بادی جت


بادی جت

بادی جت

لیپوست

بادی جت

لیپوست


بادی جت

لیپوست

بادی جت

لیپوست

اوزون تراپی

بادی جت

بوتاکس
بررسی اجمالی


تزریق بوتولینوم که به صورت معمول، به عنوان « بوتاکس » شناخته می‌شود، برای کاهش چین و چروک پوست و جوان سازی صورت است. اثرات فقط موقت هستند اما تزریق می‌تواند به سرعت انجام شود، نیازی به زمان بازسازی ندارند، به همان اندازه که بسیاری از شیوه‌های زیبایی صورت برای آن نیز پیچیده نیست. بوتولینوم، توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می‌شود. وقتی مقدار اندکی از بوتاکس ، به یک عضله تزریق می‌شود و موجب توقف سیگنال‌های عصبی عضلات می‌شود. اثر این سم که به صورت موقت، عضلات صورت را ضعیف و یا فلج می‌کند، می‌تواند برای چندین ماه، چین و چروک پوست را برطرف کند.


تزریق بوتاکس چند دقیقه طول می‌کشد؟


آنچه انتظار می‌رود، این است که پس از درمان برای دو تا سه ساعت اول، منطقه تحت درمان به سهولت حرکت نمی‌کند اما پس از آن، می‌توانید به فعالیت‌های منظم خود بازگردید. این مسئله، می‌تواند 3 تا 4 روز طول بکشد تا متوجه اثر بوتاکس شوید. اثر کامل، ممکن است تا یک هفته طول بکشد. نتایج ممکن است به صورت متوسط، 3 تا 4 ماه طول بکشد اما گاهی تا 6 ماه ممکن است به طول بینجامد. پس از آن، شما شروع به دیدن چروک‌ها خواهید کرد.


چرا بوتاکس انجام می‌شود؟


 بوتولینوم توسط اداره داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان خطوط خنثی در بزرگسالان زیر سن 65 تأیید شده است. تزریق بوتاکس نیز برای کاهش چین و چروک روی صورت و گردن که مانند پاهای کلاغ چروکیده است، همچنین سوراخ بینی و خطوط پیشانی مؤثر است.  بوتولینوم توسط FDA برای درمان طیف گسترده‌ای از مشکلات مانند سردردهای مزمن میگرنی، اختلالات عضلانی چشم و سفتی عضلانی تأیید شده است.

بوتاکس
بوتاکس چگونه کار می‌کند؟


در عرض 72 ساعت پس از تزریق بوتاکس، برای بیشتر مردم این صورت است که تمام سطح پوست آنها به صورت تقریبی یا حتی به صورت کامل مسطح می‌شود اما نتایج این تزریق موقت است و به صورت معمول، 3 تا 4 ماه طول می‌کشد. شما باید هر 3 تا 4 ماه برای تزریق هر روز برای تأثیر آن منتظر باشید. دوز در هر بار تزریق، یکسان است.


خطرات بوتاکس


شايع ترين عوارض جانبی عبارت‌اند از:


پلک زدن که ممکن است مدت کوتاهی طول بکشد.
سردرد
کبودی


سایر عوارض جانبی، شامل علائم آنفولانزا، حالت تهوع، قرمزی صورت به صورت موقت و در محل تزریق، کاهش پلک زدن و ضعف عضلات صورت است. در موارد شدید، این ضعف عضلانی، می‌تواند حرکات چهره شما را محدود کند. در موارد نادر، درد ممکن است روی سفیدی چشم تأثیر بگذارد و (زخم قرنیه) را ایجاد کند. توکسین بوتولینوم در جایی که تزریق شد، می‌تواند مشکلات بسیار جدی به وجود آورد. این مسئله، ممکن است موجب مشکلات بلع و تنفسی شود. این مشکلات می‌تواند ساعت‌ها یا هفته‌ها پس از تزریق رخ دهد و در نهایت، ممکن است حتی موجب مرگ نیز بشود. البته، این خطر بیشتر در کودکان است که در قسمت گردن در معرض اسپاسم عضلانی قرار دارند اما بزرگسالانی که دچار مشکل بلع یا تنفسی هستند نیز در معرض خطر مشکلات مرتبط با تزریق بوتاکس می‌باشند. گفتنی است که خطرات تزریق بوتاکس ممکن است به همین صورت مشهور و شناخته شده نباشد و در اثر تکرار نیز کمتر نمود بیابد.

بوتاکس
چگونگی فرایند تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس ، راحت‌تر و کم دردناک‌تر از شیوه‌های دیگر جهت کاهش چین و چروک پوست است و چهره شما را جوان‌تر می‌سازد (لایه‌های شیمیایی، درم‌ابریژن، لایه بردار لیزری). به یاد داشته باشید که اثر تزریق، ممکن است فقط چند ماه به طول بینجامد. برای حفظ اثر، شما باید این تزریق را چندین بار در سال انجام دهید. یک تزریق، فقط ممکن است به نظر ارزان قیمت باشد اما هزینه تزریق مکرر به سرعت می‌تواند افزایش یابد.

لیپوساکشن | بادی جت | لیپوست | لیپوماتیک | مامو پلاستی | ابدومینوپلاستی | بوتاکس | اوزون تراپی

{KomentoDisable}

ابدومینوپلاستی
لیپوست
جراحی زیبایی سینه - ماموپلاستی

آخرین مطالب