• تماس با ما: 02122398401
  • ایمیل به ما: info@behazinclinic.com
  • ساعت کاری: 08:00 تا 18:00

بادی جت - طناب زدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای شماست

 طناب زدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای شماست

 در طول تمرین تان، طناب زدن را فراموش نکنید. طناب زدن یک روش مؤثر برای ساخت سرعت، چابکی و استقامت است. ورزشکاران حرفه ای برای تقویت پاها، ساخت استقامت در هنگام دویدن و قوی تر نگه داشتن عضلاتی که هنگام دویدن استفاده می کنند (آن هم با برخورد کمتر)، طناب زدن را به برنامه تمرینی شان اضافه می کنند.

همچنین، طناب زدن به حفظ هماهنگی و تعادل کمک می کند. به همین دلیل است که روال تناسب اندام ورزشکاران حرفه ای مانند بوکسرها، بازیکنان بسکتبال، بازیکنان فوتبال و قهرمانان دوی سرعت، بدون طناب زدن کامل نیست. هر نوع ورزشی که مستلزم حرکت سریع پاها باشد، از طناب زدن به عنوان بخشی از تمریناتش استفاده می کند.

 

 

فواید طناب زدن

پریدن از طناب، عضلات پشت ساق پا، چهار سر و سرین را هدف می گیرد. همچنین قفسه ی سینه، پشت، شانه ها و سه سر را درگیر می کند. از آنجا که تمام این گروه های عضلانی در هنگام پریدن از طناب، درگیر می شوند. این تمرین به شما کمک خواهد کرد که به مرور زمان قدرت ، استقامت و تعادل بسازید که تمام آن ها در هنگام دویدن،مهم هستند. در واقع با توجه به International Sports Conditioning Association، پریدن از طناب معادل دویدن است. شما درهر دقیقه ای که طناب می زنید، ۱۲تا ۱۵کیلوکالری می سوزانید.

به علاوه، استفاده سریع از پاها در طناب زدن، به بهبود عملکرد یک دونده کمک می کند. بنابراین اگر یک دونده ی رقابتی هستید، طناب زدن قطعا به نفع تان خواهد بود. از سویی دیگر، دوندگان استقامت نیز می توانند از طناب زدن سود ببرند زیرا به بهبود پوسچر کمک می کند. به عنوان مثال اگر شما عادت دارید که با پشت قوز کرده یا شانه های گرد بدوید، طناب زدن را امتحان کنید. این تمرین به بالاتنه شما می آموزد که با صاف کردن ستون فقرات، خودش را در وضعیت ایده آل نگه دارد.

اگر شما نگران ضربه وارد شده بر زانوها در هنگام طناب زدن هستید، باید بدانید که این ضربه یا برخورد، به مراتب کمتر از آهسته دویدن یا دوی سرعت است. پریدن از طناب عمدتا یک ورزش تحمل کننده ی وزن است اما به دلیل حرکت استاتیک، با زانوها و مفاصل بسیارمهربان تر می باشد.

اضافه کردن طناب زدن به تمرینات چندگانه (Cross)

تمرین چندگانه (کراس) به معنای به کارگیری انواع مختلف تمرینات تناسب اندام در یک تمرین است. این تمرین معمولا توسط ورزشکاران حرفه ای انجام می شود، اما هر فردی که به تناسب اندام علاقمند باشد نیز می تواند برای انجام یک تمرین همه جانبه و کامل، آن را امتحان کند. شما با استراحت دادن به عضلات خسته تان از طریق تمرین چندگانه، به سرعت قدرت و عملکردتان را بهبود می بخشید. تمرین چندگانه به بهبود سیستم قلبی عروقی و افزایش استقامت شما کمک می کند تا به راحتی از یک تمرین به تمرین دیگر بروید.

چرا باید همین امروز طناب زدن را شروع کنید

به نظر می رسد که طناب زدن بسیار آسان است و هر کسی می تواند آن را انجام دهد.اما این تمرین، چندین گروه عضلانی را به کار می گیرد و سریع تر کالری می سوزاند. کلید توانایی این تمرین برای بهبود تعادل و هماهنگی فرد، استفاده از پاها برای پریدن از طناب است.

پریدن از طناب، فواید سلامتی و تناسب اندام بسیاری دارد. تصور کنید که بدون یک باشگاه خانگی، وزن کم می کنید و عملکردتان را بهبود می بخشید. این اساسا همان کاری است که پریدن از روی طناب انجام می دهد. طناب زدن، یک تمرین ساده، سرگرم کننده و مؤثر است و شما نیازی به خریدن تجهیزات بزرگ بدنسازی ندارید. بنابراین همیشه طناب پرش را در ساک باشگاه تان داشته باشید و به دنبال راه هایی باشید که خارج از باشگاه، از آن استفاده کنید. شما می توانید تقریبا در هر جا و هر مکانی از طناب بپرید. به عنوان مثال می توانید در هنگامیکه منتظر اتوبوس هستید، طناب بزنید یا وقتی برنامه مورد علاقه تان را می بینید و . می توانید هر چقدر که می خواهید خلاقیت به خرج دهید.

 
 [ دکتر محمد علی جلیلی ] [ درمان خارپاشنه ]  [ درمان درد شانه ]  [ درمان درد زانو ]  [ کلینیک درد ] [ اوزون تراپی ][اوزون درمانی] [اوزون تراپی]

 

تماس با ما

کلینیک - 02122398401

 موبایل - 09912802094


Location

ایران

تهران، اندرزگو

بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)


به ما ایمیل بفرستید

info@behazinclinic.com

info@behazinclinic.com


درباره ما

کلینیک به آذین

کلینیک تخصصی به آذین، اوزون تراپی درمان درد های مفاصل (زانو ، کمر ، شانه ) با تزریق گاز اوزون دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

 

شبکه های اجتماعی

آدرس ما

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مسیر یابی با Google مسیر یابی با Waze

01 84 39 22 021

instagram telegram

مشاوره پزشکی