• تماس با ما: 02122398401
  • ایمیل به ما: info@behazinclinic.com
  • ساعت کاری: 08:00 تا 18:00

انواع روشهای رایج درمان ناباروری

بادی جت

انواع روشهای رایج درمان ناباروری

 

1- اینداکشن (تحریک تخمک گذاری): در مواردی که در زن اختلال تخمک گذاری وجود دارد، در این روش با استفاده از هورمون درمانی (کلومیفن سیترات، HCG, HMG و...) تخمدان را تحریک نموده و به تعداد کافی تخمک آزاد می شود. 2 - آی یو آی ( iui ) در این روش ، خانم داروهای تحریک تخمک گذاری مصرف میکند و در زمان تخمک گذاری خانم( تعیین به وسیله سونوگرافی های متعدد از تخمدان در روزهای متوالی و گاه با اندازه گیری هورمونهای جنسی درادرار و خون) ، مایع انزال(منی) به روش ملاعبه با همسر ، از شوهر گرفته و پس از شستشو و جدا سازی ، اسپرمهای زنده و متحرک به وسیله یک لوله استریل و به طور مصنوعی همزمان با تخمک گذاری زن، بصرت سرپایی وارد حفره رحم زن می گردد.

این درمان در موارد مختلفی از جمله نازایی با علت نامشخص و بعضی از اختلا لات اسپرم مورد استفاده قرار می گیرد. این روش معمولا حداکثر تا ۴ بار برای هر زوج انجام می شود و احتمال حاملگی پس از چهار دوره حدود ۳۵% است. 3 - آی وی اف (ivf) لقاح خارج رحمی یا باروری در محیط آزمایشگاه . این روش بسیار موثر نسبتا بی خطر بوده و در مواردی که لوله های رحمی آسیب دیده باشند روش انتخابی محسوب می شود هر چند در مشکلات تخمدانی ، اندومتریوز و ناباروری با علت مردانه نیز از این روش استفاده می کنند. در این روش ابتدا از داروهای محرک تخمک گذاری برای تنظیم سیکل قاعدگی و تحریک تخمدان برای تولید تعداد کافی تخمک استفاده می شود هنگامی که اندازه فولیکول به حد مطلوب رسید آمپول هاش سی جی تزریق و ۳۶ ساعت بعد با استفاده از سوزن هدایت شونده به وسیله سونوگرافی ازطریق دیواره واژن،با بیحسی، تخمک ها جمع آوری میشوند. همزمان در آزمایشگاه نمونه انزال مرد تهیه و پس از آماده سازی و شستشو ، اسپرم ها در مجاورت تخمک قرار داده میشوند تا لقاح در محیط آزمایشگاه صورت گیرد. روز بعد از بارورشدن تخمک ها، جنین ها تقسیم شده و جنینهای مناسب بصورت سرپایی با لوله استریل به داخل رحم انتقال داده می شود. 4 - میکرواینجکشن (ICSI): مرحله مشابه و البته پیشرفته تر از ivf . تنها تفاوت اینست که در آزمایشگاه هر یک اسپرم سالم و طبیعی به داخل یک تخمک تزریق میگردد. تقریباً ۴۸ ساعت بعد از عمل میکرو اینجکشن همانند IVF جنینهای تقسیم شده و مناسب بداخل رحم انتقال داده می شود.

 

بادی جت

 

ادامه مطلب

بادی جت

تماس با ما

کلینیک - 02122398401

 موبایل - 09912802094


Location

ایران

تهران، اندرزگو

بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)


به ما ایمیل بفرستید

info@behazinclinic.com

info@behazinclinic.com


درباره ما

کلینیک به آذین

کلینیک تخصصی به آذین، اوزون تراپی درمان درد های مفاصل (زانو ، کمر ، شانه ) با تزریق گاز اوزون دکتر محمد علی جلیلی ارتوپد ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل فوق تخصص زانو و آسیب های ورزشی

 

شبکه های اجتماعی

آدرس ما

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

مسیر یابی با Google مسیر یابی با Waze

01 84 39 22 021

instagram telegram

مشاوره پزشکی