تهران ، فرمانیه، اندرزگو
بعد از مرکز خرید سانا، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)
02122398401
info@behazinclinic.com
شنبه - پنچ شنبه 15 الی 22
جمعه تعطیل

در رفتگی زانو چه عوارضی در پی دارد؟

 

در رفتگی زانو چه عوارضی در پی دارد؟

 
در رفتگی‌زانو به این‌صورت است که دو استخوانی که در محل زانوها با مفصل زانو به هم رسیده اند ، از جای خود خارج‌می شوند و با درد شدیدی همراه است که به صورت اورزانسی باید بررسی شود چرا که درست است در رفتگی زانو بسیار کم اتفاق بیفتد اما در صورت بروز ، با آسیب و تخریب سایر قسمت های زانو مثل غضروف زانوها، لیگامان ها و تاندون ها همراه است.


 
عوامل بروز در رفتگی زانو :


۱.تصادفات : حین‌تصادف با خودرو یا موتور سیکلت و آسیب شدید و ضربه ی محکم از روبرو به زانو احتمال در رفتگی  زانوها بسیار است.
۲.آسیب های ورزشی : احتمال در رفتگی در ورزش کمتر از تصادفات است اما در بازی های گروهی در صورت برخورد شدید با بازیکنان دیگر ممکن است رخ دهد.
۳.زمین افتادن: در خیلی موارد از زمین خوردگی ها چه حین ورزش و دویدن ، چه حین فعالیت و کار ، با ضربه ی شدید و برخورد محکم با زمین‌ممکن است زانو در برود.
 

 

علائم در رفتگی زانوها :


۱.درد خیلی شدید و غیر‌قابل تحمل
۲.التهاب و ورم زیاد
۳.کبودی در زانوها
۴.بیرون زدگی‌قسمتی از زانو
 
 
در صورت بروز علائم‌فوق فرد باید سریعا به پزشک‌متخصص ارتوپد مراجعه کند و پزشک بعد از انجام روش های تشخیصی و معاینه ، درمان های خاص را برای وی شروع کند.
از راه های تشخیصی آن ، بعد از معاینه توسط پزشک ، انجام عکس رادیو لوژی و اِم آر آی از زانوها است.


 
آیا نیازی به جراحی است ؟؟


اینکه نیاز به جراحی باشد یا نه بستگی به شدت ضربه و میزان در رفتگی و جابجایی دارد. اما تا جای ممکن پزشک‌ارتوپد سعی دارد خود این در رفتگی را به اصطلاح جا بی اندازد که‌ممکن است با درد شدید همراه باشد. که حتی بعد از جا انداختن توسط متخصص ارتوپدی ، زانو را تا چندین هفته تا خوب شدن کامل گچ میگیرند تا نه وزنی روی آن بیفتد و نه حرکتی انجام دهد.

 

 

در كلينيك درد "به آذین" متخصصين درد، فوق تخصص درمان درد، اوزون تراپی ، طب فيزيكي و توانبخشي، اورتوپد و جراح مفاصل ، متخصص جراحي مغز و اعصاب و ستون فقرات ، فوق تخصص روماتولوژي حضور داشته و در حال ارائه خدمات به مراجعين محترم ميباشند.

درد كشيدن طبيعي نيست!حتي اگر به آن عادت كنيم!

كلينيك درد "به آذین"

آدرس : تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

 

 تلفن تماس :

01 84 39 22 021

تماس با کلینیک