تهران ، فرمانیه، اندرزگو
بعد از مرکز خرید سانا، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)
02122398401
info@behazinclinic.com
شنبه - پنچ شنبه 15 الی 22
جمعه تعطیل

اوزون چیست و چه نقشی در درمان آرتروز زانوها دارد؟

 اوزون چیست و چه نقشی در درمان آرتروز زانوها دارد؟


 
خیلی ها میپرسند که آیا گاز اوزونی که در درمان آرتروز زانوها بکار میرود همان گاز اوزون در لایه ی اوزون است؟ بله اوزون فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن در آن به هم متصلند که همین ساختارش باعث شده ،یکی از قوی ترین ضد التهاب ها ،ضد درد ها و ضد عفونی کننده عمل می نماید.

از سایر خاصیت های این گاز در درمان آرتروز مفاصل بخصوص زانوها:

 

1. افزایش‌خون رسانی و اکسیژن‌رسانی‌به مفصل زانوها و بافت های اطراف آن  
2. کاهش التهاب چشمگیر مفصل ساییده شده زانو  
3. کاهش درد محل مفصل آسیب دیده و از بین رفته
4. کمک به غضروف سازی  به صورت خیلی کم
5. جلوگیری از بروز التهاب مجدد و پیشرفت تخریب مفصل توسط سلول های التهابی
 
 
اوزون درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود چرا که بسته به درجه ی آرتروز فرد ، میزان تخریب مفصل آسیب دیده و بیماری های  زمینه ایی فرد  تعداد جلسات تزریق گاز اوزون به داخل مفصل زانوها توسط متخصص درد تعیین شود . در حقیقت میتوان گفت که آخرین قدم قبل از عمل‌جراحی تعویض مفصل زانو در بیماران با آرتروز زانو، تزریق گاز اوزون به داخل مفصل زانوها است. از طرفی تزریق گاز اوزون به داخل مفصل زانوها نسبت به جراحی تعویض مفصل زانوها، بسیار مقرون به صرفه تر و در عین حال بسیار موثر می باشد.  همچنین در تزریق گاز اوزون بیمار نیاز به بستری یا دوره ی نقاهت و ... ندارد.


به علاوه در کنار این روش،حرکات ورزشی خاص ولی بسیار ساده که توسط ، پزشک متخصص کامل آموزش داده میشود ، فرد موظف به انجام‌ روزانه ی آنها است .

تماس با کلینیک