• تماس با ما: 02122398401
  • ایمیل به ما: info@behazinclinic.com
  • ساعت کاری: 08:00 تا 18:00
کمر درد

اوزون درمانی |کمر درد | درمان کمردرد بدون عمل جراحی

دیسک بین مهره اي همان طور که گفته شد، متشکل از دو بخش است: o pulposus Nucleus :بافتی هموژن، صاف و براق که 1 %آن را کندروسیت ها و 99 %آن را ماتریکس تشکیل می دهد. 90 % این ماتریکس آب است و مابقی آن کلاژن و پروتئوگلیکان است. همچنین 95 %کلاژن آن از کلاژن تیپ دو است که پروتئینی آب دوست است.

اوزون درمانی |کمر درد | درمان کمردرد بدون عمل جراحی

. o fibrosus Annulus :شامل دایره هاي متحدالمرکزي که هسته را احاطه کرده است. میزان رشته هاي همبند آن بیش تر از fibrosus nucleus و میزان آب، سلول و پرو تئوگیلیکان آن کمتر است. در واقع، بیش تر ترکیب آن بافت همبند فیبرو است. کلاژن تیپ 2 آن کم تر (65 (%بوده و کلاژن تیپ یک زیاد دارد که موجب تحمل فشار می شود. دیسک بین مهره اي عروق خونی ندارد و تغذیه ي آن ها به صورت انتشار از عروق خونی بافت هاي مجاور است. به همین دلیل هم معمولاً در یک دیسک جوان و سالم فرآیند هاي التهابی دیده نمی شود. همچنین دیسک بین مهره اي تقریباً فاقد الیاف درد است و تنها لایه هاي آخر آنولوس داراي فیبر هاي درد هستند. ستون مهره اي در قدام {قدام جسم مهره ها} توسط لیگامانی محکم، پهن و ضخیم به نام لیگامان طولی قدامی (ligament longitudinal anterior (حمایت می شود. پهناي این لیگامان 2 سانتی متر، ضخامت آن 6.1 میلی متر است و از بالا تا پایین ستون مهره ها امتداد دارد. این لیگامان ضخیم و محکم تقریباً مانع از هرنی در منطقه ي قدامی می شود. در ناحیه خلفی تنه ي مهره ها نیز لیگامان طولی خلفی قرار گرفته است که پهناي کم تر از لیگامان طولی قدامی (7.0 سانتی متر) و همچنین ضخامت کم تر (2.1 میلی متر) دارد. این لیگامان قسمت خلفی- خارجی دیسک بین مهره ها (محل عمده ي فتق دیسک) را نمی پوشاند. در گذشته تصور می شد که دیسک بین مهره اي مستقیماً به جسم مهره می چسبد. اما امروزه فهمیده اند که بین دیسک بین مهره اي و جسم مهره، بافتی به نام plate end cartilage وجود دارد. این ساختار تحت شرایط خاص در سنین بالا می تواند هرنیه شود (مستقل از دیسک بین مهره اي) و این مسأله معماي هرنی دیسک کمر بعد از سن 55 سالگی را حل کرد. {در واقع، علت کمردرد هاي دیسکی در سنین بالاي 55 سال که گفتیم هرنی دیسک در این سنین کم تر رخ می دهد، احتمالاً هرنی plate end cartilage است، نه هرنی خود دیسک} کمردرد هاي دیسکی 2 کورس روماتولوژي - گروه جزوه بیمارستان دکتر شریعتی - ورودي 88 Ã فیزیوپاتولوژي: براي درك فیزیوپاتولوژي بیماري، ابتدا مروري بر ساختار مهره و دیسک بین مهره ها می کنیم. می دانیم که هر مهره از دو قسمت تشکیل شده است: جسم مهره و قوس خلفی که از لامینا هایی تشکیل شده است که توسط پدیکل ها به جسم مهره متصل می شوند . همچنین روي قوس خلفی زوائد عرضی و خاري و نیز زوائد مفصلی قرار دارند. زوائد مفصلی مهره ي بالایی با زوائد مفصلی مهره ي پایینی joint facet را تشکیل می دهند. بین جسم مهره و قوس خلفی، کانال نخاعی وجود دارد. در ناحیه ي پدیکل نیز بین مهره هاي بالا و پایین بریدگی هایی وجود دارد که محل خروج ریشه هاي عصبی است. همچنین می دانیم که نخاع تا سطح دیسک بین مهره اي L2-L1 ادامه یافته و از آن پس شبکه ي دم اسبی شروع می شود. دیسک بین مهره اي همان طور که گفته شد، متشکل از دو بخش است: o pulposus Nucleus :بافتی هموژن، صاف و براق که 1 %آن را کندروسیت ها و 99 %آن را ماتریکس تشکیل می دهد. 90 % این ماتریکس آب است و مابقی آن کلاژن و پروتئوگلیکان است. همچنین 95 %کلاژن آن از کلاژن تیپ دو است که پروتئینی آب دوست است.

 

لیپوساکشن | بادی جت | لیپوست | لیپوماتیک | مامو پلاستی | ابدومینوپلاستی | بوتاکس | اوزون تراپی

تماس با ما

کلینیک - 02122398401

 موبایل - 09912802094


Location

ایران

تهران، اندرزگو

بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)


به ما ایمیل بفرستید

info@behazinclinic.com

info@behazinclinic.com


درباره ما

کلینیک به آذین

کلینیک تخصصی به آذین، اوزون تراپی درمان درد های مفاصل (زانو ، کمر ، شانه ) با تزریق گاز اوزون دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

 

شبکه های اجتماعی

آدرس ما

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مسیر یابی با Google مسیر یابی با Waze

01 84 39 22 021

instagram telegram

مشاوره پزشکی