ویدئو های بخش زیبایی

کلینیک به آذین

متخصص عمل های زیبایی و لاغری

پیکر تراشی با ابدومینوپلاستی

 

آدرس کلینیک :

 تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مشاوره رایگان

08 17 65 22  021

 

 

بوتاکس

بوتاکس

ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی


انواع ابدومينوپلاستی  وجود دارد که با شیوه‌های موجود و جراحیها، می‌توان متناسب با خواسته‌ها و نیاز‌های بیمار، آنها را برطرف کرد. با وجود این و به صورت کلی و معمول جمع شدن یا حذف پوست اضافی، ممکن است با زخم‌های ناخواسته، علائم کشش در ناحیه چربی و همراه با سفت کردن عضلات شکم باشد.

بیمار ایده آل، کسی است که وزن آن طبیعی است، به ویژه افرادی که اضافه وزن دارند یا وزن اضافی خود را از دست داده‌اند. ابدومينوپلاستی، برای افرادی است که اضافه وزن دارند یا تلاشی برای از دست دادن وزن خود نمی‌کنند. در بیماران مناسب، ابدومينوپلاستی می‌تواند یک اثر بسیار مفید داشته و با رضایت بالای بیمار همراه باشد.


چه جراحی در دسترس است و چه شیوه‌هایی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد؟
آیا این عمل در NHS موجود است؟
چه کسی به عنوان بیمار محسوب می‌شود؟
از نظر درمان، چه رویه و نتایجی را باید انتظار داشته باشیم؟
چه عوارضی می‌تواند رخ دهد؟


ابدومينوپلاستی  کامل


برای بیماران دچار ضعف قابل توجه پوست و چربی بیش از حد، جداسازی عضلات، می‌تواند شایع ترین شیوه سنتی برای درمان باشد. این عملیات در معرض بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد و می‌تواند بیماران را به مدت دو یا سه روز در بیمارستان نگه دارد. در این عمل، برشی از لگن به ران و در اطراف بند ناف ایجاد می‌شود. در اینجا پوست اضافی و چربی از ناحیه ناف تا انتهای فاق برداشته می‌شود و اینگونه عضلات بالا و پایین بند ناف حجیم می‌شوند. سپس پوست در اطراف ناحیه گردن، با یک زخم دایره‌ای شکل و در قسمت پایین شکم با یک زخم طولانی نشان دار می‌شود. اگرچه این جراحی باعث به وجود آمدن یک شکاف بزرگ می‌شوند اما بیشترین بهبود را در ناحیه فرم شکمی فراهم می‌سازد. بیمارانی که به بارداری می‌اندیشند، نباید این شیوه را دنبال کنند و باید منتظر بمانند تا این اطمینان حاصل شود که در نهایت آنها، صاحب هیچ فرزندی نمی‌شوند.

ابدومینوپلاستی
ابدومينوپلاستی A5


تمام پوست و چربی در زیر بند ناف، می‌تواند در یک شکم استاندارد از نظر فرم برداشته شود. این مسئله، موجب ایجاد زخم در قسمت شکمی و اطراف ناحیه گردن می‌شود.


مینی ابدومينوپلاستی


برای بیماران با پوست بیش از حد، ممکن است ابدومينوپلاستی کمتر مورد نیاز باشد. یک بیهوشی عمومی در این جراحی، ضروری به نظر می‌رسد. در طول عمل، یک تکه از پوست و چربی از شکم پایین‌تر به بیرون رانده می‌شود و یک برش افقی را ناحیه فاق پدید می‌آورد. گاهی اوقات در حین عمل، عضلات نیز محکم‌تر می‌شوند، بدون آنکه زخمی در اطراف ناحیه بند ناف به وجود آید. این مسئله، ممکن است در کشیدن پوست به شکل‌های گوناگون پدید آید. یک ابدومينوپلاستی کوچک، اثر کمتر نسبت به ابدومينوپلاستی کامل دارد.


لیپوساکشن


گاهی لیپوساکشن می‌تواند در یک زمان، به عنوان ابدومينوپلاستی انجام شود. با این وجود، لیپوساکشن را می‌توان به عنوان عملی برای بیماران جوان که دارای پوست باکیفیت، خوب و الاستیک هستند و مسئله اصلی آنها، اضافه وزن موضعی چربی است، توصیه بشود. بیهوشی عمومی، اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد اما درمان، اغلب می‌تواند یک روز طول بکشد. در طی روش، برش‌های کوچک انجام می‌پذیرد، چربی بیش از حد برداشته و سپس زخم‌ها بسته می‌شوند. همچنین می‌توان انتظار داشت که بعضی از سختی‌ها یا انقباض پوست نیز به وجود آید اما نتایج لیپوساکشن، گاهی وقت‌ها می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. لیپوساکشن، به تنهایی اثر کمتر نسبت به ابدومينوپلاستی دارد.

آیا این عمل در کلینیک به آذین موجود است؟


ابزارهای ابدومينوپلاستی و لیپوساکشن، به صورت کلی در کلینیک به آذین موجود می باشد و شما با مشورت با یک جراح پلاستیک، به عنوان یک بیمار خصوصی هستید و خودتان برای انجام این عملیات باید هزینه کنید. بعضی از استثناء‌ها برای این قانون وجود دارد.  به صورت کلی، بیمارانی که به مقدار بسیار زیادی، چربی از دست داده‌اند یا دارای زخم‌های گسترده شکم و فیستول مرتبط هستند، ممکن است، به عنوان موارد استثنایی در نظر گرفته شوند. GP قادر خواهد بود به شما در مورد قوانین محلی که برای جایی که شما زندگی می‌کنند این موارد را بیان کند. BAPRAS (انجمن بین المللی جراحان پلاستیک، ترمیم و زیبایی‌شناسی انگلیس) از این نوع تغذیه و مسائل مربوط به آن ناراضی است و با وزارت بهداشت جهت تهیه دستورالعمل‌هایی برای راه‌اندازی مراحل زیبایی در NHS همکاری می‌کند. با این وجود و در حال حاضر، در انگلستان، این تصمیم گرفته شده است تا به صورت محلی، بیماران که نیاز به چنین درمانی دارند به آنچه می‌خواهند دسترسی داشته باشند. این قانون برای یک جمعیت در یک منطقه ویژه اتخاذ شده است. قوانین گوناگون نیز در ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی اعمال می‌شود.


چه کسی بیمار خواهد شد؟


ما به شدت توصیه می‌کنیم که برای ابدومينوپلاستی  با پزشک خود مشورت کنید. آنها، می‌توانند به جراح پلاستیک محلی مراجعه کنند تا گزینه‌های بیشتری را مورد بحث قرار دهند. اگر به درمان ما دسترسی داشته باشید، این مسئله در یک بستری با جراحی پلاستیک و در یک بیمارستان در تهران  قرار خواهد گرفت. GP همچنین می‌تواند، شما را به یک جراح پلاستیک، به عنوان یک بیمار خصوصی ارجاع دهد. بعضی از بیماران تصمیم می‌گیرند که به یک بیمارستان خصوصی یا کلینیک مراجعه کنند. اگر این عمل را انجام دهید، باید این اطمینان را حاصل کنید که مشاوره اولیه شما با جراح انجام خواهد پذیرفت. شما باید این مسئله را انتظار داشته باشید که برای این مشاوره باید هزینه پرداخت کنید. شما باید قبل از اینکه جراح در ثبت نام تخصصی GMC در عمل جراحی پلاستیک حضور پیدا کند، این موارد را بررسی کنید. در اولین مشاوره، از شما خواسته خواهد شد که چه چیزی در مورد شکم شما و در مورد نتایج مورد انتظار از جراحی، ممکن است که شما را ناراحت کند. آمادگی جسمانی بیمار در این روند نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و جراحان باید در مورد مطالب بسیاری آگاهی داشته باشند، مانند جراحی‌هایی که قبلاً روی شکم انجام داده‌اید، حاملگی و لخته‌های روده یا ریه که ممکن است داشته باشید. افزون بر این، هر دارویی که در حال حاضر دارید و اینکه آیا عادت به سیگار کشیدن یا مصرف مواد الکی دارید یا خیر باید اطلاعاتی به پزشک خود بدهید. در اینجا همه سوابق بیماری شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در مورد نوع شیوه مناسب، ممکن است بحث‌های دیگری در این راستا انجام پذیرد. اگر شما، این مسئله را در نظر داشته باشید، شما در حقیقت درباره عملیات، نتیجه مورد انتظار و خطرات و عوارض احتمالی آگاه خواهید شد. برای بیماران واجد شرایط، درمان NHS به صورت کاملاً رایگان است. بیماران خصوصی باید قبل از رزرو جراحی، دوره «آرام سازی» را سپری کنند و به صورت معمول، شما نیاز به مشاوره دوم خواهید داشت. یک نوشته، درباره هزینه ارسال می‌شود. شما باید از هر گونه معامله‌ای که از شما درخواست می‌شود و هر نوع سپرده غیر قابل بازگشت از نظر پرداخت، بپرهیزید. بیشتر بیمارستان‌ها، یک قیمت بسته را ارائه می‌دهند که هزینه‌های درمان و هر گونه عوارض ناشی از جراحی را در هفته‌های اول پس از عمل پوشش می‌دهند.

ابدومینوپلاستی
ابدومينوپلاستی از نظر درمان چه رویه و نتایجی را باید انتظار داشته باشیم؟


شیوه‌های جراحی که در اینجا توصیف می‌شوند، در زمانی عملکرد بهتری دارند که یک بیمار مناسب و سالم داشته باشیم. قبل از ابدومينوپلاستی هیچ برنامه رژیم غذایی یا ورزش ویژه‌ای نیاز نیست اما باید به وزن مطلوب خود نزدیک شوید. شما در روز جراحی، پذیرفته خواهید شد و طول مدت اقامت شما در بیمارستان بستگی به این روند نهایی دارد. با ابدومينوپلاستی کامل، بعضی از سموم را روی شکم حمل می‌کنید و به صورت معمول بعضی از تخلیه‌ها (لوله‌های پلاستیکی به بطری‌های مکش) هنوز به صورت کامل انجام نشده است. تخلیه ها، به صورت معمول قبل از رفتن به منزل حذف می‌شوند. هنگام رفتن به منزل، دستورالعمل‌های لازم در این مورد به شما داده می‌شود. بیشتر جراحان، اغلب سوزن‌های حل کننده را مورد استفاده قرار می‌دهند اما ممکن است بعضی از سوزن‌ها برداشته شوند. درد پس از عمل، در این شیوه‌ها، به سهولت کنترل می‌شود. بیماران از روز اول، تلفن همراه خواهند داشت و طی 6 هفته باید به وضعیت طبیعی بازگردند. به بیماران توصیه می‌شود تا حداقل 4 هفته از کار فاصله بگیرند و بدون درنگ پس از عمل به منظور اطمینان بیشتر از بهبودی، فعالیتی انجام ندهند. این زمان‌بندی‌ها، به صورت تقریبی هستند و به آنچه به صورت دقیق انجام می‌پذیرد، بستگی دارد؛ همچنین بعضی از بیماران، سریع‌تر از دیگران بهبود می‌یابند. تمام موارد ابولا و پانکراس ها، موجب بروز بعضی از زخم‌ها می‌شوند، اگرچه طبیعت زخم، بستگی به شیوه‌هایی دارد که مورد استفاده قرار گرفته است. زخم‌ها، در 6 هفته اول، به صورت کامل قرمز هستند و رشد می‌کنند و طی 6 ماه یا بیشتر تغییر می‌کنند و سپس به سفیدی می‌گرایند. بیشتر بیماران، در طول زمان، دارای زخم‌هایی با کیفیت خوب هستند اما گاهی به صورت غیر قابل پیش بینی، بعضی از زخم‌های رحم بیماران که به صورت فرمز هستند، بهبود می‌یابند.


ابدومينوپلاستی چه عوارضی می‌تواند رخ دهد؟


در حالی که این عملیات، به صورت کلی بسیار موفقیتآمیز است، منافع و عوارض گوناگونی وجود دارد که بیماران باید آنها را در نظر بگیرند. یک ابدومينوپلاستی کامل، عملیات اصلی است و شما باید برای روند و دوره بهبودی آماده و مهیا باشید. بیشتر بیماران، از پیشرفت‌های جسمانی و زیبایی که ابدومينوپلاستیبه ارمغان می‌آورد، لذت می‌برند و محظوظ می‌شوند. با این وجود، غیر ممکن است که تضمین شود که هر بیمار با این نتیجه کاملاً راضی خواهد شد. در مورد زخم‌ها و احتمالاً باقیمانده‌ها و نامتقارن‌های جزئی وجود خواهد داشت. گاهی بیماران بدون درنگ، پس از عمل خونریزی می‌کنند و نیاز به بازگشت به اتاق عمل برای انجام این کار دارند. مشکلات بهبود زخم، ممکن است رخ دهد. بسیاری از مشکلات بهبود زخم، جزئی هستند و می‌توانند با سموم ساده کنترل شوند، با این وجود، بیشتر مشکلات زخم، مانند عفونت، از دست دادن پوست، جداسازی زخم و بهبودی تأخیری می‌توانند به وجود آیند. مشکلات زخم، اگر آنها رخ می‌دهد، می‌تواند بهبودی شما را به تأخیر بیاندازد و موجب بروز زخم‌های بدتر شود. در بعضی از بیماران، مایع در ناحیه شکم و در محل عمل قرار می‌گیرد. اگر این اتفاق رخ دهد، باید با استفاده از یک سوزن برداشته شود، این کار در کلینیک، به صورت سرپایی انجام می‌شود. همه بیماران، می‌توانند تغییر در ناحیه شکم و قسمت پایین که به صورت معمول دائمی هستند، انتظار داشته باشند. این جراحی، خطر لخته شدن خون در پاها و احتمالاً ریه‌ها را به همراه دارد. برای کاهش این خطر، اقدامات احتیاطی گوناگونی صورت می‌گیرد اما اگر لخته شدن خون اتفاق بیفتد، درمان با دارو‌های رقیق شدن خون برای چند ماه مورد نیاز است. لخته‌های خون، در ریه‌ها می‌تواند به صورت کاملاً جدی باشد.

لیپوماتیک

لیپوساکشن | بادی جت | لیپوست | لیپوماتیک | مامو پلاستی | ابدومینوپلاستی | بوتاکس | اوزون تراپی

 

مطلبی در این مجموعه منتشر نشده است. در صورتی که زیر مجموعه ها در این صفحه نمایش داده شود ممکن است مطالبی در زیر مجموعه ها جهت منتشر وجود داشته باشد.