تهران ، فرمانیه، اندرزگو
بعد از مرکز خرید سانا، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)
02122398401
info@behazinclinic.com
شنبه - پنچ شنبه 15 الی 22
جمعه تعطیل

اوزون تراپی | کاربرد های ویژه اوزون

کاربردهای ویژه اوزون تراپی در  درمان آرتروز زانو

آرتروز زانو امروزه به عنوان یکی از عوامل مهم ایجاد دردهای زانو در سنین میانسالی و حتی در سنین جوانی می باشد. در اصل آرتروز زانو به عنوان یک بیماری تخریبی مفصل شناخته شده است. روند تخریب مفصل بدین صورت می باشد که در ابتدا با از بین بردن تدریجی غضروف مفصلی(غضروف مایع ای می باشد که روی سطح استخوانها را می پوشاند)باعث ایجاد دردهای فعالیتی و سپس دردهای التهابی  شروع می شود واین روند درد ادامه پیدا می کند

در موارد بسیار شدید و پیشرفته که مفصل کاملا تخریب شده  و شکل مفصلی کاملا از بین رفته است و تمامی درمانهای غیر جراحی برای فرد مبتلا بی نتیجه می باشد ،در چنین شرایطی برای درمان جراحی تعویض مفصل زانو توصیه میشود ولی اگر به هر علتی بیمار نتواند چنین جراحی را انجام دهد و ممکن است علت آن (مراحل اولیه بیماری،سن خیلی کم یا خیلی زیاد،وجود بیماریهای همراه که امکان تحمل عوارض جراحی وجود نداشته باشد و یا امتناع بیمار از عمل جراحی) در چنین شرایطی درمانهای غیر جراحی برای فرد بیمار توصیه می شود .

اوزون در مفصل سه کار مهم انجام می دهد:

اول با خاصیت ضد التهابی قوی باعث از بین بردن التهاب مفصل می شود اهمیت استفاده از آن در این است که در پروسه بیماری ارتروز، مفصل زانو پر از مواد التهابی شده و این التهاب موجود در مفصل باعث بدتر شدن بیماری خواهد شد.

دوم اینکه اوزون با افزایش اکسیژن رسانی در مفصل باعث افزایش رگزایی در محل درد خواهد شد، این روند درمان سبب ایجاد و و بهبود سریع پروسه ترمیم غضروف سازی در مفصلی میشود.

سوم اینکه اوزون با از بین بردن بعضی از مواد تخریبی که در درد آرتروز  زانو در قسمت مفصل شروع به فعالیت کرده اند  را متوقف نموده و روند بهبودی را افزایش می دهد

 

 

 

تماس با کلینیک