تهران ، فرمانیه، اندرزگو
بعد از مرکز خرید سانا، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)
02122398401
info@behazinclinic.com
شنبه - پنچ شنبه 15 الی 22
جمعه تعطیل

آسیب های ستون فقرات از گردن تا کمر !

 

آسیب های ستون فقرات از گردن تا کمر !
 
ازین‌که خیلی راحتی میتوان نشست و بلند شد و فعالیت های روزانه انجام داد واقعا باید خوشحال و شکرگذار بود اما گاهی در اثر آسیب های مختلف به ستون فقرات و مهره های گردن ، مهره های قفسه سینه و مهره های کمری آسیب وارد میشود که نتایج مختلفی در پی خواهد داشت.
 
به مرور زمان و با افزایش‌سن دیسک بین دو مهره که وظیفه ی جلوگیری از برخورد دو استخوان مهره و حالت بالشتی دارد، ساییده می شود و یا در اثر فعالیت شدید و بلند کردن اجسام سنگین این دیسک پاره میشود که علائمش را در پاها (گز گز‌مور مور شدن، درد و اسپاسم شدید ساق پاها ، درد ران ها ، بی حسی پاها) نشان‌میدهد.
 
با افزایش سن ، و کار زیاد با کامپیوتر ،لپ‌تاپ و بخصوص  گوشی موبایل مهره های گردن دچار لیز خوردگی  می شوند و یا آسیب به دیسک های بین‌مهره های گردن  وارد میشود که علائمش را در شانه ها و دست ها ( گز گز‌شدن ، درد در بازوها و ساعد و ...) نشان‌میدهد.
گاهی نیز با بیرون زدگی‌دیسک و یا زمین خوردن های متداول و تحمل وزن زیاد، به اعصاب خارج شده از کمر فشار وارد میشود و دیسک بیرون زده باعث تنگی کانال نخاعی میشود.
 
در اثر زمین خوردن آسیب های مختلفی به بدن فرد وارد میشود از جمله این آسیب ها:


آسیب به لگن و حتی احتمال شکستن استخوان لگن
آسیب به دنبالچه و مهر های انتهایی ستون فقرات
آسیب به مفصل ساکروایلیاک (همان طور که در پست های قبلی گفته شد مفصلی که استخوان لگن را به قسمت انتهایی ستون فقرات متصل میکند)
آسیب به استخوان سر ران و احتمال شکستگی  
آسیب به مهره های کمری و دیسک‌های بین مهره ایی و خطر بیرون زدگی آن ها در اثر فشار زیاد
احتمال شکستن دست ها بخصوص از مچ و ساعد

 در كلينيك درد "به آذین" متخصصين درد، فوق تخصص درمان درد، اوزون تراپی ، طب فيزيكي و توانبخشي، اورتوپد و جراح مفاصل ، متخصص جراحي مغز و اعصاب و ستون فقرات ، فوق تخصص روماتولوژي حضور داشته و در حال ارائه خدمات به مراجعين محترم ميباشند.

درد كشيدن طبيعي نيست!حتي اگر به آن عادت كنيم!

كلينيك درد "به آذین"

آدرس : تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)

 

 تلفن تماس :

01 84 39 22 021

تماس با کلینیک