02122651708  02122398403 تلفن    شبکه های اجتماعی 

درمان کمردرد با گاز اوزون

اوزون گونه‌ای واکنش‌پذیر از اکسیژن است که از خواصی منحصر به فرد برای بهبود عارضه‌های مختلف برخوردار است. اوزون به دلیل برخورداری از انرژی بالا به سرعت واکنش می‌دهد و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد تا سیستم ایمنی بهتر بتواند با اجسام خارجی مقابله کند. در درمان اوزون تراپی با تزریق گازهای گرید پزشکی در موضع دردناک، سیستم‌های آنتی اکسیدان بدن فعال می‌شود. در اثر این فعال‌سازی فاکتورهای ایمنی در بدن آزاد می‌شود، در اثر این فعال‌سازی فاکتورهای ایمنی در بدن آزاد می‌شود .

درمان دیسک کمر با گاز اوزون

اوزون تراپی (Ozone therapy) گزینه ایمن و موثری در مقایسه با جراحی به شمار می‌رود. شواهد تحقیقاتی نشان دهنده آنست که اوزون سطح پروستاگلاندین ( کیب ناشی از اسید چرب نااشباع و ضروری مانند آرشیدونیک اسید) مرکب در بدن که تورم و درد را فعال می‌کند، را کاهش می‌دهد. این به انقباض دیسک و بنابراین کاهش فشار بر اعصاب اطراف آن کمک می‌کند. این روش درمانی شامل ترکیب گاز اوزون و داروهای استروئیدی و تزریق مستقیم آن در ناحیه متاثر و تحت بی حسی موضعی می‌باشد.

درمان زانو درد با گاز اوزون

اوزون گونه تغییر یافته‌ای از اکسیژن است که در مقادیر اندک در اتمسفر وجود دارد. اوزون اثر تخریبی بر روی موادی به نام پروتئوگلیکان، یعنی ماده اصلی تشکیل دهنده نوکلئوس پولپوزوس دارد، نوکلئوس پولپوزوس ماده ژلاتینی مانندی است که در وسط دیسک‌های ستون فقرات وجود دارد. گاهی اوقات نوکلئوس پولپوزوس از دیسک بیرون می‌زند، به عصب‌های نزدیک فشار می‌آورد و به درد عصب سیاتیک دامن می‌زند. گاز اکسیژن، اوزون در دیسک برآمده تزریق می‌شود. گاز مستقیماً با سوزن در دیسک تزریق می‌شود .

درمان خارپاشنه با گاز اوزون

مقدار کمی مخلوط (5 ـ 3 میلی لیتر مخلوط گاز اوزون/ اکسیژن با غلظت mg/ml 35 ـ 30 اوزون) مستقیماً در مرکز فضای intersomatic و با توجه به محل فتق دیسک تزریق می‌شود، اما در روش غیرمستقیم، مخلوط اکسیژن ـ ازون (موسوم به طب سوزنی شیمیایی) در عضلات اطراف مهره‌های ستون فقرات و با توجه به metamers دیسک برآمده تزریق می‌شود؛ درصد موفقیت روش مستقیم و غیرمستقیم به ترتیب 80 و 73 درصد است. تاکنون بیش از یک میلیون بیمار از مزایای اوزون تراپی دیسک کمر برخوردار شده‌اند.،.

درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر با گاز اوزون

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی

 

درمان دردهاي حاد و مزمن،آرتروز زانو،ديسك كمر،دردهاي عضلاني اسكلتي،خار پاشنه و....

با استفاده از جديدترين وبه روزترين روشهاي دنيا

ازن تراپی

اوزون درماني روشي نوين در كننرل و بهبود درد وآرتروز ،جلوگيري از پيشرفت بيماري

نوبت دهي و مشاوره:

09 17 65 22 021

درمان دیسک کمر در ستون فقرات کمر انسان بین مهره هایی که کمر را تشکیل می دهند صفحاتی وجود دارد که از جنس غضروف بوده که آنها را با نام دیسک کمر می شناسیم و در ناحیه کمر که بیم مهره های کمری قرار دارند دیسک کمر گفته می شود تعداد مهره های کمر انسان 5 تا می باشد که در انتهای مهرهای کمر در قسمت پایین مهره ای مثلثی شکلی به نام خاجی وجود دارد پس می توان گفت که تعداد دیسک های کمری که بین مهره های کمر وجود دارد 5 تا می باشد علت قرار گیری دیسک های کمر بین مهره های کمر به خاطر ضربه گیر بودن ها می باشد که نقش مهمی را ایفا می کند و از فشار و ضربه هایی که به کمر وارد می شود را خنثی می نماید نقش دیگر وجود غضروف بین استخوان های کمر یا همان دیسک کمر را دارد بهبود در حرکت مهرهای کمر می باشد بنابراین با مطالبی که در مورد دیسک کمر گفته شد باید گفت که همه انسان ها دارای دیسک کمر می باشند زیرا وجود دیسک کمر ضروری بوده و لازمه حرکت انسان می باشند.

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی

اما منظور از بیماری یا درد دیسک کمر چیست ؟

بیرون ضدگی بالشتک غضروفی که بین مهره ها وجود دارد را درد دیسک کمر میگویند .

جنس دیسک کمر چگونه می باشد ؟

دیسک کمر یا ناحیه غضروفی کمر از ساختار پروتئینی و آب ساخته شده که معمولا مقدر پروتئین آب کم می باشد این ساختار را دیسک کمر می نامند . افرادی که مبتلا به درد دیسک کمر می باشند می داند که دردها بسیار شدید بوده به گونه ای که آنها را از فعالیت روزانه باز میدارد در کل می توان گفت که بیماری دیسک کمر در مواقعی که باعث بیرون زدگی قسمت غضروفی ستون فقرات شود وضعیت فتق دیسک کمر گفته می شود .

علایم و شدت درد دیسک کمر در مردان و زنان تقریبا مساوی بوده و معمولا افراد مسن به این بیماری مبتلا می شوند اما متاسفانه باید گفت که روز به روز با افزایش این بیماری در افراد و کاهش سن افرادی که مبتلا به دیسک کمر می شوند زیاد شده و شاهد آن هستیم که افرادی با سنین کم به علت دردهای شدید کمر به کلینیک های درد مراجعه می کنند . مهم ترین علل های ابتلا به دیسک کمر در ذیل به چند مورد مهم که سبب ایجاد درد دیسک در افراد می شود را اشاره می کنیم :

1- افزایش سن با بالا رفتن سن افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند افزایش می یابد.

2- افزایش وزن (افزایش وزن غیر نرمان منجر به افزایش فشار بیشتر به ستون فقرات کمر می شود )

3- قراری گیری بدن در حالت های نامناسب در هنگام نشستن و ایستادن و ...

4- برداشتن اجسام سنگین به حالت های بد که فشار بیشتری به کمر وارد می شود

5- افزایش ناگهانی فشار بر ستون فقرات کمر

6- کشیدن سیگار به صورت مکرر

7- انجام ورزش ها ی سنگین به صورت غیر اصولی

8- ایستادن های طولانی مدت یا نشستن های طولانی مدت

9- خم و راست شدن های مکرر و فعالیت های بیش از اندازه و ...

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی

علائم و نشانه های درد دیسک کمر در افراد مبتلا شدن به درد دیسک کمر معمولا بدون علایم بوده و ناگهان با درد های ظاهر می شود اما گاهی اوقات درد دیسک کمر با علایمی طاهر می شود که باید به آن توجه کرد در ذیل به چند مورد از آن اشاره می کنیم : دردهای موضعی در قسمت ستون فقرات کمر که ممکن است در بسیاری از بیماران وجود نداشته باشد . یکی از مهم ترین علل ایجاد دیسک کمر درد های انتشاری در پاها می باشد احساس گزگز و مور مور و خواب رفتگی در پاها احساس سوزش عضلانی از جمله علائم اولیه دیسک کمر در افراد ضعف عضلات کمر و شکم می باشد این عوامل سبب می شود که دیسک موجود در ستون فقرات ضعیف شده و بدنبال یک حادثه جابجا شود و فشاری سنگینی که به اعصاب وارد می شود موجب بروز کمر درد در ستون فقرات شود . راههای تشخیص دیسک کمر چیست ؟ از جمله راه های تشخیص دیسک کمر را می توان به موارد زیر اشاره نمود : روش اول تشخیص توسط پزشک معالج می باشد پزشک بیماری که درد کمر دارد از او می خواد دراز بکشد و پاهای خود را به جهاتی که اشاره می کند حرکت دهد انجام تست SLR و معاینه توسط انگشت شست و تسن توانایی راه رفتن روی پنجه و پاشنه پا از جمله مهمترین معاینات توسط پزشک متخصص برای تشخیص دیسک کمر می باشد. تست MRI برای تشخیص درد دیسک کمر از تسن نوار عصب و عضله استفاده می کنند علاوه بر مواردی که گفته شد برای تشخیص دقیق دیسک کمر در افراد از میلوگرام پرتونگاری نیز استفاده می کنند.

 

درمان دردهاي حاد و مزمن،آرتروز زانو،ديسك كمر،دردهاي عضلاني اسكلتي،خار پاشنه و....

با استفاده از جديدترين وبه روزترين روشهاي دنيا

ازن تراپی

اوزون درماني روشي نوين در كننرل و بهبود درد وآرتروز ،جلوگيري از پيشرفت بيماري

نوبت دهي و مشاوره:

09 17 65 22 021

رسانه های تصویری