ویدئو های بخش زیبایی

کلینیک به آذین

متخصص عمل های زیبایی و لاغری

پیکر تراشی با لیپوماتیک

 

آدرس کلینیک :

 تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مشاوره رایگان

08 17 65 22  021

 

 

لیپوماتیک

لیپوماتیک

 

 لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک


لیپوماتیک، یک دستگاه تأییدیه FDA است که با دقت اجازه می‌دهد لیپوساکشن با حجم بالا در تمام مناطق بدن انجام پذیرد.


لیپوماتیک


در لیپوماتیک، در ابتدا با استفاده از یک ابزار به نام کانول و به وسیله حرکات ارتعاشی، سلول‌های چربی شکسته می‌شوند و سپس چربی به آرامی از بدن خارج می‌شوند.

مزایای لیپوماتیک


امن، مؤثر و آسان است.
اگر کانول با بافت‌های غیر چربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال، اجازه توقف سریع را می‌دهد.
کم درد یا بدون درد است، از این جهت به آن liple نیز می‌گویند.
اجازه می‌دهد تا کشش پوستی عالی داشته باشیم.
زمان عملی کوتاه‌تر دارد.
بهبود آن سریع است.
ارزان‌تر است.


لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن و کمک به التراسونیک


لیپوساکشن به مدد التراسونیک به شیوه‌های منسوخ شده برای زیبایی پایان می‌دهد و به عنوان جراحی زیبایی و با فناوری پیشرفته، از دستگاه‌ها و شیوه‌های قدیمی مد بسیار فاصله می‌گیرد. بدن شما با درد بسیاری مواجه می‌شود زیرا فرایند شکستن چربی، به صورت کامل بی‌رحم است زیرا امواج التراسونیک جهت تحریک چربی به امولسیون انتقال می‌یابند. این شیوه، شامل خطر بالای عوارض است زیرا انرژی التراسونیک نه تنها باعث کاهش چربی می‌شود بلکه می‌تواند به اعصاب، عضلات و رگ‌های خونی بدن نیز آسیب برساند. در این جراحی، نتیجه، زیاد رضایت‌بخش نیست. از طرف دیگر، لیپوماتیک دارای رطوبت بالایی است. این دستگاه از یک ماشین کمک هوای فشرده، همراه با یک کانول استفاده می‌کند که به صورت خودکار 360 درجه می‌چرخد. این حرکت، به صورت خودکار اجازه می‌دهد تا چربی به صورت آسپیریت در همان زمان تحریک شود. این حرکت، بسیار امن و مؤثر است و اگر در طول عمل جراحی، اقدامات ایمنی بالا انجام شود، خطرات احتمالی آن نیز بسیار کم است. سیستم به سهولت قابل حمل است و از این جهت، جراحان را قادر می‌سازد با دقت در فرایند کانتور تمرکز کنند.


لیپوماتیک در مؤسسه لیپو لندن


در اینجا و در مؤسسه لیپو لندن، مشتریان ما با کمک لیپوماتیک به نتایج عالی آزمایشی نائل می‌آیند. جراحان ما که به صورت کامل آموزش می‌بینند، از این دستگاه بهره‌مند شده‌اند. بعد از لیپوماتیک، مراقبت جامع، به بهبود مؤثر و سریع‌تر آن کمک می‌کند. لیپوساکشن، همچنین به نام لیپوپلاستی، مکش لیپوساکولتپتور، لیپکتومی یا لیپو، نوعی جراحی زیبایی محسوب می‌شود که موجب شکستگی و «چسبیده شدن» چربی بدن می‌شود. اغلب، لیپوساکشن، روی شکم، ران، باسن، گردن، چانه، بالا و پشت بازو و پشت استفاده می‌شود. در طول لیپوساکشن، چربی از طریق یک دستگاه توخالی یا یک کانول که در زیر پوست تعبیه شده است، خارج می‌شود. خلأ قوی و فشار بالا به وسیله کانول ایجاد می‌شود. لیپوساکشن، در مناطق بسیار کوچک انجام می‌شود. لیپوساکشن، یک شیوه کاهش وزن نیست بنابراین، درمانی برای چاقی نیست. لیپوساکشن، نمی‌تواند سلولیت‌های کمر یا علائم کششی را حذف کند. در این عمل، هدف زیبایی است و بیماران، آرزوی تغییر و تقویت در فرم بدن خود را دارند. لیپوساکشن به صورت دائم، سلول‌های چربی را حذف می‌کند و موجب تغییر شکل بدن را می‌شوند. با این وجود، اگر بیمار پس از عمل، یک شیوه زندگی سالم را نداشته باشد، این خطر وجود دارد که سلول‌های باقی مانده چربی، بزرگ‌تر شوند. لیپوساکشن، دارای میزانی از خطرات احتمالی، از جمله عفونت، بی‌حسی و زخم است. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، ممکن است در پوست چروک بیفتد. لیپوماتیک، فناوری پیشرفته‌ای است که یک ارتعاش ثابت را ایجاد می‌کند. جراح می‌تواند با لیپوماتیک، بدون استفاده از نیروی فیزیکی که در لیپوساکشن استاندارد و طبیعی است، عمل را به آرامی و سهولت انجام دهد. این مسئله، به این معنی است که دقت حرکت در طول عملیات، همیشه باقی می‌ماند، این مسئله متضمن آن است که عملیات کوتاه‌تر و زمان بهبودی بهتر می‌شود.

لیپوماتیک، یک دستگاه تأییدیه FDA است که شیوه سنتی انجام لیپوساکشن را ارتقاء داده و موجب می‌شود آن را در هر زمان و در هر شرایطی، به صورت ایمن و مؤثر انجام دهیم. فناوری پیشرفته لیپوماتیک، به دقت اجازه می‌دهد تا مقدار چربی را با حجم زیاد خارج کنیم. با این فناوری، دسترسی به قسمت‌های دشوار و ظریف بدن مانند باسن و زانو‌ها میسر است و این مسئله موجب می‌شود تا زمان عمل کاهش و بهبودی بیمار تسریع بیابد.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

 


چگونه لیپوماتیک کار می‌کند؟


لیپوماتیک، دستگاهی است که با کمک هوای فشرده شده که به یک کانول متصل شده است، به صورت خودکار در 360 درجه می‌چرخد. کانول، دارای یک حرکت ارتعاشی ثابت است که به صورت مؤثری سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت آن خارج می‌کند و موجب می‌شود که همه این تجربه، برای بیمار بسیار آرام و لذت بخش باشد. کار با این دستگاه، بسیار راحت است و به جراحان پلاستیکی اجازه می‌دهد تا به دقت روی عمل متمرکز شوند و بهترین نتایج را به دست آورند.


مزایای لیپوماتیک


کاهش کبودی روی پوست
حداقل درد یا بدون درد
امن و مؤثر
بازیابی سریع
بازسازی عالی پوست پس از عمل
اگر کانول با بافت‌های غیر چربی برخورد کند، توقف، به صورت سریعی انجام می‌گیرد.

لیپوماتیک چیست؟


در کل، لیپوماتیک یک شیوه کاهش وزن محسوب نمی‌شود. افرادی که عمل لیپوماتیک را انجام می‌دهند، معمولاً مشکل وزن ندارند اما می‌خواهند رسوب‌های نامطلوب چربی بدن خود را در قسمت‌های خاصی از بین ببرند. در کل، لیپوماتیک شیوه کاهش وزن و درمانی برای چاقی نیست. در این شیوه، مواردی مانند سلولیت، گودی‌ها یا علائم کششی برداشته نمی‌شوند بلکه هدف زیبایی است و مناسب کسانی است که مایل به تغییر فرم بدن خود هستند. لیپوماتیک پیوسته، سلول‌های چربی را حذف و بدن را تغییر شکل می‌دهد. با این وجود، اگر بیمار پس از عمل یک شیوه زندگی سالم را نداشته باشد، این خطر وجود دارد که سلول‌های باقی مانده چربی بزرگ تر شوند. مقدار چربی که می‌تواند بدون خطر برداشته شود، دارای محدودیت است. در این عمل، خطراتی مانند عفونت، بی حسی و زخم وجود دارند. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، ممکن است پوست چروکیده شود. به نظر می‌رسد خطرات جراحی به مقدار چربی برداشته شده بستگی دارد.

کاربرد لیپوماتیک


عمدتاً لیپوماتیک به منظور زیبایی ظاهر، به جای ارائه هر گونه آرایش بهداشتی فیزیکی استفاده می‌شود. احتمالاً اکثر افراد با یک شیوه زندگی سالم، رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و یک برنامه غذایی سالم به نتایج مشابه یا بهتر دست پیدا خواهند کرد. معمولاً لیپوماتیک برای کسانی توصیه می‌شود که با تغییر سبک زندگی به نتایج مطلوب دست نیافته‌اند. در این عمل چربی‌هایی برداشته می‌شود که در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند. هنگامی که وزن فرد افزایش می‌یابد، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوماتیک تعداد سلول‌های چربی را در مناطق جدا شده کاهش می‌دهد. قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا باید این عمل انجام شود یا نه، شخص با پزشک خود درباره جوانب مثبت و منفی لیپوماتیک صحبت می‌کند. لیپوماتیک باید تنها پس از ارزیابی دقیق انجام شود.

معمولاً مناطق زیر از بدن جهت درمان لیپوماتیک مورد نظر هستند:

لیپوماتیک به جای تمرکز بر سلامتی، بیشتر جنبه آرایشی و زیبایی دارد.


 شکم
 پشت
 باسن
 قفسه سینه
 بین زانوها
 لگن
پهلو‌ها
 ناحیه گردن و زیر چانه
بالای آرنج‌ها


لیپوماتیک برای افرادی بهتر است که پوست و تنفس پوستی مناسبی دارند و پوست آنها قابلیت ایجاد خطوط جدید را دارد. افرادی که پوستشان انعطاف‌پذیری است، ممکن است در مناطقی که این روش انجام می‌شود، پوستی مناسب داشته باشد. برای این جراحی، فرد باید بیش از 18 سال سن داشته باشد و در سلامتی کامل به سر ببرد. افرادی که مشکلات گردش خون، بیماری عروق کرونر، دیابت و یا سیستم ایمنی ضعیف دارند، نباید لیپوماتیک انجام دهند.

لیپوماتیک

ارزیابی اجمالی  لیپوماتیک


لیپوماتیک یک شیوه جراحی است که از تکنیک مکش برای حذف چربی از مناطق خاص بدن مانند شکم، کمر، ران، باسن، بازو و گردن استفاده می‌کند. لیپوماتیک (خطوط) این مناطق را نیز شکل می‌دهد. نام‌های دیگر لیپوماتیک عبارتند از لیپوپلاستی و ترشح بدن. معمولاً لیپوماتیک به عنوان یک شیوه کاهش وزن کلی و یا جایگزین کاهش وزن نیست. اگر اضافه وزن دارید، احتمالاً به وسیله رژیم غذایی و ورزش یا به وسیله شیوه‌هایی مانند عمل جراحی بای پس معده می‌توانید وزن خود را کاهش دهید. اگر چربی زیادی در نقاط خاصی داشته باشید، ممکن است لیپوماتیک انتخاب مناسبی باشد که در این صورت باید وزن بدن پایدار داشته باشید.


چرا این عمل انجام می‌شود؟


لیپوماتیک برای حذف چربی مناطق از بدن استفاده می‌شود که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده‌اند،

 • مانند:

   شکم

   ران

   باسن

   مچ پا

   قفسه سینه و پشت

   ران

   گردن


همچنین، لیپوماتیک گاهی برای کاهش حجم سینه استفاده می‌شود. هنگام افزایش وزن، سلول‌های چربی در اندازه و حجم افزایش می‌یابند. لیپوماتیک تعداد سلول‌های چربی را در یک ناحیه خاص کاهش می‌دهد. مقدار چربی حذف شده به ظاهر ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییر شکل کانتور در کل دائمی است و تا زمانی که وزن شما باقی می‌ماند. پس از لیپوماتیک ، خطوط جدیدی در مناطق تحت درمان پوست به وجود می‌آیند. اگر پوست تون و الاستیک خوب داشته باشید، ممکن است پوست شما صاف شود و اگر پوست شما ضخامت کمی داشته باشد، احتمالاً در مناطق درمان شده شل شود. لیپوماتیک باعث بهبودی سلولیت و یا سایر بی نظمی‌های سطح پوست نمی‌شود. به همین ترتیب، لیپوماتیک میزان کشسانی پوست را کاهش نمی‌دهد. لیپوماتیک برای افرادی توصیه نمی‌شود که شرایطی دارند که می‌تواند جراحی را پیچیده‌تر کنند، مانند:

لیپوماتیک


 • جریان خون محدود شده
  بیماری عروق کرونر
  دیابت
  سیستم ایمنی ضعیف
  درخواست ویزیت در درمانگاه مایو


خطرات


مانند هر جراحی بزرگ، لیپوماتیک خطراتی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی دارد. عوارض ممکن برای لیپوماتیک عبارتند از:


بی نظمی‌های کانتور: ممکن است پوست شما به علت از بین رفتن چربی، دچار ضعف پوستی و روند ناخوشایند و غیرمعمولی بهبودی شود. همچنین ممکن است این تغییرات دائمی باشد. صدمات زیر پوستی لوله نازک (کانول) که در طول لیپوماتیک استفاده می‌شود، ممکن است که پاتوژن دائمی بر روی پوست ایجاد کند.


تجمع مایع جیب موقت: مایع (سرووم) می‌تواند زیر پوست تشکیل شود. ممکن است این سیال نیاز به تخلیه با سوزن داشته باشد و احساس بی‌حسی موضعی یا دائمی در ناحیه آسیب دیده داشته باشید و ممکن است تحریک عصب موقت نیز روی دهد.

عفونت‌های پوستی نادر هستند اما ممکن است. این امکان وجود دارد که عفونت شدید پوست تهدیدکننده زندگی باشد. زمانی که یک کانول عمیق نفوذ می‌کند، به ندرت ممکن است عضو داخلی را پاره کند. این مسئله ممکن است نیاز به تعمیرات جراحی اضطراری داشته باشد. ممکن است آمبولی قلبی قطعات چربی خالی از بین بروند و در یک رگ خونی جمع شوند و به ریه‌ها یا به مغز منتقل شوند. آمبولی چربی یک اورژانس پزشکی است. سطوح مایعی که به عنوان مایعات تزریق می‌شوند، می‌توانند باعث مشکلات بالقوه خطر کلیه و قلب شود. اگر جراح روی سطوح بزرگ تر بدن کار کند یا انجام چندین عملیات در طول یک عمل جراحی انجام دهد، خطر عوارض افزایش می‌یابد. در مورد چگونگی این خطرات برای شما با جراح خود صحبت کنید.

لیپوماتیک

بعد از این روش


پس از انجام این روند، ممکن است درد، تورم و کبودی رخ دهد و لازم باشد چند روز برای بازگشت به کار و چند هفته برای شروع مجدد فعالیت‌های عادی خود مانند ورزش صبر کنید. ممکن است جراح شما دارو را برای کمک به کنترل درد و آنتی‌بیوتیک‌ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت تجویز کند. همچنین، ممکن است مجبور باشید برای چند هفته، لباس‌های تنگ بپوشید که باعث کاهش تورم می‌شود. در طول این مدت انتظار می‌رود برخی از بی نظمی‌های کانتور به عنوان چربی باقی مانده در ناحیه مشاهده شود.

لیپوماتیک


نتایج


پس ازلیپوماتیک ، معمولاً تورم در عرض چند هفته کاهش می‌یابد. در این زمان، ناحیه تحت درمان باید کمتر بزرگ باشد. در عرض چند ماه، انتظار می‌رود که ناحیه درمان شده ظاهر نازک‌تری داشته داشته باشد. اگر وزن خود را حفظ کنید، عموماً نتایج لیپوماتیک طولانی هستند. اگر بعد از لیپوماتیک وزن اضافه کنید، ممکن است توزیع چربی شما تغییر کند. مثلاً ممکن است شما چربی اطراف شکم خود را بدون در نظر گرفتن مناطقی جمع‌آوری کنید که در ابتدا درمان می‌شوند.

لیپوساکشن | بادی جت | لیپوست | لیپوماتیک | مامو پلاستی | ابدومینوپلاستی | بوتاکس | اوزون تراپی

 

مطلبی در این مجموعه منتشر نشده است. در صورتی که زیر مجموعه ها در این صفحه نمایش داده شود ممکن است مطالبی در زیر مجموعه ها جهت منتشر وجود داشته باشد.