• تماس با ما: 02122398401
  • ایمیل به ما: info@behazinclinic.com
  • ساعت کاری: 08:00 تا 18:00

اوزون تراپی : پیامد بارداری زنان دیابتی

علاوه بر افزایش آسیب ها و لطمه به جنین، و میزان بالای مرگ و میر قبل از زایمان، فرزندان مادران دیابتی با خطر افزایش بیماریهای متعدد در مقایسه با گروهی از بیماران کنترل شده و نرمال مواجه هستند. از 157 مورد بارداری در 48 زن دیابتی، 6 نوزاد ناهنجار و غیر طبیعی بودند. که وقوع 3.8 درصدی همه بارداری ها و 7.6 درصدی 79 بچه ی سالم را در بر می گیرد. در بررسی گروههای کنترل شده، بچه های نجات یافته از مرگ، فقط شامل 0.4 درصد از هر 249 مورد بارداری شدند.3 مورد از 6 مورد بچه ی نجات یافته از مرگ(سالم) مادران دیابتی با نقص های مادرزادی ، 1 مورد با مشکلات ذهنی و 1 مورد با مشکلات و ناهنجاری تولد و صرع مواجه هستند. از 41 فرزند مادر دیابتی که نارس بوده یا در طی زایمان مردند، 16 مورد بررسی جامع و گسترده ی postmortem را در یافته های موجود در بر داشتند. بیماری غشای هالین ریوی در 8 بیمار، مشکلات و نقص مادرزادی در 3 بیمار، آسیب مغزی در هنگام تولد و در 2 مورد ضایعات قابل مشاهده در 3 مورد باقیمانده نشان داد. این فاکتورها احتمالا مرتبط با افزایش لطمه و آسیب های وارده به جنین و میزان بالاتر مرگ و میر در فرزندان مادران دیابتی می شود که بحث گردیدند.

 

پیامد بارداری زنان دیابتی: تحلیل و بررسی ناهنجاری ها و مشکلات کلینیکی و ضایعات آسیب شناختی مادران دیابتی

پیامد بارداری مادران دیابتی

سقط جنین، مرگ و میر بیماری در فرزندان مادران دیابتی و مادرانی که تحت مراقبت بودند .

خلاصه:

پیامد 235 بارداری در مادران دیابتی و زنان سالم (در معرض دیابت) بررسی شد و نتایج به دست آمده با داده های منطبق بر 249 میزان بارداری زنانی مقایسه گردید که در گروه کنترل شده و نرمال برای دیابت قرار گرفتند.

درصد سقط جنین و مرگ و میر آشکار و رایج در بیماران دیابتی 29.9% در افراد در معرض ابتلا به دیابت یا غیر دیابتی 5.1% و در گروه کنترل شده و طبیعی در برابر دیابت 1.2% بود.

مرگ و میر در زمان زایمان تا حدود 8.3% همه بارداری ها در زنان دیابتی، 1.3% در افراد غیر دیابتی یا در معرض دیابت و 1.2 درصد در همه گروههای کنترل شده و طبیعی بود. این 3 رقم آشکارا نشان می دهند که سقط جنین در زنان دیابتی که به طرز مهمی بیشتر از گروههای کنترل شده بود. آسیب های وارده به جنین در طی مرحله ی ابتلا به دیابت یا بین افراد سالم در میزان متوسطی بین مادران دیابتی و گروههای کنترل شده طبیعی بود. نتایج به دست آمده بر یافته های تحقیقات دیگر نیز تاکید می کند.

مهمترین هدف این مطالعه، ارزیابی نظریه ای در مورد مرگ و میر نوزادان مادران دیابتی در هنگام تولد بود، از آنجایی که در مقایسه با نمونه گیری گروه های طبیعی و کنترل شده افزایش یافته است. 6 مورد از نوزادان نجات یافته از مرگ در نمونه گیری 157 بارداری زنان دیابتی قرار داشتند که به میزان کلی 3.8 % می رسد. در نمونه گیری گروه های نرمال و طبیعی از 249 بارداری، فقط 1 مورد نوزادان از مرگ نجات یافتند که جایگزین وقوع 0.4% می شود. تفاوت در درصد بین این دو گروه در P کمتر از 0.01 نشان می دهد که نظریه ی ما احتمالا درست است. ناهنجاری بین این نوزادان، مشکلات ذهنی، مشکلات مادرزادی، آسیب ها و لطمات وارد آمده در هنگام تولد و epilepsy را نشان می دهد.

 

هولو پروس انسفالی در نوزادان مادران دیابتی

ما، 7 نوزاد مادران دیابتی را مورد بررسی قرار می دهیم که با نقص های مادرزادی هولو پروس انسفالی(holoprosencephaly) تحت تاثیر قرار گرفتند. در 15 نمونه گیری بیشتر که از گروه ها و آثار خاص به دست آمد، نشان می دهد که هولوپروس انسفالی مثل تیوب(گره) عصبی، حملات قلبی و مشکلات تنفسی به طور خاصی در نوزادان مادران دیابتی افزایش یافته است. ارقام به دست آمده از بررسی نوزادان تازه متولد شده، ریسک و خطر هولوپروس انسفالی را در نوزادان مادران دیابتی در مقادیر با خطر 1% توالی نقص و آسیب پس دنده ی Caudal نشان می دهد. تعیین زمان نقص و آسیب جمجمه ای، قلبی و تنفسی جنین به نیاز بر زمان بندی بارداری و کنترل دیابت تاکید دارد

 

ابعاد و ارزیابی ویژگی های میزان افسردگی ادینبرگ

در بیماران مبتلا به دیابت2: مطالعه ای DiaDDZOB

چکیده و پیش زمینه:

افسردگی عارضه عادی دیابت نوع 2 است که بر 30-10% بیماران تاثیر دارد از آنجایی که افسردگی تحت شناسایی و تحت درمان است، مهم ابزارهای مناسب و منطقی ارزیابی افسردگی برای استفاده بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 در دسترس و موجود باشند مقیاس ارزیابی افسردگی ادینبرگ (EDS)، شیوه ای است که به طور گسترده برای ارزیابی و بررسی میزان افسردگی استفاده شده است. به هر حال ما هنوز بحثی در مورد ابعاد این تست در آزمایش وجود دارد. به علاوه EDS اساسا برای ارزیابی میزان افسردگی در زنان بعد از بارداری توسعه یافته و نتایج تجربی حاکی از آن است که EDS دارای ویژگی های قابل مقایسه ای در هر دو زنان و مردانی است که از دیابت رنج می برند.

شیوه ها:

در نمونه گیری گسترده بیماران دیابتی 1- ابعاد 2- تعصب در مورد جنس افراد مبتلا 3- بررسی ویژگیهای EDS با استفاده از فاکتور تحلیلی و نظریه ی خاص در مورد واکنش پذیری آیتم مربوطه، مطرح گردید.

 

نتایج:

مدارکی را یافتیم که آیتم های EDS، جایگزین مقیاسی می شوند که ضرورتا یک بعدی بوده و دارای ویژگی های ارزیابی کافی است. 3 آیتم، عملکرد آیتم های متمایز و مختلف را نشان دادند که دو تای آنها DIF اساسی را آشکار نمود.

به هر حال در سطوح مقیاس پذیر، DIF هیچ تاثیر عملی را در بر نداشتAnhedonia(ناتوانی در خندیدن و لذت بردن از زندگی) و مشکلات خواب از شناساگرهای مهمی بود که توانست بین گروههای تشخیصی افسردگی حاد و مزمن قرار گیرد.

نتیجه گیری:

EDS جایگزین مقیاس و ارزیابی دقیق بررسی افسردگی عمومی است. افراد می توانند به طرز مناسب و منطقی از مجموع امتیازات استفاده کند. اصول بررسی و ارزیابی افسردگی حاد و مزمن برای هر دو زنان و مردان کاربردی است.

{KomentoDisable}

تماس با ما

کلینیک - 02122398401

 موبایل - 09912802094


Location

ایران

تهران، اندرزگو

بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)


به ما ایمیل بفرستید

info@behazinclinic.com

info@behazinclinic.com


درباره ما

کلینیک به آذین

کلینیک تخصصی به آذین، اوزون تراپی درمان درد های مفاصل (زانو ، کمر ، شانه ) با تزریق گاز اوزون دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

 

شبکه های اجتماعی

آدرس ما

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مسیر یابی با Google مسیر یابی با Waze

01 84 39 22 021

instagram telegram

مشاوره پزشکی