود یا نه، شخص با پزشک خود درباره جوانب مثبت و منفی لیپوساکشن صحبت می‌کند. لیپوساکشن باید تنها پس از ارزیابی دقیق انجام شود.


معمولاً مناطق زیر از بدن جهت درمان لیپوساکشن مورد نظر هستند:

لیپوساکشن به جای تمرکز بر سلامتی، بیشتر جنبه آرایشی و زیبایی دارد.


 شکم
 پشت
 باسن
 قفسه سینه
 بین زانوها
 لگن
پهلو‌ها
 ناحیه گردن و زیر چانه
بالای آرنج‌ها


لیپوساکشن برای افرادی بهتر است که پوست و تنفس پوستی مناسبی دارند و پوست آنها قابلیت ایجاد خطوط جدید را دارد. افرادی که پوستشان انعطاف‌پذیری است، ممکن است در مناطقی که این روش انجام می‌شود، پوستی مناسب داشته باشد. برای این جراحی، فرد باید بیش از 18 سال سن داشته باشد و در سلامتی کامل به سر ببرد. افرادی که مشکلات گردش خون، بیماری عروق کرونر، دیابت و یا سیستم ایمنی ضعیف دارند، نباید لیپوساکشن انجام دهند.


فواید


معمولاً هدف از انجام لیپوساکشن، زیبایی است اما گاهی برای درمان شرایط خاصی نیز انجام می‌شود که شامل:

 • لنفدوم:

وضعیت مزمنی که در آن، مایع اضافی به عنوان لنف در بافت جمع می‌شود و ادم یا تورم را به وجود می‌آورد. معمولاً ادم در بازوها یا پاها رخ می‌دهد.لیپوساکشن گاهی برای کاهش تورم، ناراحتی و درد استفاده می‌شود.

 • ژنیکوماستی:

گاهی چربی در زیر سینه‌های انسان تجمع می‌یابد.

 • سندرم لیپودیستروفی:

چربی در یک قسمت از بدن تجمع می‌یابد و در قسمت دیگر از بین می‌رود. در لیپوساکشن با ارائه توزیع چربی ظاهر طبیعی بیمار حفظ می‌شود.

 • کاهش شدید وزن پس از چاقی:

ممکن است فرد مبتلا به چاقی مضر که حداقل 40 درصد از BMI خود را از دست می‌دهد نیاز به درمان برای حذف پوست و سایر ناراحتی‌های دیگر داشته باشد.

 • لیپوم:

این تومور خوش‌خیم و از چربی تشکیل شده است.

لیپوساکشن
جراحی


قبل از عمل، بیماران باید بعضی از آزمایشات بهداشتی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که آنها مناسب جراحی هستند.


ممکن است توصیه‌های زیر انجام شود:


افرادی که از داروهای معمول آسپیرین و ضد التهاب استفاده می‌کنند، باید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف آنها را متوقف کنند. همچنین از زنان خواسته می‌شود از خوردن قرص ضد بارداری پرهیز کنند. در اینجا ممکن است از بیماران مبتلا به کم خونی خواسته شود که مکمل‌های آهن مصرف کنند. باید فرد فرم رضایت را امضا کند. این مسئله نشان می‌دهد که آنها کاملاً از خطرات، مزایا و گزینه‌های احتمالی این شیوه مطلع هستند.


در طول جراحی لیپوساکشن

این عمل حدود 1 تا 4 ساعت طول می‌کشد. ممکن است بیمار قبل از عمل، بیهوشی عمومی دریافت کند که می‌تواند 1 تا 4 ساعت طول بکشد. احتمالاً، اپیدورال برای درمان در بدن پایین استفاده شود. در این مورد، بیهوشی با مایع تزریق به فضای اپیدورال اطراف دورا یا کیسه پر شده اطراف ستون فقرات می‌شود. لیپوساکشن در مناطق بسیار کوچک انجام می‌شود. اگر بیمار به بیهوشی موضعی نیاز داشته باشد، ممکن است از آنها بخواهند که در طول مراحل بایستند تا از برداشتن چربی مناسب اطمینان حاصل شود. برای لیپوساکشن تعدادی از تکنیک‌ها وجود دارد.

 • لیپوساکشن تامسنت:

چند لیتر از محلول نمکی با یک بیهوشی موضعی (لیدوکایین) و یک انقباض دهنده رگ (اپینفرین) زیر پوست در ناحیه ای ریخته می‌شود که باید سوراخ شود. چربی به وسیله لوله‌های مکش کوچک سوخته یا بیرون ریخته می‌شود. این بهترین شکل لیپوساکشن است.

 • لیپوساکشن خشک:

قبل از برداشت چربی مایع تزریق نمی‌شود. امروزه، به ندرت از این روش از استفاده می‌شود زیرا خطر ابتلا به کبودی و خونریزی بیشتر است.

 • لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL):

این فرایند که به عنوان لیپوساکشن اولتراسونیک نیز شناخته می‌شود، از طریق کانول به التراسوند، انرژی می‌رساند. این مسئله باعث ذوب چربی می‌شود. ارتعاشات سونوگرافی دیواره سلول‌های چربی را پشت سر می‌گذارد. این امولسیون یا مایع، برای مکش چربی آسان‌تر است. این شیوه برای مناطق فیبری مانند پستان، پشت و در مناطقی مناسب است که قبلاً لیپوساکشن انجام شده است. پس از لیپوساکشن اولتراسونیک، لیپوساکشن به کمک مکش کمک می‌کند تا چربی‌های مایع را حذف کند.

 • لیپوساکشن با کمک قدرت (PAS):

همچنین به عنوان لیپوساکشن مهار شده شناخته شده است. PAS با استفاده از یک کانال تخصصی با سیستم مکانیکی که به سرعت به عقب و جلو حرکت می‌کند، به جراح اجازه می‌دهد تا راحت تر چربی را بیرون بکشد.

 •  لیپولیز کمک لیزری (LAL):

همچنین به عنوان لیپو هدایت لیزر شناخته شده است. این شیوه نیاز به استفاده از مایع تامسنت دارد. این یک شیوه کمتر تهاجمی و خونریزی نسبت به شیوه لیپوساکشن سنتی برای از بین بردن چربی است. به وسیله یک برش کوچک لوله کوچکی وارد می‌شود تا انرژی لیزر را به داخل چربی زیر پوست برساند. بعد از عمل، ممکن است جراح برش‌ها را باز کند تا مایع و خون اضافی از بدن خارج شود.


پس از عمل لیپوساکشن
بعد از عمل، ممکن است بیمار در بعضی از مناطق بی‌حس باشد.


بیهوشی:
معمولاً افرادی که بیهوشی عمومی دارند یک شب در بیمارستان نگه داشته می‌شوند. کسانی که بی‌حس‌کننده موضعی داشته‌اند، ممکن است در همان روز بتوانند از بیمارستان مرخص شوند.

 باند‌های پشتیبانی:
جراح یک باند پشتیبانی الاستیسیته را بر روی ناحیه مورد نظر می‌پیچد.

 آنتی بیوتیک ها:
ممکن است بلافاصله پس از عمل داده شود.

 داروهای ضد درد:
داروهای ضد درد می‌توانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند.

 بخیه:
جراح بخیه‌ها را در یک امتداد معین بر می‌دارد.

 کبودی:
ممکن است کبودی‌های قابل توجه در ناحیه عمل رخ دهد.

سستی:
ممکن است ناحیه ای که چربی آن از بین می‌رود، بی حس شود. این مسئله باید در 6 تا 8 هفته بهبود یابد.

نتایج لیپوساکشن


نتایج لیپوساکشن تا زمانی که التهاب کاهش یابد، مشخص نخواهد شد. ممکن است در بعضی موارد چند ماه طول بکشد. بعد از تقریباً 4 هفته، بیشتر ورم از بین می‌رود اما ناحیه ای که چربی آن از بین رفته همچنان اندکی ورم دارد. افرادی که وزن خود را حفظ می‌کنند، معمولاً انتظار نتایج دائمی را دارند. کسانی که بعد از این عمل وزن اضافه می‌کنند، ممکن است متوجه شوند که توزیع چربی آنها تغییر می‌کند. افرادی که قبلاً در ناحیه کمر چربی داشتند، ممکن است متوجه شوند که باسن آنها با مشکل جدید مواجه شده است.


خطرات لیپوساکشن :


هر عمل جراحی خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامناسب را به بیهوشی دارد. معمولاً ریسک عوارض با شیوه عمل و همچنین مهارت‌های جراح و آموزش‌های ویژه، مرتبط است.

ممکن است خطرات و عوارض جانبی ناخوشایند زیر رخ دهند:
خونریزی شدید: این مسئله می‌تواند چندین هفته ادامه یابد.
التهاب: ممکن است تورم تا 6 ماه طول بکشد تا از بین برود و ممکن است از ناحیه عمل عفونت بیرون آید.
ترومبوفلبیت: یک لخته خون در ورید، باعث التهاب و عوارض بیشتر می‌شود.
بی‌نظمی‌های کانتور: اگر ضخامت پوست کم باشد، زخم به شیوه‌ای غیرمعمولی بهبود یابد یا اگر حذف چربی ناهموار باشد، ممکن است پوست دچار خشکی و چروکی شود.
بی حسی: ممکن است در ناحیه آسیب دیده برای مدتی احساس بی حسی شود اما معمولاً موقتی است.
عفونت: به ندرت، ممکن است پس از جراحی لیپوساکشن عفونت پوستی رخ دهد. گاهی عفونت پیش آمده به درمان جراحی، با خطر زخم شدن نیاز دارد.
انسداد ارگان‌های داخلی: این مسئله بسیار نادر است.
مرگ: بیهوشی شامل یک خطر کوچک مرگ است.

مشکلات کلیه یا قلب: به عنوان مایع تزریق و یا ساکشد، ممکن است تغییر در سطح مایع بدن باعث مشکلات کلیه یا قلب شود.
آمبولی ریه: چربی به رگ‌های خونی وارد می‌شود و به ریه‌ها می‌رود و گردش خون را در ریه‌ها مسدود می‌کند. این مسئله می‌تواند تهدیدکننده زندگی باشد.
ادم ریوی: گاهی، وقتی سیال وارد بدن می‌شود، در ریه‌ها تجمع می‌یابد.
واکنش آلرژیک: ممکن است بیمار به داروها یا مواد مورد استفاده در جراحی آلرژی داشته باشد.
سوختگی پوست: ممکن است حرکت کانولا باعث ایجاد اصطکاک پوستی یا تحریک اعصاب آن شود.
کسانی بیشتر از این نتایج این جراحی راضی هستند که قبل از آن، از جوانب مثبت و منفی و آنچه در این عمل انتظار می‌رود، آگاهی داشته‌اند و جراح واجد شرایط و با تجربه را انتخاب کرده‌اند و با جراح خود جزئیات دقیق را در میان گذاشته‌اند.لیپوماتیک


ارزیابی اجمالی  لیپوساکشن


لیپوساکشن یک شیوه جراحی است که از تکنیک مکش برای حذف چربی از مناطق خاص بدن مانند شکم، کمر، ران، باسن، بازو و گردن استفاده می‌کند. لیپوساکشن (خطوط) این مناطق را نیز شکل می‌دهد. نام‌های دیگر لیپوساکشن عبارتند از لیپوپلاستی و ترشح بدن. معمولاً لیپوساکشن به عنوان یک شیوه کاهش وزن کلی و یا جایگزین کاهش وزن نیست. اگر اضافه وزن دارید، احتمالاً به وسیله رژیم غذایی و ورزش یا به وسیله شیوه‌هایی مانند عمل جراحی بای پس معده می‌توانید وزن خود را کاهش دهید. اگر چربی زیادی در نقاط خاصی داشته باشید، ممکن است لیپوساکشن انتخاب مناسبی باشد که در این صورت باید وزن بدن پایدار داشته باشید.


چرا این عمل انجام می‌شود؟
لیپوساکشن برای حذف چربی مناطق از بدن استفاده می‌شود که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده‌اند،

 • مانند:

   شکم

   ران

   باسن

   مچ پا

   قفسه سینه و پشت

   ران

   گردن


همچنین، لیپوساکشن گاهی برای کاهش حجم سینه استفاده می‌شود. هنگام افزایش وزن، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در یک ناحیه خاص کاهش می‌دهد. مقدار چربی حذف شده به ظاهر ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییر شکل کانتور در کل دائمی است و تا زمانی که وزن شما باقی می‌ماند. پس از لیپوساکشن، خطوط جدیدی در مناطق تحت درمان پوست به وجود می‌آیند. اگر پوست تون و الاستیک خوب داشته باشید، ممکن است پوست شما صاف شود و اگر پوست شما ضخامت کمی داشته باشد، احتمالاً در مناطق درمان شده شل شود. لیپوساکشن باعث بهبودی سلولیت و یا سایر بی نظمی‌های سطح پوست نمی‌شود. به همین ترتیب، لیپوساکشن میزان کشسانی پوست را کاهش نمی‌دهد. لیپوساکشن برای افرادی توصیه نمی‌شود که شرایطی دارند که می‌تواند جراحی را پیچیده‌تر کنند، مانند:


 • جریان خون محدود شده
  بیماری عروق کرونر
  دیابت
  سیستم ایمنی ضعیف
  درخواست ویزیت در درمانگاه مایو


خطرات


مانند هر جراحی بزرگ، لیپوساکشن خطراتی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی دارد. عوارض ممکن برای لیپوساکشن عبارتند از:


بی نظمی‌های کانتور: ممکن است پوست شما به علت از بین رفتن چربی، دچار ضعف پوستی و روند ناخوشایند و غیرمعمولی بهبودی شود. همچنین ممکن است این تغییرات دائمی باشد. صدمات زیر پوستی لوله نازک (کانول) که در طول لیپوساکشن استفاده می‌شود، ممکن است که پاتوژن دائمی بر روی پوست ایجاد کند.


تجمع مایع جیب موقت: مایع (سرووم) می‌تواند زیر پوست تشکیل شود. ممکن است این سیال نیاز به تخلیه با سوزن داشته باشد و احساس بی‌حسی موضعی یا دائمی در ناحیه آسیب دیده داشته باشید و ممکن است تحریک عصب موقت نیز روی دهد.

عفونت‌های پوستی نادر هستند اما ممکن است. این امکان وجود دارد که عفونت شدید پوست تهدیدکننده زندگی باشد. زمانی که یک کانول عمیق نفوذ می‌کند، به ندرت ممکن است عضو داخلی را پاره کند. این مسئله ممکن است نیاز به تعمیرات جراحی اضطراری داشته باشد. ممکن است آمبولی قلبی قطعات چربی خالی از بین بروند و در یک رگ خونی جمع شوند و به ریه‌ها یا به مغز منتقل شوند. آمبولی چربی یک اورژانس پزشکی است. سطوح مایعی که به عنوان مایعات تزریق می‌شوند، می‌توانند باعث مشکلات بالقوه خطر کلیه و قلب شود. اگر جراح روی سطوح بزرگ تر بدن کار کند یا انجام چندین عملیات در طول یک عمل جراحی انجام دهد، خطر عوارض افزایش می‌یابد. در مورد چگونگی این خطرات برای شما با جراح خود صحبت کنید.


چگونه آماده می‌شوی؟


غذا و داروها
پیش از انجام این روش، با جراح خود درباره چگونگی جراحی صحبت کنید. سابقه پزشکی خود را مرور کنید، هر گونه شرایط پزشکی را که در اختیار دارید، لیست کنید و هر جراحی را درباره هر دارویی، مکمل یا گیاهی که مصرف می‌کنید برای جراح ببرید. جراح شما حداقل دو هفته قبل از جراحی توصیه می‌کند که مصرف بعضی از داروها مانند نیتروژن خون یا NSAID‌ها را متوقف کنید.


احتیاط‌های دیگر
اگر شیوه شما نیاز به حذف یک مقدار کمی از چربی داشته باشد، ممکن است عمل جراحی در محیط دفتر انجام شود. اگر باید مقدار زیادی از چربی برداشته شود یا اگر شما قصد داشته باشید که یک شیوه دیگر را در همان زمان انجام دهید، ممکن است جراحی در یک بیمارستان پس از یک شب بستری انجام شود. در هر دو مورد، بودن فردی کنار شما پس از انجام مراحل کمک کننده است.


چه انتظاری دارید؟


 شیوه لیپوساکشن تامسنت


قبل از این روش
قبل از لیپوساکشن، ممکن است جراح دایره‌ها و خطوط را در قسمت‌هایی از بدن شما قرار دهد تا جای عمل مشخص شوند. ممکن است عکس‌هایی نیز گرفته شوند تا قبل و بعد از عمل تصاویر مقایسه شوند.


چگونگی عمل لیپوساکشن شما بستگی به تکنیک خاصی دارد که استفاده می‌شود:


لیپوساکشن تامسنت:

این رایج‌ترین نوع لیپوساکشن است. جراح یک محلول استریل تزریق می‌کند که مخلوطی از آب نمک است و باعث از بین بردن چربی، بی‌هوشی (لیدوکایین) برای از بین بردن درد و دارو (اپی نفرین) است و باعث کاهش رگ‌های خونی می‌شود. مخلوط مایع باعث می‌شود که ناحیه آسیب دیده، ترمیم شود و سپس جراح پوست شما را سوراخ می‌کند و یک لوله نازک به نام کانول زیر پوست قرار می‌دهد. کانول به یک خلأ متصل شده است که مایع و چربی بدن شما را می‌کشد. ممکن است مایع بدن شما به وسیله داخل وریدی (IV) دوباره تجدید می‌شود.


لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL):

این نوع لیپوساکشن گاهی همراه با لیپوساکشن تامسنت استفاده می‌شود. در طول UAL، جراح یک میله فلزی قرار می‌دهد که انرژی اولتراسونیک را زیر پوست شما پخش می‌کند و دیواره‌های سلول چربی را تجزیه می‌کند و چربی را برای حذف راحت تر مایع می‌کند.


لیپوساکشن با لیزر (LAL):

این تکنیک از نور لیزر با شدت بالا برای حذف چربی مایع استفاده می‌کند. در طول LAL، جراح یک لیزر فیبر را به وسیله یک برش کوچک وارد می‌کند و محلول‌های چربی را امولسیون می‌کند و سپس چربی به وسیله یک کانول خارج می‌شود.

 لیپوساکشن

لیپوساکشن صفحه:

این نوع لیپوساکشن با استفاده از یک کانول است که سریع و جلو حرکت می‌کند. این ارتعاش اجازه می‌دهد تا جراح به راحتی چربی سخت را بردارد. ممکن است لیپوساکشن گاهی موجب درد و تورم کمتر شود و می‌تواند به جراح اجازه دهد که چربی را با دقت بیشتری به ویژه در مناطقی کوچک‌تر مانند سلاح، زانو و مچ پا حذف کند.


در طول مراحل لیپوساکشن


ممکن است بعضی از شیوه‌های لیپوساکشن فقط نیاز به بیهوشی محلی یا ناحیه ای داشته باشند که بیهوشی محدود به یک ناحیه خاص از بدن شما شود. ممکن است شیوه‌های دیگر نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشند که ناشی از حالت ناگهانی ناخودآگاه است و ممکن است یک آرام‌بخش، معمولاً به وسیله تزریق IV، به شما کمک کند تا آرام بخوابید. تیم جراحی، ضربان قلب، فشار خون و میزان اکسیژن خون را در تمام مراحل نظارت خواهد کرد. اگر احساس درد کنید، به جراح خود بگویید، ممکن است دارو یا حرکات نیاز به تنظیم داشته باشد. ممکن است این روش، بسته به میزان حذف چربی تا چندین ساعت طول بکشد. پس از عمل، ممکن است جراح برش‌های خود را مجدداً باز کند تا از تخلیه مایع جلوگیری شود. اگر بیهوشی عمومی داشتید، در یک اتاق بهبودی به هوش می‌آیید. معمولاً حداقل چند ساعت در بیمارستان یا کلینیک می‌مانید تا کارکنان پزشکی بتوانند تا بهبودی نسبی از شما مراقبت کنند. اگر در بیمارستان هستید، ممکن است بیش از یک شب باقی بمانید تا اطمینان حاصل شود که شما از دست دادن مایعات خشک و یا شوک ندارید.


بعد از این روش
پس از انجام این روند، ممکن است درد، تورم و کبودی رخ دهد و لازم باشد چند روز برای بازگشت به کار و چند هفته برای شروع مجدد فعالیت‌های عادی خود مانند ورزش صبر کنید. ممکن است جراح شما دارو را برای کمک به کنترل درد و آنتی‌بیوتیک‌ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت تجویز کند. همچنین، ممکن است مجبور باشید برای چند هفته، لباس‌های تنگ بپوشید که باعث کاهش تورم می‌شود. در طول این مدت انتظار می‌رود برخی از بی نظمی‌های کانتور به عنوان چربی باقی مانده در ناحیه مشاهده شود.

لیپوماتیک


نتایج


پس از لیپوساکشن، معمولاً تورم در عرض چند هفته کاهش می‌یابد. در این زمان، ناحیه تحت درمان باید کمتر بزرگ باشد. در عرض چند ماه، انتظار می‌رود که ناحیه درمان شده ظاهر نازک‌تری داشته داشته باشد. اگر وزن خود را حفظ کنید، عموماً نتایج لیپوساکشن طولانی هستند. اگر بعد از لیپوساکشن وزن اضافه کنید، ممکن است توزیع چربی شما تغییر کند. مثلاً ممکن است شما چربی اطراف شکم خود را بدون در نظر گرفتن مناطقی جمع‌آوری کنید که در ابتدا درمان می‌شوند.

تامسنت
قبل از این روش
قبل از لیپوساکشن، ممکن است جراح دایره‌ها و خطوط را در قسمت‌هایی از بدن شما قرار دهد تا جای عمل مشخص شوند. ممکن است عکس‌هایی نیز گرفته شوند تا قبل و بعد از عمل تصاویر مقایسه شوند.


چگونگی عمل لیپوساکشن شما بستگی به تکنیک خاصی دارد که استفاده می‌شود:


لیپوساکشن تامسنت:

این رایج‌ترین نوع لیپوساکشن است. جراح یک محلول استریل تزریق می‌کند که مخلوطی از آب نمک است و باعث از بین بردن چربی، بی‌هوشی (لیدوکایین) برای از بین بردن درد و دارو (اپی نفرین) است و باعث کاهش رگ‌های خونی می‌شود. مخلوط مایع باعث می‌شود که ناحیه آسیب دیده، ترمیم شود و سپس جراح پوست شما را سوراخ می‌کند و یک لوله نازک به نام کانول زیر پوست قرار می‌دهد. کانول به یک خلأ متصل شده است که مایع و چربی بدن شما را می‌کشد. ممکن است مایع بدن شما به وسیله داخل وریدی (IV) دوباره تجدید می‌شود.


لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL):

این نوع لیپوساکشن گاهی همراه با لیپوساکشن تامسنت استفاده می‌شود. در طول UAL، جراح یک میله فلزی قرار می‌دهد که انرژی اولتراسونیک را زیر پوست شما پخش می‌کند و دیواره‌های سلول چربی را تجزیه می‌کند و چربی را برای حذف راحت تر مایع می‌کند.

لیپوساکشن با لیزر (LAL):

این تکنیک از نور لیزر با شدت بالا برای حذف چربی مایع استفاده می‌کند. در طول LAL، جراح یک لیزر فیبر را به وسیله یک برش کوچک وارد می‌کند و محلول‌های چربی را امولسیون می‌کند و سپس چربی به وسیله یک کانول خارج می‌شود.
لیپوساکشن صفحه: این نوع لیپوساکشن با استفاده از یک کانول است که سریع و جلو حرکت می‌کند. این ارتعاش اجازه می‌دهد تا جراح به راحتی چربی سخت را بردارد. ممکن است لیپوساکشن گاهی موجب درد و تورم کمتر شود و می‌تواند به جراح اجازه دهد که چربی را با دقت بیشتری به ویژه در مناطقی کوچک‌تر مانند سلاح، زانو و مچ پا حذف کند.


در طول مراحل


ممکن است بعضی از شیوه‌های لیپوساکشن فقط نیاز به بیهوشی محلی یا ناحیه ای داشته باشند که بیهوشی محدود به یک ناحیه خاص از بدن شما شود. ممکن است شیوه‌های دیگر نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشند که ناشی از حالت ناگهانی ناخودآگاه است و ممکن است یک آرام‌بخش، معمولاً به وسیله تزریق IV، به شما کمک کند تا آرام بخوابید. تیم جراحی، ضربان قلب، فشار خون و میزان اکسیژن خون را در تمام مراحل نظارت خواهد کرد. اگر احساس درد کنید، به جراح خود بگویید، ممکن است دارو یا حرکات نیاز به تنظیم داشته باشد. ممکن است این روش، بسته به میزان حذف چربی تا چندین ساعت طول بکشد. پس از عمل، ممکن است جراح برش‌های خود را مجدداً باز کند تا از تخلیه مایع جلوگیری شود. اگر بیهوشی عمومی داشتید، در یک اتاق بهبودی به هوش می‌آیید. معمولاً حداقل چند ساعت در بیمارستان یا کلینیک می‌مانید تا کارکنان پزشکی بتوانند تا بهبودی نسبی از شما مراقبت کنند. اگر در بیمارستان هستید، ممکن است بیش از یک شب باقی بمانید تا اطمینان حاصل شود که شما از دست دادن مایعات خشک و یا شوک ندارید.

لیپوساکشن
بعد از این روش


پس از انجام این روند، ممکن است درد، تورم و کبودی رخ دهد و لازم باشد چند روز برای بازگشت به کار و چند هفته برای شروع مجدد فعالیت‌های عادی خود مانند ورزش صبر کنید. ممکن است جراح شما دارو را برای کمک به کنترل درد و آنتی‌بیوتیک‌ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت تجویز کند. همچنین، ممکن است مجبور باشید برای چند هفته، لباس‌های تنگ بپوشید که باعث کاهش تورم می‌شود. در طول این مدت انتظار می‌رود برخی از بی نظمی‌های کانتور به عنوان چربی باقی مانده در ناحیه مشاهده شود.


نتایج
پس ازلیپوساکشن، معمولاً تورم در عرض چند هفته کاهش می‌یابد. در این زمان، ناحیه تحت درمان باید کمتر بزرگ باشد. در عرض چند ماه، انتظار می‌رود که ناحیه درمان شده ظاهر نازک‌تری داشته داشته باشد. اگر وزن خود را حفظ کنید، عموماً نتایج لیپوساکشن طولانی هستند. اگر بعد از لیپوساکشن وزن اضافه کنید، ممکن است توزیع چربی شما تغییر کند. مثلاً ممکن است شما چربی اطراف شکم خود را بدون در نظر گرفتن مناطقی جمع‌آوری کنید که در ابتدا درمان می‌شوند.


لیپوماتیک

لیپوساکشن | بادی جت | لیپوست | لیپوماتیک | مامو پلاستی | ابدومینوپلاستی | بوتاکس | اوزون تراپی

 {KomentoDisable}

مطلبی در این مجموعه منتشر نشده است. در صورتی که زیر مجموعه ها در این صفحه نمایش داده شود ممکن است مطالبی در زیر مجموعه ها جهت منتشر وجود داشته باشد.