تهران ، فرمانیه، اندرزگو
بعد از مرکز خرید سانا، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)
02122398401
info@behazinclinic.com
شنبه - پنچ شنبه 15 الی 22
جمعه تعطیل
اووزن تراپی

کلینیک به آذین

کلینیک تخصصی به آذین، درمان درد های زانو ، کمر ، شانه  با جدید ترین روش درمان درد بدون عمل جراحی

  • اوزون تراپی 
  • تزریق ژل 
  • پی آر پی 
زیر نظر دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی


آدرس : تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

اووزن تراپی

کلینیک به آذین

کلینیک تخصصی به آذین، درمان درد های زانو ، کمر ، شانه  با جدید ترین روش درمان درد بدون عمل جراحی
  • اوزون تراپی 
  • تزریق ژل 
  • پی آر پی 

 

زیر نظر دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

آدرس : تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

تعریف اوزون تراپی

اوزون تراپی : یک روش جدید برای درمان دردهای حاد و آزاردهنده استخوان و مفاصل می باشد. در این روش پزشک حاذق و متخصص با مشاهده و معاینه محل درد و احتمال زیاد عکس برداری از محل درد برای درمان ابتدایی و کاهش درد از روش های سرپایی و ساده و بدون عمل جراحی استفاده می نماید. دکتر محمد علی جلیلی سعی بر آن دارد که ابتدا جدیدترین و ساده ترین و کم هزینه ترین روش درمان درد را برای درمان بیماری مریض استفاده نماید لذا امروزه یکی از جدیدترین روشهای درمان در روش‌های ازون تراپی است . در این روش گاز تولید شده توسط دستگاه مخصوص توسط سرنگ به نواحی درد بیمار تزریق می شود این تزریق توسط پزشک متخصص در مطب و در اتاق کاملاً استریل شده صورت می گیرد . اوزون یک ماده کاملاً غیر فعال از آن یک گاز کاملا بیرنگ است که جدیداً در علم پزشکی انقلاب و سر و صدای زیادی به پا کرده است از جمله کاربردهای این گاز می توان به موارد زیر اشاره کرد بازسازی و احیای بافت‌های لیگامان ها ، و تاندون‌های مفاصل آسیب دیده - کاهش درد و در خیلی از موارد بهبودی و درمان درد بیمار - کاهش دردهای زانو، روماتیسمی - دیسک کمر و درمان آن و همچنین درمان درد خار پاشنه اشاره کرد.

مزایای اوزون تراپی

اوزون تراپی : در این مقاله ای که توسط کلینیک درد به آذین منتشر شده می خواهیم به مزایای اوزون تراپی بپردازیم یکی از ویژه ترین و بارزترین مزایای اوزون درمانی این است تزریق به صورت سرپایی و بدون بیهوشی و بدون عوارض میباشد. اگر بخواهیم از دیگر مزایای روش ازون تراپی برای درمان درد اشاره کنیم هزینه کم این روش نسبت به روش های دیگر جراحی و غیر جراحی می باشد البته در مورد هزینه عمل اوزون تراپی و تعداد جلسات در مقالات دیگری به صورت کاملاً مفصل اشاره خواهیم کرد ازون تراپی روش بدون درد بدون بیهوشی بدون جراحی بدون بستری شدن بعد از تزریق گاز اوزون بدون هزینه زیاد می باشد یکی از مهم‌ترین موارد مرتبط با هر عملی جراحی و یا غیرجراحی دوره استراحت و نگاهت و عوارض احتمالی می باشد که در تزریق گاز ازن که در کلینیک به آذین صورت می‌گیرد و چون توسط کادر فنی و حرفه‌ای متخصصین فرآیند تزریق انجام می شود که هیچ گونه عوارضی بعد از تزریق مشاهده نشده بیمار نیاز نیست شب در بیمارستان بستری شود نیاز نیست ، خیلی راحت بعد از تزریق بیمار از مطب خارج خواهد شد.

عوارض اوزون تراپی

اوزون تراپی : با توجه به استفاده این گاز که سابقه آن به بیش از یک قرن می رسد و مقالاتی که توسط اساتید و پزشکان سراسر دنیا به چاپ رسیده است تا به امروز هیچ عارضه ای نداشته و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت بهداشت می باشد. البته ممکن است در بعضی از بیماران باعث التهاب موضعی و گذرا در محل تزریق شود که همین مورد ظرف ۴۸ ساعت برطرف خواهد شد ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا این تزریق دردناک است یا نه؟ قطع یقین اعلام مینمایم به هیچ وجه دردناک نیست و درد آن به شدت یک تزریق آمپول خواهد بود و بعد از تزریق در محل در تحریک موضوعی صورت گیرد اما ۴۸ ساعت رفع می شود پس با توجه به سابقه ای که در تزریق های زیادی که در این کلینیک صورت گرفته است تا به امروز عوارض خاصی در این روش مشاهده نشده است بیمار بعد از تزریق بدون بیهوشی و به صورت سرپایی به راحتی کلینیک را ترک خواهد کرد در ادامه در مورد تعداد جلسات تزریق گاز و همچنین نحوه تزریق آن توضیحات کامل داده خواهد شد. کلینیک به آذین با سابقه ترین کلینیک در تهران در زمینه درمان درد بدون عمل جراحی با روش تزریق گاز اوزن در نواحی درد می باشد .

درمان خارپاشنه

 درمان خارپاشنه

به روش اوزون تراپی

درمان خارپاشنه

 علت درد خار پاشنه چیست ؟

درد پاشنه به دنبال التهابات کف پایی در چه کسانی بیشتر دیده می شود ؟

چه راهکارهایی برای درمان وجود دارد ؟

خار پاشنه برجستگی استخوانی تیزی است که در محل چسبیدن غشای کف پایی به استخوان پاشنه ایجاد می شود . کلا در بدن انسان فاشیا به پرده یا نوارهای پهنی گفته می‌شود که از جنس بافتی محکم و قابل انعطاف ساخته شده است که در عقب به پاشنه پا و در جلو به پنجه پا متصل می‌شود و مانند زه کمان عمل می کند.

همانطور که  کمان در تیراندازی به کار می رود بدنه کمان صاف است و این کشش زه کمان است که موجب می شود تا بدنه کمان قوس دار شود.  قوسی که در کف پای انسان وجود دارد هم به علت کششی است که توسط غشای کف پایی ایجاد می شود.

بر اثر این که کشش های مکرر بافت فاشیای کف پایی به تدریج خراب شده و استحکام خود را از دست می دهد به نظر می رود این خراب شدن علت ایجاد درد در این ناحیه می باشد به این بیماری معمولاً در سنین میانسالی دیده می‌شود ولی در جوان هایی که زیاد سرپا می ایستند ، راه می روند و می دوند مانند ورزشکاران یا سربازان دیده می‌شود .

فشارهای زیادی که در حین راه رفتن به فاشیایی کف پا وارد می شود اگر بیش از حد تحمل این ربات باشند موجب آسیب به آن می‌شود و پس در واقع این بیماری وقتی ایجاد میشود که تعادل بین تحمل فاشیا و مقدار نیرویی که به آن وارد می شود به هم میخورد.

 با بالا رفتن سن فیبرهای کلاژن های شکل‌دهنده فاشیای کف پایی ضعیف شده و قدرت کششی این بافت کم می شود و بنابراین مستعد به آسیب می شود البته در افراد جوان اگر راه رفتن و دویدن به صورت نامناسبی انجام شود به فاشیا فشار بیش از حد وارد شده موجب آسیب و در پنجه  بروز علائم می شود.

 درمان خارپاشنه

وقتی فاشیا تحت کشش قرار می گیرد بیشترین  محلی که فشار در آن متمرکز شده و آسیب ایجاد می‌شود در محل اتصال فاشیا به استخوان پاشنه یعنی همان محلی که خار پاشنه قرار دارد ، این نقطه ضعیف ترین قسمت فاشیا میباشد دقیقاً به همین دلیل است تمرکز درد در زیر برجستگی استخوانی زیر پاشنه می باشد .

 

ارتباط فاشیت پلانتار و خار پاشنه چیست؟

در بسیاری از کسانی که از درد پاشنه نارحت هستند به دستور پزشک از ناحیه پاشنه عکسبرداری انجام می شود. و در رادیوگرافی بسیاری از این افراد برجستگی استخوانی تیزی در زیر پاشنه دیده می شود که در گذشته فکر می کردند که درد پاشنه به این برجستگی استخوانی که با آن خار پاشنه می گویند ارتباط دارد ، و هنوز هم بسیاری از افراد متاسفانه درد پاشنه را به خار پاشنه منسوب می کنند امروزه ثابت شده است درد پاشنه ارتباطی با این برجستگی ندارد و بسیاری از این افراد که هیچ دردی در ناحیه پاشنه ندارند اگر عکس برداری شود این برجستگی استخوانی دیده می‌شود بدون اینکه ناراحتی برای بیمار ایجاد کند.

بسیاری از افرادی که درد پاشنه پا دارند خار پاشنه ندارند این برجستگی استخوانی دقیقا در محل اتصال غشای کف پایی به استخوان پاشنه است در واقع علت دردی که روی خار پاشنه احساس می شود التهاب غشای کف پایی است.

 درد خار پاشنه به دردي كه هنگام راه رفتن و فعاليت در محل پاشنه يك يا هر دو پا ايجاد ميشود اطلاق ميشود اين درد گاها بسيار شديد و آزاردهنده بوده در لمس نقاط حساس لمس ميشود.علت ايجاد آن معمولا التهاب آپونورز كف پا ميباشد.درد خار پاشنه به خوبي با تزريق گاز اوزون بهبود ميابد،توجه داشته باشيد كه گاز اوزون به علت خاصيت ضد التهابي و ترميم بالا بهترين درمان براي اين نوع درد بوده و بهبودي حاصل شده معمولا دايمي ميباشد و برگشت ندارد.

 

 

درمان خار پاشنه اولین قدم در درمان خار پاشنه استراحت می باشد در بسیاری از موارد دیده شده است که استراحت حتی در دردهای شدید می‌تواند موثر باشد و یک امر کمک کننده باشد از ایستادن به مدت طولانی خودداری کنید.  کاهش وزن در درمان خار پاشنه  موثر میباشد.


اوزون درمانی در درمان خار پاشنه روش جایگزین است که با تزریق اوزون در بافت ها باعث افزایش میزان اکسیژن بافت ها ؛ ماهیچه ها ؛ لیگامنت ها و مفاصل می شود. این روش درمانی ، برای درمان انواع بیماری های اسکلتی , عضلاتی و درد مفاصل مانند خار پاشنه مفید می باشد.
 

اوزون درمانی برای انواع مختلفی از دردهای اسکلتی مثل دردهای مفاصل و آرتروز زانو مفید است . با استفاده از روش اوزون درمانی ترکیبی از اوزون ، پروکائین ، ویتامین بی 12 و مواد دیگر در بافت های نرم یا لیگامنت ها یا تاندون هایی که به استخوان زانو یا مفاصل دیگر متصل شده است تزریق می شود . این تزریق در مفصل متورم انجام می شود و باعث درمان تورم و سپس افزایش جریان خون می شود و رسوبات فیبری را تحریک می کند تا باعث شود سلولها با کمک این رسوبات بافت های مفصل آسیب دیده را ترمیم کنند .

 درمان خارپاشنه

 خار پاشنه

وقتی در مورد کف پا صحبت می کنیم مثل همه قسمت های بدن ، ساختمان های استخوانی ، عضلات و تاندون هایی را دارند. در قسمت پا ، قسمتی که مهم می باشد فاشیای کف پا می باشد که در حقیقت یک غلاف سفتی تشکیل شده است که از ناحیه پاشنه تا پنجه امتداد پیدا می‌کند.

سه نوع پای مختلف داریم:

1 - یک پای طبیعی  ، 2 - کف پای صاف ، 3 - کف پای با قوس افزایش یافته

این لایه ی ضخیم که از پاشنه شروع شده تا پنجه ادامه دارد ، در حقیقت قوس پا را تشکیل می دهد. و بسیاری از مشکلات پا و دردهای پا در حقیقت التهاب این فاسیای کف پا می باشد.

 

خار پاشنه ازکجا می‌آید؟

  خار پاشنه در حقیقت دردهای ناحیه پاشنه می باشد. و البته یک اشتباه رایج بین بیماران این است که تمام درد های ناحیه پاشنه پا رو به عنوان خارپاشنه معرفی می کنند. و بررسی‌هایی که شده خیلی از موارد برجستگی های وجود دارد که هیچ علامتی را به همراه ندارند و در قدیم خیلی شایع بود که افرادی که درد پاشنه داشتند در آن ناحیه می‌آمدند و عمل جراحی می‌کردند و استخوان را برمی‌داشتند در حقیقت آن برجستگی یک زایده استخوانی می باشد.ولی بعد از دیدن مشکل و درد بسیاری از موارد علت برجستگی نمی باشد حتی اگر ما در عکس ساده رادیولوژی و ام آر آی می آمدیم و آن برجستگی را می دیدیم در حقیقت این چیزی که ما به آن می‌گوییم خار پاشنه  و خیلی جالب  که شیوع آن خیلی کم نیست در واقع حداقل ۱۰ درصد افراد در طول زندگی درد پاشنه را به این علت تجربه می کنند.معمولاً همه با اسم خار پاشنه و درد پاشنه می‌شناسند ، ولی علت اصلی آن در حقیقت التهاب فاشیای کف پا می باشد.

 

آیا میشود هر دردی را در ناحیه پاشنه که موجب علل درد در پاشنه می‌شود را بیان کرد؟

مهمترین علل شایع درد پاشنه می تواند التهاب فاشیای پاشنه باشد ، ولی می تواند علت های دیگری هم داشته باشد. به عنوان مثال مشکلات ناحیه کمری مثلا اگر یکی از ریشه های کمری درگیر بشود دقیقا دردش می تواند در ناحیه کف پا و پاشنه احساس شود  ، هر گونه نقطه ی ماشه ای گره های عضلانی در عضلات پشت پا می تواند درد را در آن ناحیه احساس شود . و کلا یکسری عوامل مختلفی می باشند که می‌تواند مستعدکننده این فاسیای کف پا را که دچار التهاب می شود و درد را به همراه دارد بشود.

 

چرا ما تأکید بر روی پاشنه داریم ؟

به علت اینکه یکی از جاهایی که خیلی شایع تر اینکه این فاشیا تحت فشار قرار می گیرد ناحیه پاشنه می باشد ولی خب می تواند در هر جای دیگری باشد.اگر کف پا را در نظر بگیرید این التهاب در فاشیا می تواند شایع باشد می تواند پشت انگشتان باشد یا در هر نقطه دیگری در کل طول کف پا می‌تواند ملتهب شود و سبب ایجاد درد شود.

 

آن عواملی که مستعد کننده می باشند کدام موارد بوده؟

عوامل مستعدکننده یک عامل شایع آن می‌تواند کفش نامناسب باشد وقتی ما در مورد کفش نامناسب صحبت می‌کنیم فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار می دهیم مثلاً کفشی می‌تواند تنگ باشد کفش می‌توانند لایه نگهدارنده زیرین نامناسبی داشته باشد. پوشیدن کفش های پاشنه بلند می تواند برای خانم ها سبب ایجاد مشکل شود در کنار این موارد و عوامل گفته شده عوامل دیگری مثل وزن زیاد یا افرادی که مدت طولانی می ایستند( مانند پرسنل نیروی انتظامی ) اینها عواملی می‌باشند که در طولانی مدت می تواند سبب ایجاد التهاب فاشیا و خار پاشنه شود.

درمان درد بدون عمل جراحی

اوزون تراپی | تزریق PRP | تزریق ژل

اوزون تراپی
کلینیک درد به آذین

 

 درمان دردهاي حاد و مزمن ، آرتروز زانو ، ديسك كمر، دردهاي عضلاني اسكلتي ، خار پاشنه

با استفاده از جديدترين و به روزترين روش دنيا 
روشي نوين در كننرل و بهبود درد وآرتروز و جلوگيري از پيشرفت بيماري

دکتر محمد علی جلیلی


ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل
درمان بيماري هاي زانو و شانه و آسيب هاي ورزشي

فواید اوزون‌ تراپی:

در ابتدا شما می توانید بعد از درمان انتظار کاهش درد بلافاصله بعد از انجام تزریق را داشته باشید همچنین با استفاده از این درمان غضروف ها و بافت های شما بازسازی میشوند (این درمان می تواند روی زانو تاثیر بیشتری داشته باشد) این درمان باعث بهبودی آسیب دیدگی های مزمن، بازسازی مفاصل، بهبودی مفصل ناشی از آسیب دیدگی های ورزشی و بهبودی کلی از درد مفاصل، ماهیچه ها و عصب ها شود. اوزون درمانی می تواند در مفاصل، زیرپوست و داخل تاندون ها و ماهیچه ها تزریق شود پاسخگویی افراد به این درمان متفاوت است اما درشرایط خاص افراد به ۳تا ۵ جلسه برای درمان نیازدارند اکثر افراد بعد از انجام این روش با کاهش درد مواجه میشوند.

[اوزون تراپی] [اوزون درمانی]

 

[زانو درد] [درمان زانو درد] [علت درد زانو ] [علت زانو درد] [ درمان درد زانو] [درد زانو و درمان آن] [درد زانو پا] [درمان درد زانو و مفاصل] [دلایل زانو درد] [علل زانو درد] [زانو درد و درمان آن] [علت درد پشت زانو]

[مفصل زانو][تعویض مفصل زانو] [درد مفصل زانو]

[زانو][درمان صدای زانو] [متخصص زانو] [جراحی زانو][سائیدگی زانو]

[آرتروز] [آرتروز زانو] [درمان آرتروز زانو]

[رباط زانو] [رباط صلیبی زانو ] [جراحی رباط صلیبی زانو] [درمان پارگی رباط زانو] [فیلم جراحی رباط صلیبی زانو] [پارگی رباط زانو] [رباط زانو] [جراحی رباط زانو][پارگی رباط پا]

 

[رباط صلیبی] [پارگی رباط صلیبی] [ جراحی رباط صلیبی ] [عمل رباط صلیبی] [کشیدگی رباط صلیبی]

 

[شانه درد][درد شانه][درد شانه راست] [درد شانه گردن] [درد شانه چپ] [درد گردن و شانه][علت درد شانه] [درد شانه ها][ درمان درد شانه] [درمان شانه درد] [درد مفصل شانه] [درمان افتادگی شانه]

[پارگی رباط شانه] [آرتروز شانه] [درمان آرتروز شانه][فلوشیپ جراحی شانه]

 

[درد کتف راست] [درد کتف چپ] [درمان درد کتف] [درمان کتف درد] [درمان گرفتگی عضلات کتف] [درمان گرفتگی کتف]

 

 

 

تماس با کلینیک